(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%B0.jpg
Чернега Олександр Михайлович
Директор департаменту, Департамент архітектурно-будівельного контролю

Вирішує питання забезпечення реалізації  державного архітектурно-будівельного контролю у випадках, визначених чинним законодавством; здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями, а також особами, відповідальними за здійснення авторського та/або технічного нагляду, вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, під час виконання підготовчих та будівельних робіт; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві.

Особистий прийом громадян:
4-й четвер з 10-00 до 12-00
5-та п'ятниця з 10-00 до 12-00
Кімната особистого прийому №1


Пряма телефонна лінія:  
2-й вівторок з 15-00 до 16-00
0432 65-10-02
Звернення:
21 жовтня 2019

Доброго дня Олександре Михайловичу.

27.07.19 р. я зверталась до Вас з приводу ситуації, пов'язаної із ремонтом мого балкону, що виникла влітку цього року. 

Отримала вашу відповідь з приводу порушення норм закону, а саме: ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» п.8.14.  Наразі на мене був накладений непомірно великий штраф розміром 17 000 грн. Для мене ця сума є вкрай непідйомною.

До гого ж такі дії вважаю неправомірними, поскільки відповідно до ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ Будинки і споруди ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. ДБН В.2.2-15-2005 - Площу квартир визначають як суму площ усіх приміщень квартири за винятком лоджій, балконів, веранд, терас, холодних комор і зовнішніх тамбурів. Загальну площу квартир визначають як суму площ усіх приміщень квартири (за винятком вхідних тамбурів в одноквартирних будинках), вбудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих із такими знижувальними коефіцієнтами: - для балконів і терас - 0,3.


Тобто, без дозволів можна тільки склити балкон, а також збільшувати його розмір не більше ніж на 30 см.

Виходячи з вищесказаного, прошу відкликати постанову Департаменту Архітектурно-Будівельного контролю  № 59 від 30.07.19р. як таке, що являється протизаконним.


Відповідь:
08 листопада 2019

За дорученням міського голови було розглянуте  Ваше звернення  стосовно відкликання постанови №59 про адміністративне правопорушення від 30.07.2019р. та повідомляємо наступне.

Відповідно до ДБН в.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» п. 8.14 : при проектуванні реконструкції житлових будинків допускається  зміна їх фасадів, яка повинна носити системний характер , єдиний для всього будинку, а також улаштування вхідних груп до вбудованих(прибудованих) приміщень тільки за архітектурно- планувальними завданнями. При проектуванні реконструкції, капітальних ремонтів і перепланувань окремих квартир  заборонено: утеплення і скління існуючих балконів і лоджій; улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління; улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балконних прорізів; зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

Враховуючи вищевикладене, збільшення під час ремонту бетонної плити балкону являється порушенням державних будівельних норм.     

Разом з тим, інформуємо, що вищезазначена постанова  про адміністративне правопорушення могла бути оскаржена Вами протягом десяти днів з дня її винесення у суд з урахуванням положень статей 287-289 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення (надалі-КУпАП).

Відповідно до статті 303 КУпАП не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. У разі оскарження чи опротестування постанови відповідно до статті 291 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або протесту. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Відповідно до частини першої статті 307 КУпАП штраф мав бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Копію звіреного банком платіжного документа, що засвідчує факт сплати суми штрафу в повному обсязі, надіслати до Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради, м. Вінниця по вул. Театральна, 29.

У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова була надіслана  до органу державної виконавчої служби для її виконання у примусовому порядку.

Звертаємо увагу, що відповідно до положень статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу.

Вкладення