(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
​Особистий прийом громадян:
3-й четвер з 16-00 до 17-00
Кімната особистого прийому №1​
(за попереднім записом)
Звернення:
18 вересня 2020

Шановний Сергій Анатолійович!

Звертаюсь до Вас, як до очільника міста, із великим проханням допомогти у вирішенні питання можливості паркування автомобілів вздовж вул. Келецької, біля буд. № 130А, 132А, 138 та 142 без порушень правил дорожнього руху, яке неодноразово піднімалось мешканцями 9-го мікрорайону: писались звернення, петиції, котрі набирали понад необхідну норму голосів для розгляду, але в результаті люди отримують лаконічні відповіді без вирішення питання по суті. Проблема полягає у розміщенні знаку 3.34 "зупинка та стоянка заборонені". 

На сьогоднішній день, просто фізично не існує альтернативної можливості розміщення автівок (напр. у дворах), тому уся вулиця Келецька уже фактично запаркована автомобілями. Дане питання навіть розглядалось на профільній координаційній раді, після чого, було повідомлено що влаштування місць для паркування транспортних засобів повинно здійснюватись відповідно до ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів", тому нормативні підстави для влаштування місць для паркування у даному місці вздовж вул. Келецької відсутні. У попередніх відповідях писалось, що це знижуватиме пропускну спроможність вулиці. Проте, Ви самі знаєте скільки аварій ставалось якраз через перевищення швидкості на цій ділянці. Неодноразово зносились висаджені комунальниками дерева вздовж вулиці, навіть було зруйновано зупинковий комплекс. Автомобілі взагалі дуже рідко знижують швидкість навіть перед пішохідними переходами на даній ділянці. 

Чому, наприклад, у центральній частині міста через певну критичність цю проблему вирішили, зокрема  на вул. Соборній, яка теж є магістральною вулицею загальноміського значення,  демонтували старі дорожні знаки та встановили нові, що дозволяють паркування?Що саме заважає зробити проживання мешканців безпечнішим та комфортнішим у нашому мікрорайоні? 

На сьогоднішній день, є критичніші ділянки вулиці Келецької, на яких немає таких знаків і дозволене паркування автомобілів, але щей на додачу проходить тролейбусна лінія, як наприклад, в напрямку від 600-річчя до вул. Пирогова, що дійсно ускладнює рух та і ширина проїжджої частини є значно меншою. 

За остані роки проблема стає гострішою і, на сьогодні, із початком роботи інспекторів з паркування люди перебувають у зовсім безвихідному становищі. 

Для запезпечення безпеки громадян, мешканці 9-го мікрорайону просять лише демонтувати вищевказаний дорожній знак (тут навіть не потрібно облаштовувати паркомісця та наносити розмітку) або розмістити додаткову табличку 7.4.7 час дії (наприклад будні з 9-00 по 18-00). Також, доцільно встановити обмежувачі швидкості типу "лежачий поліцейський" перед пішохідними переходами.

Усі мешканці мікрорайону сподіваються, що їх почують та будуть безмежно вдячні Вам за розуміння та сприяння у вирішенні даної проблеми!


Відповідь:
25 вересня 2020

Ваше звернення щодо демонтажу дорожніх знаків 3.34 «Зупинку заборонено» по вул. Келецькій в районі будинків №130А, 132А, 138, 142, влаштування паркувальних місць та встановлення примусових обмежувачів швидкості «лежачий поліцейський» на зазначеній ділянці вул. Келецької розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та повідомляємо наступне.

Дане питання розглядалось на засіданні координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. За результатами розгляду координаційною радою вирішено:

Відповідно до пункту 5.5.3 Державних будівельних норм В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» на проїзних частинах магістральних вулиць загальноміського значення влаштування паркувальних місць не допускається.

Враховуючи вищевикладене, для демонтажу дорожніх знаків 3.34  «Зупинку заборонено» по вул. Келецькій в районі будинків №130А, 132А, 138, 142 та влаштування паркувальних місць на зазначеній ділянці вул. Келецької відсутні нормативні підстави.

Щодо влаштування примусових обмежувачів швидкості «лежачий поліцейський» на зазначеній ділянці вул. Келецької інформуємо.

Загальні вимоги і правила застосовування пристроїв примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки регламентує ДСТУ 4123:2006 «Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях і дорогах. Загальні технічні вимоги».     

Вул. Келецька є однією з магістральних вулиць міста. Відповідно до пункту 5.7 зазначеного стандарту «Заборонено встановлювати елементи примусового зниження швидкості на автомобільних дорогах загального користування поза межами населених пунктів та на магістральних вулицях».

Відповідно до вищезазначеного нормативного документу, для встановлення примусових обмежувачів швидкості «лежачий поліцейський» по вул. Келецькій в районі будинків   №130А, 132А, 138, 142  відсутні  нормативні підстави. 

Вкладення