(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8E%D0%BA.jpg
Форманюк Микола Вікторович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​ирішує питання житлово-комунального господарства та благоустрою, питання  транспорту і зв’язку. Організовує необхідні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.​​​

Особистий прийом громадян:
1-й, 3-й четвер з 11-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №1

Звернення:
17 вересня 2020

​Шановний Миколо Вікторовичу! Коротке запитання: як вирішилось питання про пільги на користування зв'язком "Укртелекома"? За серпень місяць нам прийшла повна оплата замість 50%. З повагою.

Відповідь:
06 жовтня 2020

Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради в межах компетенції та повноважень опрацьовані Ваші звернення від 17.09., 21.09. та 25.09.2020 року щодо виставлення ПАТ «Укртелеком» починаючи з серпня поточного року абонентам-пільговикам щомісячних рахунків без урахування пільги із застосуванням повної вартості граничних тарифів для фіксованої телефонії та повідомляємо наступне.

Надання пільг на послуги зв'язку, передбачені низкою законів України, та є гарантованими державою.

Згідно вимог ст. 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», держава фінансує у повному обсязі здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади.

Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, відповідно частини 3 статті 142 Конституції України та статті 85 Бюджетного Кодексу України, повинні компенсуватися державою.

До 01.01.2017 року, згідно частини 5 статті 102 Бюджетного кодексу України, відшкодування втрат за надання пільг з послуг зв'язку, здійснювалось за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Проте, Законом України від 20.12.2016 року №1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», вилучено субвенцію на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг окремим категоріям громадян з переліку субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Таким чином, кошти з державного бюджету на відшкодування пільг з послуг зв'язку місцевим бюджетам не надходять, а отже Департамент соціальної політики Вінницької міської ради не має можливості відшкодувати ПАТ «Укртелеком» кошти за надані громадянам пільги.

Разом із цим, згідно із пунктом 3 статті 63 Закону України «Про телекомунікації», телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.

Пунктом 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 року №295, визначено, що установлені законами пільги з оплати послуг надаються споживачеві відповідно до законодавства за місцем його проживання з дня пред'явлення ним документа, що підтверджує право на пільги.

За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, Ви перебуваєте на обліку в Управлінні соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, як ветеран військової служби, користуєтесь пільгами на житлово-комунальні послуги в розмірі 50% в межах встановлених норм споживання згідно діючого законодавства та з абонентської плати за користування телефоном.

Враховуючи зазначене повідомляємо, що пільги з оплати послуг зв'язку для Вас визначені Законом України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», гарантовані державою, а отже одержувачам такої пільги не може бути відмовлено у їх наданні, незалежно від обсягів коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах  на відшкодування таких пільг.

Прийняття ПАТ «Укртелеком» одноосібно рішення про позбавлення громадян пільг з оплати послуг зв'язку суперечить Конституції та Законам України.

За таких обставин, дії ПАТ «Укртелеком» щодо припинення надання Вам пільг є незаконними.

Принагідно зазначаємо, що Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, не зверталося до ПАТ «Укртелеком» із вимогою припинення надання пільг з оплати телекомунікаційних послуг за Вашим особовим рахунком.

Вкладення