(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
20 квітня 2020

​Доброго дня шановний Михайло Васильович. Ми купили будинок в жовтні 2019 року в с. Лука- Мелешківська по вул. Щорса 11. Газ у нас заведено в будинок було попередніми власниками які померли близько 10 років тому. Але раніше газ проводився без лічильника, як вам відомо. Коли я звернулась в обласне управління газу. Для того щоб розпломбувати нам трубу, потрібно врізати счетчик. Ми на даний час збираємо відповідну суму коштів, тому що нам потрібно зробити новий акт приєднання, як повідомили нам в облгаз. Та проблема навіть не в цьому, а в тому що нам почали надходити листи про сплату за транспортування газу. Скажіть будь ласка про яке транспортування йде мова якщо ми газом навіть не можемо користуватись. Газ запломбовано вже 6 років Що нам транспортують і куди? 

Відповідь:
29 квітня 2020

Ваше звернення щодо розрахунків за послугу з розподілу природного газу розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

В межах компетенції повідомляємо наступне.

Послуги з розподілу природного газу розподільними газопроводами надаються Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Вінницягаз» як Оператором газорозподільних систем (далі – Оператор ГРМ) у відповідності з Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494 (далі – Кодекс) на підставі Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2498 (далі – Типовий договір).

Враховуючи положення п. 1.1 розділу І Договору, цей Типовий договір розподілу природного газу є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта Споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.

Згідно положень пунктів 6.1, 6.2 розділу VI Договору оплата вартості послуги Оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється Споживачем за тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем.

Згідно вимог п. 1 глави 6 розділу VI Кодексу розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, що надається Оператором ГРМ за договором розподілу природного газу, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року.

Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Згідно вимог п. 4 глави 6 розділу VI Кодексу, для нового споживача та/або його об'єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев'ять місяців (крім об'єктів споживачів, що не є побутовими), або за умови відсутності споживання природного газу споживачем та/або його об'єктом протягом усього попереднього газового року річна замовлена потужність споживача (його об'єкта) визначається Оператором ГРМ на рівні:

39 куб.м - для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;

126 куб.м - для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

314 куб.м - для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об'єкта споживача, що не є побутовим.

З моменту, коли новий побутовий споживач та/або об'єкт побутового споживача фактично споживає природний газ повні дев'ять місяців та до завершення повного календарного року споживання, величина річної замовленої потужності об'єкта споживача визначається як добуток числа 12 на фактичне середньомісячне споживання природного газу за попередні дев'ять місяців.

Згідно вимог пункту 8 глави 6 розділу VІ Кодексу припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу не звільняє споживача від зобов'язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадку розірвання цього договору.

Тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Вінницягаз» встановлено постановою НКРЕКП від 24.12.2019 № 3014, яка набрала чинності з 01 січня 2020 року. Відтак, з січня 2020 року рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена плата за послуги розподілу природного газу. Саме тому вже за січень всі споживачі газу отримують окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку (розподіл).

 

Вкладення