(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%A4%D1%83%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD.jpg
Фурман Роман Сергійович
Директор департаменту, Департамент житлового господарства

Вирішує питання експлуатації та ремонту житла, виконання робіт і надання послуг за замовленням населення, санітарної очистки та прибирання будинків, прибудинкової території, міжквартальних проїздів, пішохідних проходів, зон загальноміського користування, які межують з житловим фондом, озеленення та створення місць відпочинку громадян, та інших послуг у житловому господарстві, питання щодо поліпшення житлових умов громадян.​


Особистий прийом громадян:
1-а та 3-я середа з 11-00 до 13-00;
2-а та 4-а середа з 14-00 до 16-00.
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:  
1-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-45 / 59-51-33
Звернення:
18 червня 2020


​Шановний Роман Сергійович! 
   До вас звертається мешканець багатоквартирного будинку за адресою вул. Академіка Янгеля 71.
Повідомляю вам, що мешканці кв. 1 (1 поверх) будинку 71 на вул. Академіка Янгеля здійснили самочинне будівництво прибудови (кімната, балкон, підвальне приміщення) на прибудинковій території, яка виходить у двір будинку.
На скільки мені відомо мешканці вищезазначеної квартири не отримували ніяких дозвільних документів.
Своїми діями вони створюють незручності,  для інших мешканців будинку, зокрема, прибудова погіршує зовнішній вигляд фасаду будинку, погіршує огляд вулиці іншим мешканцям будинку, заважає нормальному відводу стічних вод, через що утворюється неприємний запах.
Данна прибудова впливає на конструкцію будинку, та несе небезпеку руйнування житлового будинку.
Окрім того самочинна прибудова унеможливлює доступ до частини труби газопостачання, що не тільки являється грубим порушенням, а ще й становить небезпеку для всіх мешканців будинку.

У зв'язку з викладеним вище прошу:

- відповідно до Положення про департамент, затвердженого рішенням Вінницької міської ради №504 від 18.11.2016р., здійснити
позапланову перевірку за зазначеною у зверненні адресою щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.

- у випадку виявлення порушень норм чинного законодавства притягнути винних до адміністративної відповідальності.

- видати приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, у випадку встановлення таких порушень за результатами перевірки.

Відповідь на моє звернення прошу додатково надіслати на електронну пошту.


Відповідь:
03 липня 2020

Розглянувши Ваше звернення щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил суб'єктом містобудування під час проведення робіт по вул. А. Янгеля, 71/1 в м. Вінниця департамент архітектурно-будівельного контролю міської ради, повідомляє наступне.

Департаментом на даний час вживаються заходи щодо організації перевірки згідно чинного законодавства.

Про результати опрацювання порушеного у листі питання, вас буде повідомлено додатково.

12.11.2020

Розглянувши Ваше звернення щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил суб'єктом містобудування під час проведення робіт по вул. А. Янгеля, 71/1 в м. Вінниця департамент архітектурно-будівельного контролю міської ради, повідомляє наступне.

Згідно до ст. 41 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Відповідно до вимог пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020р. №219 дію постанови КМУ від 23 травня 2011 р.  № 553 "Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю" – зупинено.

В статті 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином правові підстави для проведення перевірок в департаменту відсутні.

Вкладення