(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
Фото
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
30 січня 2020

                                             Доброго дня, Михайло Васильович!

                Звертаюсь до Вас стосовно проблемної ситуації, що склалася з енергопостачальною організацією ТОВ «Енера-Вінниця», щодо нарахування фіктивної заборгованості за електроенергію. Неодноразові звернення до ТОВ «Енера-Вінниця» та АТ«Вінницяобленерго»  не принесли жодних результатів.

Опис проблеми: Починаючи з березня 2019 року ТОВ «Енера-Вінниця» почала нараховувати мені заборгованість, враховуючи невірні показники електроенергії.

            Фактичні показники лічильника станом на 01.01.2019р. становлять «9255», а станом на 01.12.2019 р. «2706». Споживання електроенергії за період січень-грудень 2019 р. становить 3638 кВт*год. Вартість спожитої електроенергії становить 12*100*0,9 + 2438*1,68  = 5175,84 грн. Фактично сплачена сума на користь ТОВ «Енера-Вінниця» за електроенергію спожиту в зазначений період становить 5175,92 грн. Переплата станом на 01.01.2020 р становить + 0,08 грн. Таким чином, не існує жодної фактичної заборгованості за спожиту електроенергію ні перед АТ«Вінницяобленерго» ні перед ТОВ «Енера-Вінниця».

                Проте,  ТОВ «Енера-Вінниця» щомісяця надіслає листи-попередження  про припинення постачання електроенергії за неіснуючу заборгованість з оплати за спожиту електричну енергію, яка  в Єдиному рахунку станом на  01.12.19 р зазначена в сумі  2118,10 грн. Показники, які ТОВ «Енера-Вінниця» враховували за період з 01.01.2019 р. по 01.11.2019 р, не відповідають дійсності . Мною, на підставі розрахункової книжки по оплаті комунальних послуг та збережених квитанцій про оплату комунальних послуг, в тому числі і послуг по елетроенергії, складено розрахунок електроенергії по фактичним показникам лічильника з врахуванням фактично нарахованих сум, які належать до сплати, та фактичною оплатою за спожиту електоенергію.  

              Таким чином, ТОВ «Енера-Вінниця» вимагає сплатити грошові кошти  за послугу, яка фактично не надавалася, при цьому погрожуючи припинити енергопостачання. Такі дії ТОВ «Енера-Вінниця» порушують Законодавство України в сфері житлово-комунальних послуг, а крім того, можуть бути кваліфіковані як замах на шахрайство (відповідно до ст. 15, ст. 190 Кримінального кодексу України).

         Відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг входить до повноважень органів місцевого самоврядування.

      Враховуючи вищевикладене прошу сприяти поновленню моїх прав, як споживача комунальних послуг, а саме:

  • запобігти припиненню енергопостачання;
  • зобов'язати ТОВ «Енера-Вінниця» провести всі необхідні корегування заборгованості в відповідності до фактичних показників лічильника електроенергії;

     
    Враховуючи ризик протиправного припинення енергопостачання прошу розглянути дану скаргу невідкладно.

                              Заздалегідь дякую за плідний розгляд скарги!

Відповідь:
18 лютого 2020

Ваше звернення щодо розрахунків за спожиту електричну енергію розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

В межах компетенції повідомляємо наступне.

Повідомляємо, що у відповідності до положень п. 3.3 Типового договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Споживач, що є побутовим, зобов'язаний щомісяця знімати фактичні показання лічильника електричної енергії та надавати їх Оператору системи розподілу (постачальнику послуг комерційного обліку – АТ «Вінницяобленерго»).

Зчитані (зняті) та передані дані з засобів комерційного обліку протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій    робочий день наступного розрахункового періоду (календарного місяця),  вважаються даними на перше число календарного місяця.

Зчитані (зняті) та передані дані з засобів комерційного обліку в будь-який інший день календарного місяця є вихідними даними для визначення даних комерційного обліку на перше число розрахункового періоду (календарного місяця).

У разі неотримання до початку четвертого робочого дня місяця, що настає за розрахунковим, показів лічильника фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по Споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.

Якщо за підсумками наступного місяця Споживач надасть покази лічильника електричної енергії, визначення фактичного обсягу розподілу та споживання електричної енергії за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показів та показів, на які споживачем здійснено розрахунки.

Таким чином, внаслідок не надання показів лічильника електричної енергії за вказаною у зверненні адресою фактичний обсяг споживання електричної енергії було визначено розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.

Для проведення коригувань обсягів споживання та нарахувань за спожиту електричну енергію, Вам необхідно особисто з наявними документами про сплату (та показниками лічильника) за період з 01.01.2019 по 01.01.2020 звернутись до АТ «Вінницяобленерго» в особі СО «Вінницькі МЕМ» за адресою: вул. Пирогова, 174.

Для формування рахунків із зазначенням фактичних даних показів засобу обліку (лічильника електричної енергії) та фактичного споживання електричної енергії Вам необхідно передавати дані про покази засобу обліку до АТ «Вінницяобленерго».

Побутові споживачі електричної енергії мають можливість передавати показники приладів обліку електричної енергії (електричних лічильників), за телефонами, (0432) 65-95-95, 65-85-85, 32-97-77, 0(800) 217-217, або в особистому кабінеті на сайті ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» http://vin.enera.ua/.

Також, з метою вчасної передачі показів приладів обліку спожитих ресурсів в місті Вінниці створено «Центр муніципальних систем управління» (далі – ЦМСУ). Для того щоб скористатися даною системою Ви можете зареєструватись на сайті https://pay.vn.ua/ та/або передавати показники лічильників зателефонувавши за номером 65-11-11 та 65-10-00.

Вкладення