(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
12 березня 2020

Шановний Михайле Васильовичу, прошу Вашої допомоги у вирішені питання неправомірних нарахувань КП"Вінницятеплоенерго" коштів за опалення місць загального користування  кожного місяця. У нашому будинку по вул. Ватутіна, 38 вони просто відсутні, у нас не опалюється під'їзд.  Проживаю на 5 му поверсі, квартира утеплена- індивідуальне опалення. Проте, останні роки в арифметичній прогресії зростають платіжки за централізоване опалення  підвалу, як місця загального користування. 222 грн. на місяць з однокімнатної квартири -це занадто!!! І це при умові , що за електроенергію я сплачую  90 гривень!  Мешканцям інших квартир нараховують 600 грн. в місяць за опалення, а мені 222 за ту послугу, яку я не отримую( в підвалі я не проживаю і Слава БОГУ!!!)  На мої численні звернення протягом 2019 року, щодо обгрунтування вартості  нарахувань, отримувала лише формальні відписки  КП"Вінницятеплоенерго" з посиланям на Методику . Методика це чудово, але  питання перше: чому вона поширюється не на всіх у моєму будинку  і взагалі не стосується мешканців сусіднього 36 будинку, які за такі послуги не сплачували ніколи????   Більш того, прошу пояснити, чому середньодобова темпаратура в опалювальний сезон була нижчою за минулий  на 15 градусів, обігрів був мінімальний, а нарахування щомісяця  збільшуються? І навіть з урахуванням знижки я сплачую  стільки як і минулого року??? Цей обман споживачів є  обурливим!  Прошу створити комісію і перевірити провомірність нарахувань, і в разі виявлення порушень відразу провести перерахунок!

Також прошу повідомити чи є технічна можливість  відрізати дану трубу теплопостачання в підвалі!  І не  потрібно  писати нісенітниці  про те, що замерзне каналізація, бо в сусідньому 36 будинку за 45 років вона жодного разу не замерзла !

Чекаю на вичепні і змістовні відповіді по суті кожного з поставлених запитань.

Заздалегідь вдячна!Відповідь:
23 березня 2020

Ваше звернення щодо нарахувань за послугу з централізованого постачання теплової енергії місць загального користування (далі – МЗК), опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та повідомляємо наступне.

Нарахування за надані теплопостачальним підприємством  КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» послуги з централізованого опалення мешканцям квартир в житловому будинку №38 по вул. Ватутіна проводяться за показниками загальнобудинкового вузла обліку теплової енергії, встановленого на вводі в житловий будинок, пропорційно до опалювальної площі квартир та за діючими тарифами, які є регульованими і встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.

Даний загальнобудинковий прилад обліку фіксує фактичну кількість спожитої теплової енергії будинком в цілому, в тому числі втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення, прокладеними в підвалі та на горищі, та фактично спожиту теплову енергію в цілому житловими та не житловими приміщеннями, в яких встановлено опалювальні прилади.

Пунктом 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630 встановлено, що споживачі, які облаштували у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення МЗК будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

За Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. №572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та  рішенням  Конституційного суду України від 02.03.2004 р. № 4 – рп/2004, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень (приміщень загального використання) будинку та його технічного обладнання і зобов'язанні брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Відключення від мереж централізованого опалення (далі - ЦО) і гарячого водопостачання (далі – ГВП) не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.

Розмір плати за централізоване опалення МЗК встановлюється за «Методикою розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення», затвердженої наказом  Міністерства регіонального  розвитку  та  будівництва  від 31.10.2006 р.  № 359.

Наведена методологія розроблена відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».

За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», в січні 2019 року, відповідно до Вашого звернення теплопостачальним підприємством було проведено обстеження та виконано розрахунок, який було надано Вам листом №21/1564 від 27.02.2019 р (від КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»),  а також в попередній відповіді від департаменту енергетики, транспорту та зв'язку міської ради від 27.06.2019 р. №К-21-54847/01-21.

Згідно вказаного обстеження та розрахунку, плата за надані послуги з централізованого опалення місць загального користування та відшкодування втрат теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення будинку по Вашому особовому рахунку визначена теплопостачальним підприємством виходячи з теплового навантаження:

- кількості теплової енергії на опалення окремого к-того приміщення МЗК – 94,0 ккал/год;

- втрат теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення будинку –27,86  ккал/год.

Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення і гарячого водопостачання (розподільчі трубопроводи) житлового будинку є його невід'ємною частиною, в відшкодуванні витрат на які,  Ви зобов'язані брати участь та не підлягаєте звільненню від такої участі з відключенням, належної Вам квартири,  від системи централізованого опалення та гарячого водопостачання та облаштуванням в ній системи автономного (індивідуального) теплопостачання.

У разі незгоди з розрахунками підприємства Ви, як споживач комунальних послуг, не позбавлені права звернутись до будь-якої проектної організації, що має ліцензію на проведення розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення МЗК багатоквартирних будинків, відповідно до Наказу Мінбуду від 22.11.2005 р. №4 про «Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж ЦО та ГВП». Надані на адресу теплопостачального підприємства розрахунки будуть взяті КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» до уваги.

Відповідно до п. 3 Статті 1. Закону України №2189-VIII від 09.11.2017р. «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон №2189-VIII) внутрішньобудинкові системи багатоквартирного будинку - механічне, сантехнічне обладнання в будинку (в тому числі внутрішньобудинкова система централізованого опалення та гарячого водопостачання), яке обслуговує більше одного житлового та/або нежитлового приміщення, у тому числі комунікації до обладнання споживача, елеваторні вузли, від зовнішньої поверхні стіни будівлі до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення являться спільним майном (п. 1 ст. 5. Закону №2189-VIII) власників житлових та нежитлових приміщень (далі - співвласники) в багатоквартирному будинку.

Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами (управлінська компанія або ОСББ) за рахунок співвласників (п. 7 ст. 14. Закону №2189-VIII).

Тому, для зміни проектного рішення на будинок за вищезазначеною адресою, а саме демонтажу внутрішньобуднкових мереж централізованого опалення в місцях загального користування, необхідна згода всіх співвласників даного будинку та розроблення відповідного проекту, для визначення технічної можливості та при цьому забезпечити помешкання мешканців якісною послугою з централізованого опалення. Для цього Ви можете звернутися до проектної організації, яка має відповідну ліцензію на виконання зазначених робіт. Після погодження проекту з управлінською компанією (або ОСББ) та КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», може реалізовуватись даний проект, за кошти співвласників.

Окремо інформуємо, що Ви не позбавлені права вирішувати дане питання в установленому Законом порядку. Спори щодо встановлення розміру плати за послуги з централізованого теплопостачання МЗК розв'язуються згідно з умовами договорів та чинного законодавства. 

Вкладення