(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/Mahovslyi.JPG
Маховський Яків Олександрович
Директор департаменту, Департамент архітектури та містобудування

Вирішує питання просторового розвитку і планування територій, проектування, будівництва і реконструкції об’єктів житлово-цивільного, виробничого призначення, спорудження інших об’єктів, видачі будівельних паспортів та містобудівних умов і обмежень, а також паспортів прив’язки тимчасових споруд. Реставрації архітектурних комплексів і ансамблів та створення дизайну архітектурного середовища, розміщення об’єктів зовнішньої реклами та вивісок. Надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам в сферах: архітектури, містобудування ведення містобудівного кадастру, охорони культурної спадщини, рекламної діяльності.

Особистий прийом громадян:
2-а, 4-а середа з 15-00 до 17-00
Кімната особистого прийому №1

 

Пряма телефонна лінія:  
3-й вівторок з 16-00 до 17-00
0432 67-23-65
Звернення:
06 листопада 2019

​Прошу вас перевірити законність захоплення частини, коридора загального користування та закриття виходу за адресою вул. А Первозванного 54 , 5 поверх

Відповідь:
22 листопада 2019

З порушеного Вами на сайті Вінницької міської ради питання щодо  захоплення місць загального користування на п'ятому поверсі будинку по вул. Андрія Первозванного,54 департамент житлового господарства повідомляє.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку, побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, позаквартирні коридори, візкові, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти, машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).

Відповідно п.2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішення Конституційного Суду України від 02.03.2004р. ці допоміжні приміщення передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир багатоквартирних будинків.

Власники квартир є  рівними у праві володіння, користування та розпорядження допоміжними приміщеннями   і  жодний з власників квартир не має пріоритетного права користуватися цими приміщеннями.

Тому, влаштування перегородки з дверима та замурування другого проходу до ліфта  вважається самочинними діями.

Одночасно повідомляємо, що згідно ст. 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено, що управління багатоквартирним будинком (житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири) здійснюється його співвласниками. 

Порушене Вами  спірне питання має вирішуватися на загальних зборах співвласників (мешканців) будинку по вул. Андрія Первозванного,54. Після чого Ви  можете звернутись  до суду за захистом своїх порушених  прав, як це передбачено ст. 55 Конституції України та ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України.


Вкладення