(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
25 травня 2020

​Доброго дня, Михайло Васильовичу!

Мене цікавить питання стосовно пільгового проїзду працюючого пенсіонера в м. Вінниця, але прописаному в селі Вінницького району. У зв'язку з веденням в дію картки Вінничанина пільговий проїзд скасовано, якщо ти не Вінничанин (при пенсії 1500 грн. та мінімальній з/п в Вінниці, я не в змозі сплачувати за проїзд при таких доходах), в селі роботи немає, а при даному діагнозі не всяка робота мені підходить. 

Чи можливий пільговий проїзд для працюючого пенсіонера в м. Внниця (ІІІ гр. загального захворювання - довічно)? Надіюсь, що дане питання вирішиться на користь пільговика, що працює в м. Вінниця! Я розумію, що є правила та умови проїзду в міському транспорті лише для жителів Вінниці, але, все ж таки, маю надію, що приміським жителям, які працюють в Вінниці і сплачують податки, можна створити пільгові умови проїзду?

Відповідь:
05 червня 2020

Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради в межах компетенції та повноважень опрацьовано Ваше звернення від 25.05.2020 р. стосовно пільгового проїзду в громадському транспорті міста Вінниці працюючого пенсіонера, зареєстрованим місцем проживання якого є населений пункт Вінницького району, та повідомляємо наступне.

Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», для пенсіонерів за віком введено безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.1994 р. №555, чинність постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. №354 поширено також на осіб з інвалідністю.

Пунктом 1-1 вказаної вище постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. №354 установлено, що право на безплатний проїзд надається за наявності посвідчення встановленого зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі і видається на безоплатній основі.

У зв'язку із прийняттям Закону України від 17.01.2017 р. №1812-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», рішенням Вінницької міської ради від 27.06.2018 р. №1254 передбачено впровадити у м. Вінниці автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті загального користування (АСООП) в рамках реалізації проекту «Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд в громадському транспорті в м. Вінниця».

Проект спрямовано на покращення якості надання послуг перевезення громадян в громадському транспорті, спрощення процедури оплати проїзду, введення безготівкових платежів та забезпечення обліку компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій населення.

Для забезпечення функціонування АСООП, комунальним підприємством «Вінницякартсервіс» здійснюється оформлення та видача муніципальних карток вінничанина (зокрема пільгових), які є персоналізованими картками, призначеними для реєстрації проїзду пільговими категоріями громадян.

Вказані картки видаються громадянам, що відповідно до чинного законодавства мають право на безоплатний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування (в тому числі пенсіонерам за віком та особам з інвалідністю), які зареєстровані та/або проживають на території населених пунктів Вінницької міської об'єднаної територіальної громади та перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП) в департаменті соціальної політики Вінницької міської ради.

Компенсаційні виплати за пільговий проїзд мешканців територіальної громади здійснюються транспортній компанії за рахунок та в межах фінансових можливостей бюджету Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

Це обумовлено тим, що в державному бюджеті України починаючи з 2016 року не передбачаються видатки на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд. Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян належать до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів.

Оскільки бюджет кожної територіальної громади формується з метою забезпечення суспільних благ та потреб мешканців відповідної територіальної громади, для іногородніх громадян, які згідно чинного законодавства мають право пільгового проїзду в міському транспорті, обов'язок по забезпеченню реалізації такого права покладається на територіальні громади, в яких проживають та перебувають на обліку такі громадяни. При цьому механізм забезпечення реалізації такого права визначається кожною територіальною громадою самостійно.

Також зазначаємо, що для збереження соціальних гарантій у сфері транспортного обслуговування громадян, які зареєстровані в сусідніх територіальних громадах, але постійно користуються громадським транспортом у м. Вінниця, було направлено звернення до керівництва відповідних громад з пропозицією розглянути можливість придбання персональних карток та за фактом їх використання здійснювати компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій до бюджету Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

До врегулювання зазначеного питання, пільгова категорія громадян має право на безоплатний проїзд за наявності посвідчення встановленого зразка.

Вкладення