(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
13 березня 2020

​Шановний Михайло Васильович! Щиро дякую за Вашу відповідь . Вибачайте, але я , як і мешканці мого будинку по вул. Владислава Городецького, буд, 7, чекали іншої відповіді. Моє запитання стосувалося тарифу на опалювання 2,08+496957) . Натомість отримана відповідь про відносини між споживачем і виконавцем послуги з централізованого теплопостачання, що регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги", і т.д.визначення вартості послуги, що обраховується за показниками приладу обліку. і нарешті, тарифи на теплову енергію, її виробництво , транспортування та постачання.... і т..д. для КП "Вінницяміськтеплоенерго" є регульованими і встановлюються Національної комісією. Все правильно. і не все мені зрозуміло, а саме: чому тариф постачання теплової енергії по місту Вінниця різний, наприклад: вул. Стеценко (2,08+25,2984), Вул. Космонавтів 2,08+31,2326) , вул. Писарева 2,08+23,5678., а у мешканців  буд,7 по вул. В.Городецького  (2,08+51,7757....!!!! Прикладів можу навести ще більше. Запитання: чому різні тарифи на одну і туж послугу? Не розуміння цього  , вибачайте, дратує.

У  відповіді Ви зазначаєте, що згідно Постанови НКРЕКП послуги з централізованого постачання опалення та постачання гарячого водопостачання населенню м.. Вінниці КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" з 01.01.2019 р. складають 1375,27 грн/Гкал, а абонплата -2,08 грн. за кв.м.) то чого тоді тарифи різні? З чим це пов’язано? Поясніть , будь ласка. З повагою, і масою найкращих побажань щастя та здоров’я , мешканці буд.7 по вул. В.городецького. Заздалегідь вдячні за розуміння.


Відповідь:
17 березня 2020

​Ваше звернення щодо нарахувань за послугу з централізованого опалення, опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та в межах компетенції повідомляємо наступне.

Визначення вартості послуги з централізованого опалення за вказаною адресою проводиться за показниками приладу обліку теплової енергії (тепловий лічильник SKS-З), що встановлений на його вводі, пропорційно до опалювальної площі квартир (пункт 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630) та вбудованих приміщень, які знаходяться в вищезазначеному будинку, відповідно до встановлених тарифів на послугу з централізованого опалення.

Тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для КП ВМР «Вінницяміськтеплонерго» є регульованими і встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Для КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» затверджені двоставкові тарифи на послуги з централізованого опалення та одноставкові тарифи на надання послуг з централізованого постачання гарячої води.

Застосування КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» двоставкового тарифу на послугу з централізованого опалення з 01 січня 2009 року, проводиться на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року № 229-р. з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів в опалювальний період та забезпечення зменшення збитків підприємства в умовах значних коливань попиту на послуги теплопостачання упродовж року, шляхом наближення доходів від реалізації теплової енергії та послуг з централізованого теплопостачання до витрат підприємства, створення засад для підвищення якості безперебійного теплопостачання споживачів, зниження нераціональних витрат.

Двоставковий тариф складається з двох частин: умовно-постійної (абонентної плати) та умовно-змінної частини витрат теплопостачальних підприємств і виконавців послуг.

До умовно-постійної частини тарифу на теплопостачання відносяться витрати на відрахування податків в бюджет, нормативні витрати води на підживлення теплових мереж, ремонт теплового обладнання, амортизаційні відрахування, заробітна плата.

Умовно-змінна частина витрат - вартість одиниці (1 Гкал) теплової енергії відповідної якості, що реалізується споживачам як грошовий вираз змінної частини планових економічно обгрунтованих витрат на її виробництво, що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно зміні обсягу виробництва теплової енергії з урахуванням планового прибутку.

Основу цієї частини тарифу (умовно-змінної) складають витрати на паливо та електроенергію, необхідні для виробництва і транспортування теплової енергії. Таким чином, плата умовно-постійної частини тарифу (абонентської плати) не є оплатою за окрему послугу, так як обидві частини тарифу безпосередньо пов'язані з наданням послуг з теплопостачання і є складовими собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Згідно постанови НКРЕКП від 11.12.2018 р. №1799 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»  з 01.01.2019 р. введено в дію нові тарифи, що складають:

-     умовно-змінна частина двоставкового тарифу для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії -   1 375,27 грн/Гкал (з ПДВ);

-     умовно-постійна частина тарифу (абонентська плата за 1 м2 опалювальної площі у місяць протягом року) - 2,08 грн/м2.

Одночасно повідомляємо, що житловий будинок №7 по вул. Владислава Городецького не отримав Акт-готовності до опалювального сезону 2019-2020 років, як це передбачено Наказом Міністерства палива та   енергетики України від 10.12.2008 р. №620/378 «Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду».

Окремо зазначаємо, що спеціалістом департаменту енергетики, транспорту та зв'язку міської ради, 16.03.2020 р. в телефонній розмові, Вам було надано всі роз'яснення щодо порушеного у зверненні питання та з інших питань пов'язаних з нарахуваннями за послугу з централізованого опалення.

Вкладення