(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/e862381a-fe9d-4f3e-9368-638d9459f4ac/2/Копия%20DSC_0850!.JPG
Якубович Галина Анатоліївна
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​​ирішує питання соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді.​

Особистий прийом громадян:
1-а, 2-а, 3-я, 4-а середа: з 10-00 до 12-00
Кімната особистого прийому №1

Звернення:
21 травня 2020

​Доброго дня Галина Анатоліївна!

Звертаюсь до Вас з проханням, розібратися в ситуації, яка складається з пересуванням по велодоріжкам по всьому місту. Суть питання полягає в тому , що по велодоріжках ходять люди, вигулюють собак, ходять мами з колясками, ходять люди  групами,  чим перешкоджают руху велосипедистів. Знаю, що були травматичні випадки, скандальні, іноді доходило до бійок. Від додержання правил пересування іноді залежить наше життя.

На скільки мені відомо у сусідній Польщі , пересування пішоходів по велодоріжках карається штрафом. Вважаю у нас також потрібні якісь міри, щоб убезпечити рух велодоріжками ( як варіант - попереджуючі знаки). Можливо для врегулювання данної ситуації можна  залучити поліцейський патруль на велосипедах.

Велодоріжка не тротуар -  це небезпечна зона руху для пішоходів, так як і дорога.

В останній час , на мою думку, у Вінниці кількість велосипедистів збільшилась мабуть у тричі, або навіть більше. Тому і активність пересування велосипедними доріжками збільшилась теж в рази.

Вважаю що уся велоспільнота м . Вінниці  підтримує мене у цьому питанні.

Міська влада інформує мешканців , що ВІННИЦЯ -БЕЗПЕЧНЕ ТА КОМФОРТНЕ МІСТО. Тому прошу ВАС вжити заходів, або перенаправити мій запит у відповідний департамент міської ради, для вирішення цього питання.Відповідь:
11 червня 2020

Департаментом енергетики, транспорту та зв'язку розглянуто Ваше звернення щодо убезпечення руху по велодоріжках та повідомляємо  наступне.

Відповідно до п.4.1 Розділу 4 Правил дорожнього руху України пішохід має право пересуватись по велодоріжці, тримаючись правого боку та не заважаючи руху велосипедистів, за умови відсутності тротуару, або неможливості пересуватись по ньому. Питання притягнення до відповідальності пішоходів-порушників належить до компетенції Управління патрульної поліції у Вінницькій області.

Департаментом енергетики, транспорту та зв'язку спільно з департаментом ЗМІ Вінницької міської ради розроблені та розміщені на зупинках громадського транспорту інформаційні плакати «Велодоріжка для велосипедистів». Плакати інформують пішоходів про небезпеку пересуватись по велодоріжкам міста.

Після остаточного зняття карантинних обмежень, кожної останньої п'ятниці місяця у місті продовжиться проведення велосипедного флешмобу «Критична маса», учасники якого рухаються велосипедними доріжками, метою даного заходу є пропаганда велосипедного руху, дотримання правил дорожнього руху усіма учасниками дорожнього руху, а також взаємоповага усіх учасників дорожнього руху. Саме утворення «критичної маси» велосипедистів на велошляхах міста сприятиме зменшенню пішоходів – порушників на виділених велодоріжках.

Одночасно повідомляємо, що робота по збільшенню кількості соціальної реклами та велозаходів спрямованих на покращення безпеки руху велосипедистів продовжується та буде реалізовуватись протягом наступних років.

 

Вкладення