(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%9C%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0.jpg
Мисловська Аліса Олександрівна
Директор департаменту, Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю

Вирішує питання забезпечення інформованості членів територіальної громади і зовнішніх аудиторій через ЗМІ й інші канали масових комунікацій про цілі та результати роботи Вінницької міської ради.​


Особистий прийом громадян:
1-й вівторок з 17-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
1-й понеділок з 17-00 до 18-00
0432 59-53-10
Звернення:
02 червня 2020

Шановна Аліса Олександрівна!

Якийсь час тому я створював петиції і звернення з приводу "наболілої" проблеми
моєї сім'ї і нашого міста вцілому. І як і тисячі свідомих громадян нашої країни
в черговий раз переконався у неспроможності нашої влади. Усі рази мені відповіли
"черговими" відмовками, посилаючись звісно на статті законів, як це прийнято у світі
юридично грамотних людей. І знову проблема із загостреного стану повернулась у стан хронічний.
Не через відповідь влади, не через її дії, а в силу об'єктивних природних причин - настав холодний період року.
Час йшов, холоди закінчились, почався карантин, люди стали заручниками обставин і нових правил.
Але для певної групи жителів нашого міста це абсолютно нічого не значить. Я маю на увазі, ні закони держави в якій вони живуть
ні привила що вводяться для їх же безпеки, ні просто прості закони людяності.
Я маю на увазі тих жителів нашого міста, що кричать про своє право на гарне проведення часу на парковці музею М.І.Пирогова
нехтуючи (справедливіше було б сказати - начхавши) правом тих хто живе поряд, на відпочинок у тиші, вночі.
Питання це підіймається до влади не перший раз, і думаю уже мабуть і не перший десяток раз. Люди вимушені викликати
патрулі поліції щоб отримати якийсь перепочинок і тишу і встигнути заснути за цей час.
І тут у мене до вас, представники влади, є прохання. Просто дайте обгрунтовану відповідь, не чергову відписку, а саме відповідь.
Невже дешевше відправляти патрулі що є досить обмеженим ресурсом міста на одне і те саме місце з однією і тією ж причиною
по декілька разів на тиждень, може і того частіше аніж разом вирішити проблему? Притому що варіанти вирішення пропонувались безліч разів
багатьма активними мешканцями міста і зокрема району вулиць Юності - Пирогова (думаю є і інші).
Варіант, нарпиклад закрити парковку на нічний час, що належить, наскільки мені відомо, музею пирогова що не працює в нічний час.
Друге питання стосується вулиці Юності. В черговій відписці на моє питання чи не можна встановити засоби запобігання перевищення швидкості по вулиці
мені написали що буцім у відповідності з якимось там ДСТУ такої можливості немає, так як це магістральна вулиця. Так от дайте мені будь ласка відповідь
чим ця магістральна вулиця (пр. Юності) принципово відрізняється від вул. Зодчих що у мікрорайоні поділля? Чому по вулиці зодчих можна було встановити 
"лежачі поліцейські" мінімум на трьох ділянках вулиці, а по пр. Юності це неможливо? Приведіть будь ласка об*єктивні тому причини.
Чи що, на юності живуть інакші люди, недостойні виконання їх конституційних прав і прав людини?


Відповідь:
23 червня 2020

Ваше  звернення щодо перекриття проїзду на  паркувальну  зону  біля музею – садиби  М. І. Пирогова в нічний час,  влаштування примусових обмежувачів швидкості «лежачий поліцейський» по просп. Юності на ділянці від вул. Келецької до  вул. Пирогова опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку та департаментом правової політики та якості міської ради.

За результатами опрацювання інформуємо.

Відповідно до Правил дорожнього руху України (п. 15.15) на проїзній частині забороняється встановлення предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком випадків оформлення дорожньо-транспортної пригоди, виконанням дорожніх робіт або робіт, пов'язаних із зайняттям проїзної частини, обмеження або заборони руху транспортних засобів та пішоходів у випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до п. 6.4.6 Правил благоустрою території міста Вінниці, затверджених рішенням міської ради від 01.03.2011 р. №104 заборонено перекривати проїзди загального користування, будь-якими засобами без відповідного на те дозволу, виданого в установленому порядку.

Враховуючи вищевикладене та те, що зазначена паркувальна зона є місцем загального користування, яким, без обмежень по часу,  можуть користуватись власники транспортних засобів, для встановлення шлагбауму при заїзді на паркувальну зону музею-садиби М. І. Пирогова відсутні нормативні підстави.

Загальні вимоги і правила застосовування пристроїв примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки регламентовано ДСТУ 4123:2006 «Пристрій примусового  зниження   швидкості   дорожньо - транспортної  техніки  на   вулицях    і  дорогах.  Загальні  технічні  вимоги».   Відповідно  до    п. 5.1 вищезазначеного нормативного документу пристрій примусового зниження швидкості  застосовується в районі розташування дитячих та навчальних закладів, зон масового відпочинку, перед нерегульованими пішохідними переходами, розташованими поза межами перехресть, перед нерегульованими перехрестями за відповідного обґрунтування.

Відповідно до вищевикладеного, для встановлення пристроїв примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки типу «лежачий поліцейський» по проспекту Юності на ділянці від вул. Келецької до  вул. Пирогова відсутні нормативні підстави.

Пристрої примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки типу «лежачий поліцейський» по  вул. Зодчих, встановлено у відповідності до вищевказаного нормативного документу, а саме перед нерегульованими пішохідними переходами через вказану вулицю.

Одночасно повідомляємо, що питання забезпечення публічного порядку та безпеки дорожнього руху  відноситься до компетенції поліції.

Так,  відповідно до ст. 2 Закону України   «Про національну поліцію», завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності.

Статтею 23 даного Закону України визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань: здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події.

Для вирішення порушеного Вами питання стосовно систематичного порушення публічного порядку окремими власниками транспортних засобів, в даний час виконавчим комітетом міської ради на адресу Управління патрульної поліції у Вінницькій області направлено лист щодо попередження правопорушень водіями транспортних засобів в нічний час на паркувальній зоні біля  музею-садиби  М. І. Пирогова.

Вкладення