(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/e862381a-fe9d-4f3e-9368-638d9459f4ac/2/Копия%20DSC_0850!.JPG
Якубович Галина Анатоліївна
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​​ирішує питання соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді.​

Особистий прийом громадян:
1-а, 2-а, 3-я, 4-а середа: з 10-00 до 12-00
Кімната особистого прийому №1

Звернення:
01 червня 2020

Шановна Галина Анатоліївна.

Звертається до вас, ветеран війни - учасник бойових дій.

Відповідно до пп.1 п. 2 Розділу ІІ. Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті" від 17.01.2017р. №1812-VIII та в зв'язку із впровадженням у м. Вінниці автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті, що несе за собою наслідком необхідність наявності у пільгових категорій населення пільгового електронного квитка, який видається на безоплатній основі, прошу видати мені пільговий електронний квиток, що передбачений вказаним вище Законом України, для реєстрації його в валідаторах оплати проїзду громадського транспорту м. Вінниці.

Звернутись до Вас вимушений через відмову Вінницької міської ради видати мені цей пільговий безкоштовний електронний квиток, оскільки я зареєстрований поза межами  м. Вінниці, а саме у с. Вінницькі Хутори, а Вінницька міська рада вважає, що має право не виконувати Законодавство України щодо забезпечення безкоштовного проїзду в громадському транспорті пільгових категорій населення, зареєстрованих не в м. Вінниці, перетворюючи місто у феодальну мінідержаву, яка не вважає Закони України діючими на її території, і своїми діями перешкоджає мені як пільговику, що зі зброєю в руках обороняв в тому числі м. Вінницю як складову частину держави від збройної агресії Російської Федерації проти держави Україна, дотримуватись Законодавства України в частині наявності пільгового електронного квитка при користуванні громадським транспортом м. Вінниці.

Згідно пп.1 п. 2 Розділу ІІ. Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті" від 17.01.2017р. №1812-VIII, цитую розробити та затвердити порядок взаємодії органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту населення щодо обов'язковості забезпечення осіб, яким законом надано право пільгового проїзду, електронними квитками на безоплатній основі в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду" я маю право отримати пільговий електронний квиток на безоплатній основі, а Ви обов'язково зобов'язані мені його надати.

Доповідаю, що Вінницька міська рада на моє звернення про отримання пільгового електронного квитка мені відмовила і відправила мене до селищної ради с. Вінницькі Хутори для вирішення питання щодо компенсації селищною радою моїх витрат на проїзд у громадському транспорті м. Вінниці. Вважаю такі дії Вінницької міської ради протиправними та незаконними, оскільки Закон України №1812-VIII чітко визначає, що кожен пільговик за своїм зверненням мусить бути забезпеченим саме електронним квитком на безоплатній основі, ніякі механізми компенсації оплати вартості проїзду Законами України не передбачені  а отже незаконні!!!, і тому в бюджетні витрати Вінницько-Хутрянської селищної ради не можуть бути включені. Відповідно, оскільки селищна рада с. Вінницькі Хутори не вводила на території селища Вінницькі Хутори автоматизованої системи оплати проїзду в громадському транспорті, то вона не має ні прав, ні можливостей надати мені пільговий електронний квиток оплати проїзду.

Зауважу, що контролери Вінницької транспортної компанії, що здійснюють перевірку проїзних документів у громадському транспорті м. Вінниці, пред'являють до мене претензії щодо відсутності пільгового електронного квитка, вважаючи, що мого посвідчення ветерана війни – учасника бойових дій недостатньо для безоплатного проїзду громадським транспортом м. Вінниці, і при цьому не зважають на те, що Вінницька міська рада відмовляється мені цей пільговий електронний квиток надати.

Чому Вінницька міська рада порушує вимоги Закону України №1812-VIII? Я ж не прошу видати мені „муніципальну картку вінничанина", вона мені не потрібна. Нехай би видала мені пільговий електронний квиток, обов'язковість видачі якого передбачена Законом України №1812-VIII. Але ні. Міська рада м. Вінниці цей Закон України вважає необов'язковим до виконання, а пільгові електронні квитки, наскільки я зрозумів, взагалі не впроваджує в обіг, замінивши передбачений Законом України №1812-VIII пільговий електронний квиток, процедура надання і користування яким передбачена даним Законом України, на якусь нелегальну „муніципальну карту вінничанина", функції якої Законами України взагалі не регулюються. На лице підміна понять і ігнорування Законодавства України.

