(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
16 лютого 2020

Шановний Михайле Васильовичу, прошу Вашої допомоги у вирішені неправомірних нарахувань комунальним підприємством "ВінницяОблТеплоенерго" коштів за місця загального користування  кожного місяця. У нашому будинку вони просто відсутні, у нас не опалюється підїзд.  У мене індивідуальне опалення, кришу утеплили я проживаю на 5 му поверсі . централізоване опалення залишилося лише на першому поверсі. стояк відрізаний у підїзді не опалюється. Прошу створити комісію і перевірити провомірність нарахувань, та пояснити чому першому та другому підїздам будинку по вул. Якова Гальчевського 62, плата за опалення не нараховується.

Відповідь:
06 березня 2020

Ваше звернення щодо нарахувань за послугу з централізованого опалення місць загального користування (далі - МЗК), опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та повідомляємо наступне.

Відповідно до вимог пункту 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» - споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування (далі - МЗК) будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Оскільки житловий багатоквартирний будинок №60 по вул. Келецька, повністю не від'єднано від мереж централізованого опалення, теплопостачальною організацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» проводиться нарахування плати на опалення МЗК квартирам, які встановили в своїх помешканнях автономні системи опалення.

Згідно Наказу від 31.10.2006 р. № 359 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення» (далі – Наказ №359).

Щодо тлумачення поняття МЗК багатоквартирного житлового будинку, то воно включає в себе приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку. За рахунок тепловиділень від ізольованих розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій.

За Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України  від 08.10.1992 р. №572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та  рішенням  Конституційного суду України від 02.03.2004 р. № 4 – рп/2004, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень (приміщень загального використання) будинку та його технічного обладнання і зобов'язанні брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Відключення від мереж централізованого опалення (далі - ЦО) і гарячого водопостачання (далі – ГВП) не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.

Одночасно повідомляємо, що за послуги з централізованого опалення місць загального користування власники індивідуальних систем опалення повинні сплачувати як згідно умов укладених договорів, так і за фактично отриману теплову енергію. Зобов'язання у споживачів виникло на підставі актів цивільного законодавства.

Також слід зазначити, що якщо сходові клітини не опалюються, нарахування проводиться тільки за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі. Адже формула розрахунку оплати за МЗК складається з двох частин. І якщо послуги з опалення МЗК не надаються, то залишається друга частина формули, згідно якої нарахування за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі, є обов'язковими.

За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», в лютому 2020 року фахівцями теплопостачального підприємства було проведено обстеження вказаного житлового будинку на предмет опалення місць загального користування  та наявності розподільчих трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвальному приміщені, на основі якого  виконано розрахунок кількості теплової енергії на опалення МЗК. В результаті обстеження встановлено, що 1-6 під'їзди житлового будинку №62 по вул. Якова Гальчевського не опалюються.

Також зазначаємо, що нарахування за тепловіддачу транзитних трубопроводів, що проходять в квартирах не проводиться. Дані трубопроводи мають бути теплоізольовані.

Враховуючи вищезазначене, нарахування та розрахунки за послугу з централізованого опалення місць загального користування в житловому будинку №62 по вул. Якова Гальчевського відкориговано і приведено у відповідність до норм та вимог чинного законодавства, відповідні зміни вносяться з моменту фіксації цих змін.

Вкладення