(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8E%D0%BA.jpg
Форманюк Микола Вікторович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​ирішує питання житлово-комунального господарства та благоустрою, питання  транспорту і зв’язку. Організовує необхідні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.​​​

Особистий прийом громадян:
1-й, 3-й четвер з 11-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №1

Звернення:
16 червня 2020

​Шановний Миколою Вікторович! Хочу повідомити Вам, що після повернення до загального користування міського транспорту в середньому 80 відсотків пасажирів не дотримуються масочного режиму: 50 відсотків тримають маску на підборідді, а дихають через ніс, 20 відсотків знімають маску і кладуть в кишеню, в 10 відсотках випадків взагалі заходять в транспорт без маски. Водії не звертають на це увагу. Приблизно один водій з двадцяти працює в масці, остальное дев'ятнадцять носять маску на підборідді, а дихають через ніс без маски. Був прецедент, коли в тролейбус зайшли пасажири без маски, а мені в масці водій не дозволив зайти в салон - був перевищений ліміт кількості пасажирів. На моє зауваження стосовно того, що в салон зайшли пасажири без маски почула у відповідь, що їй байдуже, що вона за цим слідкувати не може і не буде. Сама водій була з маскою на підборідді і відкритим носом. За попередній місяць в мене було, мабуть півсотні особистих звернень до пассажирів з проханням одіти маску, в половині випадків моє прохання ігнорували.  В остальних випадках на пару хвилин одягалась маска на підборіддя з відкритим носом - іншими словами реакція нульова. Був прецедент, коли в тролейбус зайшли контролери і на моє прохання, щоб вони вплинули на пасажира без маски і примусили їого одіти маску - почула у відповідь, що це не їхні питання. Висновок: працівники транспортних компаній абсолютно нічого не роблять для дотримання масочного режиму, а свідомість і відповідальність пасажирів на 1 бал з 5. Так було до сьогоднішнього вечера. Приємне виключення: коли зайшла в тролейбус, то з подивом звернула увагу на те, що всі пасажири в масках, через кілька зупинок почула через динамік зауваження водія до конкретного пасажира в салоні з вимогою одіти маску, водій був у масці. Отже - можуть, коли хочуть. Потрібно брати таку поведінку водія за приклад. Зараз він такий один зі ста. Всі громадяни, що не дотримуються масочного режиму, а чули про його необхідність десять тисяч раз, їм можна повторювати ще сто тисяч раз - реакція буде однаковою - нульова. Потрібно застосовувати іншу процедуру - потрібно, щоб група контролерів просто висаджувала на наступній зупинці пасажирів, що не дотримуються масочного  режиму, неодхідно, щоб на протязі десяти днів це стало загальною практикою і щоб про це активно повідомляли і засобах масової інформації. Якщо не вжити ніяких заходів, то наслідки будуть як в афроамериканців в Америці, де захворів кожен третій, а помре кожний двадцятий. Прошу Вас проінформувати керівників транспортних компаній про цю сумну статистику і вплинути на ситуацію. Сподіваюсь на Вашу допомогу!

Відповідь:
06 липня 2020

Департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради опрацьовано Ваше звернення щодо роботи громадського транспорту на період дії карантину  та повідомляємо наступне.

На період карантину під час посадки-висадки пасажирів у громадському транспорті відкриваються тільки передні двері, які знаходяться найближче до водія задля перевірки пасажирів, які зобов'язані заходити та знаходитися у салоні громадського транспорту під час поїздки у засобах індивідуального захисту.

Враховуючи Ваше звернення та його актуальність, в даний час по забезпеченню належної поведінки пасажирів під час здійснення поїздки в громадському транспорті, адміністрацією комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» додатково проведено інструктаж водіям громадського транспорту щодо дотримання контролю під час перебування всіх пасажирів у громадському транспорті протиепідемічних заходів.

Відповідно до рішень міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про запобіганню поширення на території Вінницької міської територіальної громади гострої інфекційної хвороби, , викликаної коронавірусом SARS-CoV-2» водії громадського транспорту під час роботи на лінії: 

-  використовують  засоби індивідуального захисту у випадках спілкування з іншими працівниками підприємства та пасажирами, а також у разі відсутності відокремленої від салону кабіни водія;

-  знаходяться у кабіні водія без захисної маски, за умови, що конструктивні особливості транспортного засобу передбачають відокремлення кабіни від салону;

- для уникнення контакту з пасажирами впроваджено безготівковий розрахунок за проїзд;

-  здійснюють оголошення про дотримання протиепідемічних заходів під час поїздки в громадському транспорті;

- перевезення пасажирів здійснюють в межах кількості місць для сидіння, передбаченою технічною характеристикою транспортного засобу та при наявності у них засобів індивідуального захисту.

Крім того, в салонах громадського транспорту розміщено оголошення про дотримання пасажирами протиепідемічних заходів.

Департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради спільно    з комунальним підприємством «Вінницька транспортна компанія» постійно здійснюється моніторинг роботи громадського транспорту щодо дотримання карантинних умов пасажирами в громадському транспорті.

У разі наявності додаткових питань звертайтеся у відділ транспорту та зв'язку департаменту енергетики, транспорту та зв'язку міської ради за телефоном (0432) 59-51-35.

Вкладення