(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
​Особистий прийом громадян:
3-й четвер з 16-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №1​
(за попереднім записом)
Звернення:
14 вересня 2020

​Доброго дня Моргунов Сергій Анатолійович Прошу вас розглянути мое петання щодо занесення моїх документів в единий ріестер документи можу відправети але незнаю куди підскажіть будь ласка заранія дякую

Відповідь:
01 жовтня 2020

За результатами опрацювання Вашого звернення від 14 вересня 2020 року за вхідним реєстраційним № К-01-94155, щодо внесення Ваших документів в єдиний державний реєстр документів, повідомляю наступне.

Згідно інформації, яку Ви надали під час телефонної розмови працівникам департаменту адміністративних послуг міської ради та департаменту земельних ресурсів міської ради з'ясовано, що порушене Вами питання стосується оформлення документів на земельну ділянку, яка розташована по вул. Баженова, 14 та перебуває у користуванні на підставі державного акту на право постійного користування землею від 21.06.1996, серія ІІ-ВН № 001991.

По цьому питанню доводжу до відома, що вказаний документ було видано колективному підприємству «Водрем» на землі загальною площею 6140,91кв.м, які розташовані по вул. Баженова, 6, 8, 10, 12, 14 в м. Вінниця.

Відомості щодо цих земель відсутні у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному земельному кадастрі та в Публічній кадастровій карті України, що в свою чергу свідчить про те, що вони не сформовані як об'єкти цивільних прав.

Згідно норм статті 79-1 Земельного кодексу України, формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру, земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав винятково з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

Відповідно до статей 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Із змісту статті 5 цього Закону слідує, що у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Відтак з метою державної реєстрації земельної ділянки та внесення відомостей щодо прав на неї до державних інформаційних систем (Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру), Вам необхідно звернутись до проєктної організації, яка володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі якої працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, і укласти з нею договір на виготовлення документації із землеустрою, яка в подальшому буде подана на розгляд та затвердження до Вінницької міської ради.

Вкладення