Оскільки Закон України №1812-VIII введений в дію у 2017 році, а на розробку механізму видачі пільгових електронних квитків для відповідних пільгових категорій населення було цим Законом надано три місяці з дня підписання Закону (див. пп.1 п. 2 Розділу ІІ. Прикінцевих положень), вважаю, що механізм видачі пільгових електронних квитків вже давно розроблений і впроваджений.

Відповідно до Законодавства України щодо забезпечення соціальних гарантій пенсіонерів, ветеранів та інших пільгових категорій населення та з врахуванням вимог пп.1 п. 2 Розділу ІІ. Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті" від 17.01.2017р. №1812-VIII прошу видати мені пільговий електронний квиток на безоплатній основі для реєстрації проїзду в громадському транспорті м. Вінниці.

Відповідь прошу надати в передбачений законодавством місячний термін письмово за вказаною в заяві адресою. У відповіді прошу не згадувати термін „муніципальна картка вінничанина", оскільки цей термін і ця картка не передбачені Законодавством України як електронний квиток автоматизованої системи оплати проїзду, а лише дублює його функції за рішенням Вінницької міської Ради. Мені потрібен саме пільговий електронний квиток, а не якась там незаконна „муніципальна картка вінничанина".

У разі відмови видати мені передбачений Законом України №1812-VIII пільговий електронний квиток на безоплатній основі для реєстрації проїзду в громадському транспорті м. Вінниці залишаю за собою право звернутись до Прокуратури України та судових інстанцій за підпорядкованістю.

Якщо Ви готові будете видати мені пільговий електронний квиток достроково, прошу повідомити за вказаним в заяві телефоном адресу і час, де я можу його отримати.

З повагою,                                                                                      

01.06.2020р.

Відповідь:
16 червня 2020

На Ваше звернення від 01.06.2020 року № С-01-36305 щодо видачі електронного пільгового квитка, за інформацією КП «Вінницякартсервіс», повідомляємо наступне.

На сьогоднішній день у м. Вінниці триває реалізація проекту «Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд в громадському транспорті в м. Вінниця», що дозволить отримати чіткі показники пасажиропотоків в місті, налаштовувати і коригувати маршрути в місті в залежності від потреб пасажирів, підвищити рівень безпеки на дорогах міста, покращити якість надання послуг з перевезення пасажирів у громадському транспорті, спростити процедуру оплати проїзду та забезпечити облік компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій громадян.

Верховною Радою України 17 січня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» №1812-VIII, яким внесено зміни до ряду законів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Відповідно до зазначеного закону, Вінницькою міською радою прийнято рішення від 27.06.2018 року №1254 «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті загального користування у м. Вінниці». З метою впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд в громадському транспорті в м. Вінниці створено комунальне підприємство «Вінницякартсервіс». Власником підприємства є Вінницька міська об'єднана територіальна громада.

Вінницька міська рада з метою дотримання Законів України  «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших сіб та їх соціальний захист», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про охорону дитинства» погодила видачу пільгових карток на безоплатній основі на території Вінницької міської об'єднаної територіальної громади  за рахунок місцевого бюджету.

Однак, частиною другою статті 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону. Аналогічну норму містить Закон України «Про міський електричний транспорт». Компенсаційні виплати перевізникам здійснюватимуться за результатами автоматизованого обліку перевезень пільгових категорій пасажирів.

Фінансування витрат, пов'язаних з наданням пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів відповідно до підпункту «ґ» пункту 3 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України.

Враховуючи викладене, Вінницька міська рада має передбачити місцеві видатки на покриття компенсаційних виплат перевізникам за перевезення вінничан, яким законодавством України гарантовано право безоплатного проїзду в пасажирському міському транспорті.

Однак, Вінницька міська рада не має достатньо фінансової можливості у повному обсязі покрити компенсаційні виплати перевізникам за перевезення інших категорій громадян, які згідно із законами України мають право безоплатного проїзду в пасажирському транспорті, але не є членами Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

Для збереження соціальних гарантій у сфері транспортного обслуговування громадян, які зареєстровані у сусідніх територіальних громадах, але постійно користуються громадським транспортом у м. Вінниці, було направлено звернення до керівників громад з пропозицією розглянути можливість придбання персоніфікованих карток для пільгових категорій населення за місцем проживання на безоплатній основі.

До врегулювання зазначеного питання, пільгові категорії громадян, що не мають реєстрації місця проживання на території населених пунктів, які входять до складу Вінницької міської об'єднаної територіальної громади, мають право на безоплатний проїзд в громадському транспорті м. Вінниці за наявності відповідного пільгового посвідчення встановленого зразка.

Вкладення