(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BA.jpg
Григорук Людмила Анатоліївна
Директор департаменту, Департамент правової політики та якості

​Вирішує питання юридичного супроводження та забезпечення єдиної правової політики та якості при виконанні Вінницькою міською радою та її виконавчими органами своїх завдань на підставі, в межах повноважень і способами, передбаченими Конституцією і законами України.

Особистий прийом громадян:
1-й, 2-й четвер з 9-00 до 10-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:  
3-й четвер з 09-00 до 10-00
0432 59-50-42
Звернення:
08 лютого 2020

​Добрий день. прошу відповіді на питання:  - хто відповідає за внутрішньобудинкові гарячі,холодні труби та каналізацію: ЖЕО чи власник квартири.В випадку прориву труби і затоплення сусідів знизу,хто має покривати збитки:ЖЕО чи власник квартири біля якої ця труба прорвала? -в цих трубах закінчився строк експлуатації,за чий кошт їх замінюють? -жильці будинку можуть замінити ці труби за свій кошт,але ЖЕО це не робить,бо не має спеціалістів(так у відповідь надали) і відправляє до приватних сантехніків.Але сантехніки працюють неофіційно, і не дають ніяких документів за матеріали і за виконану роботу.Як правильно оформити їх роботу,щоб мати гарантії виконаних робіт. -якщо заміна труб внутрішньобудинкових лягає на жильців(наведіть згідно якого закону,будь ласка) за що з нас знімають таку велику плату за квартиру?.Дякую.Прошу відповіді на електрону пошту.Всього найкращого.

Відповідь:
25 лютого 2020

Департамент житлового господарства повідомляє, що Ваше звернення, яке пов’язано із утриманням житлового будинку, розглянуто.

На підставі Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків, який затверджений Постановою КМУ від 20.04.2018р.  №301 житлові будинки, що перебували в комунальній власності об’єднаної територіальної громади міста Вінниці та на балансі департаменту житлового господарства та житлово –комунальних підприємств списані з балансу. Зазначені житлові будинки перебувають  у спільній власності власників приміщень, що розташовані в даних будинках та відповідно до вимог чинної нормативно - правової бази повинні утримуватись співвласниками за власний рахунок.

10.06.2018 року вступив в дію Закон «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.11.2017р. (в подальшому Закон), в частині положень, які регламентують вирішення питань щодо управління багатоквартирним будинком. Відповідно до вимог Закону всі питання з утримання будинку мають вирішуватись на підставі положень договору між співвласниками та управляючою компанією.

Між співвласниками житлового будинку та ТОВ «ЖЕО» укладено договір на управління.

До переліку робіт зазначених в кошторисі витрат на утримання будинку та прибудинкової території, який є невід’ємним додатком до зазначеного договору роботи по заміні вертикальних трубопроводів (стояків) водопроводу та водовідведення передбачено не було.

Для вирішення питання заміни вертикальних трубопроводів водопроводу та водовідведення співвласникам будинку необхідно внести відповідні зміни до договору.

Усю необхідну інформацію щодо порушених питань у зверненні Вам було надано у телефонній розмові представником департаменту житлового господарства.

Вкладення