(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/e862381a-fe9d-4f3e-9368-638d9459f4ac/2/Копия%20DSC_0850!.JPG
Якубович Галина Анатоліївна
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​​ирішує питання соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді.​

Особистий прийом громадян:
1-а, 2-а, 3-я, 4-а середа: з 10-00 до 12-00
Кімната особистого прийому №1

Звернення:
30 червня 2020

​Добрый день. У меня сын инвалид с детства, сейчас ему 18 лет и мы переоформляем державну социальну допомогу. На МСЕКЕ ему дали групу инвалидности Первая А, в заключении написано что он потребуе постійного стороннього догляду та допомоги.  В прозрачном офисе возник вопрос что до 18 лет маме шол стаж по догляду за дитиною инвалидом, а теперь ей стаж не будет идти, по догляду её не оформляют.  На работу мама устроиться не может по то му что сыну необходимо  постостоянное присутствие и помощь взрослого человека. Как нам быть?

Відповідь:
17 липня 2020

​За дорученням заступника міського голови Галини Якубович департаментом соціальної політики Вінницької міської ради розглянуто Ваше звернення щодо можливості отримання допомоги дружиною Ізвєковою Людмилою Миколаївною  по догляду за сином Денисом, як особою з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А та зарахування їй стажу. За результатами розгляду повідомляємо наступне.

Ваша дружина Ізвєкова Людмила Миколаївна, 21.10.1981 р.н., перебувала на обліку в управлінні соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради з 19.06.2008 року як отримувач державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю з надбавкою на догляд на сина Ізвєкова Дениса Сергійовича, 19.05.2002 р.н., та отримувала вищезазначену допомогу по 18.05.2020 року на термін інвалідності, який зазначений у медичному висновку (медичний висновок № 85 з 05.12.2017 р. по 18.05.2020 р.) до досягнення дитиною 18-річного віку.

Відповідно до п. 2.7 Порядку надання  державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства фінансів України від 30.04.2002 року № 226/293/169 (далі Порядок), якщо дитина з інвалідністю, на яку виплачувалася державна соціальна допомога, після досягнення 18-річного віку визнана особою з інвалідністю з дитинства, виплата допомоги продовжується у новому розмірі за його заявою (недієздатною особою - за заявою опікуна).

   30.06.2020 року Ваш син Ізвеков Д. С. звернувся до управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А. Після надходження з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (м. Вінниця) виписки з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (далі МСЕК) від 18.06.2020 року №884 (з терміном зарахування інвалідності з 19.05.2020 року - безтерміново), управлінням здійснено розрахунок допомоги з надбавкою на догляд та призначено на період з 19.05.2020 року до 30.06.2020 року в розмірі 3364,60 грн, з 01.07.2020 року на термін довічно в розмірі  3516,40 грн.

Кошти в сумі 11808,36 грн. (за 13 днів травня 2020 року -1410,96 грн, за червень 2020 року – 3364,60 грн, за липень – 3516,40 грн, за серпень 2020 року – 3516,40 грн.) нараховані та будуть виплачені в серпні 2020 року на особовий рахунок Вашого сина Ізвєкова Д. С., відкритий в АТ «Ощадбанк».

Щодо піднятого у Вашому зверненні питання стосовно можливості зарахування стажу дружині Ізвєковій Л. М. після досягнення дитиною 18 річного віку, в зв'язку із визнанням сина Ізвєкова Д. С. особою з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А, який потребує постійного стороннього догляду, повідомляємо наступне.

Відповідно до пункту 9 статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в редакції Закону України № 2476-VIII від 03.07.2018 та абзацу 13 пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, в тому числі сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (тобто зарахування стажу) підлягають, зокрема непрацюючі працездатні батьки, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства".

 Відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 558 від 29 квітня 2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги по догляду за особами з інвалідністю не призначається, якщо фізичні особи, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено державну соціальну допомогу або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну  соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю".  Оскільки сину Ізвєкову Д.С. призначено державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А з надбавкою на догляд, тому Ваша дружина Ізвєкова Л. М. немає права оформити компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги по догляду за особами з інвалідністю з дитинства, згідно законодавства.

08.07.2020 року Вашій дружині головним спеціалістом відділу адресних державних соціальних допомог управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики було надано роз'яснення щодо умов призначення допомоги та зарахування стажу тільки на період отримання надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 річного віку відповідно до законодавства.

Усі дії щодо призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А Вашому сину Ізвєкову Д. С. здійснено у відповідності до чинного законодавства.

 

Вкладення