(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%9A%D1%83%D1%88%D0%BD%D1%96%D1%80%D1%87%D1%83%D0%BA%D0%A1%D0%90.jpg
Кушнірчук Сергій Анатолійович
Директор департаменту, Департамент земельних ресурсів

​Вирішує ряд питань у сфері земельних відносин, зокрема, приймає участь у створені умов для раціонального і економічно обґрунтованого використання земель міста, для управління земельними ресурсами, вирішені питань які стосуються розроблення та затвердження землевпорядної документації, оформлення власності (користування) земельними ділянками, надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам, згідно до компетенції.

Особистий прийом громадян:
1-а та 3-я середа з 15-00 до 17-00​
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:  
1-а середа з 17-00 до 18-00
0432 53-12-07
Звернення:
13 червня 2020

Доброго дня. Прошу Вас надати необхідну для безоплатної передачі землі інформацію про наявність земель державної та/або комунальної власності, які ще не надані у користування та можуть бути використані для будівництва індивідуальних гаражів, площею 0,01 гектара в місті Вінниця в найближчому розташуванні до вулиці Якова Гальчевського в радіусі до 3 км. Відповідь прошу надіслати на електрону адресу і почтову. Дякую.

Відповідь:
10 липня 2020

Розглянувши Ваше звернення на сайт Вінницької міської ради від 15.06.2020р. К-37-44530 щодо надання інформації про наявність земель державної та /або комунальної власності, які не надані у користування та можливо отримати для будівництва індивідуальних гаражів.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про землеустрій» інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Згідно п. 8 Порядку проведення інвентаризації земель затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 513 підставою для проведення інвентаризації земель є рішення відповідного органу виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт, договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою, судові рішення.

Таким чином, для надання інформації щодо наявності вільних земельних ділянок, обов'язковим є проведення інвентаризації земель з метою встановлення обсягу вільних земельних ділянок з відповідним цільовим призначенням, які можуть бути надані громадянам на виконання вимог Земельного Кодексу України.

Проведення інвентаризації земель комунальної власності на території міста Вінниці - це довгостроковий та достатньо затратний процес. На даний час, рішень про проведення повної інвентаризації земель в межах міста Вінницькою міською радою не приймалось, як наслідок інвентаризації земель проведено не було.

Також, повідомляю, що Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово комунального господарства України від 30.12.2015 № 337 «Про затвердження форм адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) та Інструкцій щодо їх заповнення» затверджено форму звітності 11-зем про землі та земельні ділянки за цільовим призначенням і формами власності.

Наказом в цілому та затвердженими інструкціями визначено, що державні кадастрові реєстратори територіальних органів Держгеокадастру у містах обласного значення передають міським радам до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом звіт 11-зем про землі та земельні ділянки за цільовим призначенням.

З метою виконання положень ч.5 ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до яких на виконавчий орган міської ради покладено обов'язок надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, які можуть бути використані під забудову, виконавчими органами міської ради до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області було направлено клопотання про надання інформації щодо вільних земельних ділянок на території міста Вінниці згідно статистичної звітності по формі 11-зем.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, адміністративна звітність з кількісного обліку земель форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) знаходиться в стадії розробки, та відповідно станом на дату запиту звіт поданий не був.

Крім того повідомляю, що відповідно до ст.41 Земельного кодексу України гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів місцевого самоврядування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

Вкладення