(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/ivanovii.jpg
Іванов Ігор Іванович
Начальник відділу, Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

​Вирішує питання підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення розвитку ОСББ, підвищення рівня обізнаності населення щодо створення та засад діяльності ОСББ, формування місцевих програм щодо створення та розвитку ОСББ, забезпечення сприяння ініціативним групам власників квартир та нежитлових приміщень у вирішенні питань, пов'язаних із створенням ОСББ, забезпечення взаємодії Вінницької міської ради з  ОСББ, ініціативними групами по створенню ОСББ, участь у роботі установчих зборів по створенню ОСББ шляхом забезпечення належного представника від Вінницької міської ради, підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.

Особистий прийом громадян:
2-й четвер з 10-00 до 11-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:
2-й четвер з 09-00 до 10-00
2-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432  59-51-81

 

Звернення:
27 січня 2020

Доброго дня! 

Ситуація така: будинок по Ватутіна 137В був введений в експлуатацію три роки тому, утворено ОСББ Східна Перлина-2, будинок заселений не повністю. Наразі маємо конфлікт з головою ОСББ та правлінням, є підозра про нецільове використання коштів, привласнення, махінації, про які до речі говориться офіційно, але підтвердження тому не маємо і не можемо ніяк вплинути. Проведено ремонт 6 та 7 секції без згоди та попередження. Мешканці неодноразово намагались змінити голову і правління, але все ігнорується, людей не чують! Утворено ініціативну групу і призначено дату зборів для зміни діючого правління, але голова ОСББ на цю ж дату і час призначає свої збори, не враховуючи питань мешканців.  Правління хоче підняти тариф і погрожує звільненням прибиральниці, двірника, вимкненням ліфту. Ревізійній комісії були надані документи для перевірки, але довіри немає, і як перевірити правдивість і дійсно цільовість витрачених грошей ревізійна комісія таких спеціальних знань не має. 

Скажіть будь ласка чи може Міська рада надати безкоштовну правову допомогу мешканцям? Чи можуть мешканці звернутись до прокуратури або отримати незалежний аудит? 

Також цікавить питання чи включаються нежитлові приміщення у підрахунок голосів, якщо так то яким чином має бути підрахунок голосів? Як повпливати на голову ОСББ, щоб він вніс на розгляд на зборах питання, що цікавлять мешканців? Потрібні офіційні банки! 

Відповідь:
04 лютого 2020

Відділом по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради розглянуто Ваше звернення від 27.01.2020 р. № Т-35-9913, про що повідомляємо наступне.

Правові та організаційні засади створення, функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, захист їхніх прав та виконання обов'язків регулюються Законом України від 29.11.2001 року № 2866–ІІІ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - Закон).

Стаття 1 Закону визначає ОСББ, як юридичну особу, створену власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Згідно статті 10 Закону, органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія.

Для керівництва поточною діяльністю об'єднання обирається правління, яке має право приймати рішення з питань діяльності ОСББ, визначних статутом.

Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю правління з числа співвласників об'єднання обирається ревізійна комісія (ревізор) або приймається рішення про залучення аудитора. При цьому, відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про аудиторську діяльність» аудит проводиться на підставі договору між аудитором (аудиторською фірмою) та заявником. У договорі передбачаються предмет і терміни перевірки, обсяг аудиторських послуг, розмір і умови оплати, відповідальність сторін.

Варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 10 Закону, вищим органом управління ОСББ є загальні збори, які скликаються правлінням або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Порядок скликання і проведення загальних зборів регулюється статтями 6 та 10 Закону. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників та може бути оскаржене в судовому порядку. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема – обрання членів правління.

Звертаємо увагу на те, що власники нежитлових приміщень багатоквартирного будинку на рівні з іншими власниками квартир беруть участь у голосуванні.

Згідно статті 6 та 10 Закону, кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Водночас статутом ОСББ може бути встановлено інший порядок визначення кількості голосів, що належать кожному співвласнику на загальних зборах.

З метою включення питань до порядку денного загальних зборів, рекомендуємо Вам заздалегідь звернутись з письмовим зверненням до голови правління ОСББ або створити ініціативну групу та організувати проведення загальних зборів об'єднання.

Звертаємо Вашу увагу й на те, що Ви маєте право відповідно до статті 4 ЦПК України та статті 14 Закону звернутись до суду в разі порушення Ваших законних прав та інтересів.

Також інформуємо,  що безоплатна первинна правова допомога від міської ради надається у «Прозорому офісі» з 09:00 до 17:00; пт. з 09:00 до 16:00, робоче місце № 35.

Крім того, консультації щодо правових аспектів діяльності ОСББ  надаються працівниками відділу по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради за телефоном: 59-51-81 з 09:00 до 18:15; пт. з 09: до 17:00 (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

Додатково повідомляємо, що особистий прийом громадян начальником відділу по розвитку ОСББ відбувається кожного другого четверга місяця з 10:00 до 11:00 в кімнаті прийому громадян № 2 ВМР.


Вкладення