(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%AF%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpg
Яценко Оксана Василівна
Директор департаменту освіти, Департамент освіти міської ради

Вирішує питання дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.​


Особистий прийом громадян:
1-а та 3-а середа з 09-00 до 11-00
2-а та 4-а середа з 16-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №2


Пряма телефонна лінія:  
3-й вівторок з 10-00 до 11-00
0432 65-10-11 / 65-10-20
Звернення:
05 серпня 2020

Шановна Оксана Василівна !

Звертаються до Вас батьки дитячого садка №26 з протестом проти відвідування закладу нещепленими дітьми. Коли весь світ робить все для того, щоб розробити вакцину від коронавірусу, багато батьків нашого закладу протестують проти *примусової* вакцинації, вимагають, щоб їх діти без щеплень відвідували садочок, вважають що порушується право на отримання дошкільної освіти їхніх дітей. А хто захистить право наших дітей на захист життя і здоров'я? Усі хочуть жити в європейській країні, але не хочуть робити елементарного – вакцинування, що є обов'язковим у всіх цивілізованих країнах.  Усі батьки, які протестують пройшли вакцинацію в свій час, але чомусь вирішили, що вона не потрібна їх дітям.  Чому наші діти мають наражатись на небезпеку? Ми вважаємо, що відвідування нещепленими дітьми садочка – це пряма загроза здоров'ю наших дітей! Ми проти того, щоб нещеплені діти відвідували групи дитячого садка, якщо їх батьки зробили вибір проти щеплень, то нехай відвідують приватні заклади.

Батьківський комітет ДНЗ №26 та небайдужі батьки


Відповідь:
21 серпня 2020

Виконавчими органами Вінницької міської ради за дорученням міського голови  Ваше звернення щодо відвідування нещепленими дітьми комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №26 Вінницької міської ради» опрацьовано та повідомляємо.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Згідно Положення про міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 21.07.2016р. №1700, рішення комісії, прийняті у межах її повноважень, є обов'язковими для виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території міста.

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 29 травня 2020 року №28) департаменту освіти Вінницької міської ради, керівникам закладів дошкільної освіти усіх форм власності при відновленні освітнього процесу у закладах дошкільної освіти усіх форм власності рекомендовано не допускати до відвідування закладів дошкільної освіти дітей, які не отримали щеплення згідно календаря профілактичних щеплень.

Крім того, організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 року №234 «Про  затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» та з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року №25.

Дякуємо за громадянську позицію.

Вкладення