(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
Іващук
Іващук Антоніна Янківна
Начальник відділу, Відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» міської ради

Вирішує питання забезпечення оперативного реагування на звернення громадян у попередженні і ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій по місту.

Телефон: 15-60, 0 800-601560

Особистий прийом громадян:
2-а п'ятниця з 14-00 до 15-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:  
2-а п'ятниця з 14-00 до 15-00
0432 59-50-88
Звернення:
28 серпня 2019

​Доброго дня, Антоніно Янківно. Змушена звернутися до Вас за порадою, тому що знаю, що саме Ваш відділ швидше реагує на звернення. У нас склалася така ситуація: моїй мамі, Красніцькій Станіславі Семенівні, ЖЕК " БОКУД" постійно присилає платіжки із завищеними показниками лічильників, таке враження, що вони просто вигадують ті цифри, тому що я особисто вводжу усі реальні показники до зазначеного числа. У зв"язку з цим , мама постійно нервує, а вона інвалід, будь-які хвилювання їй протипоказані!!! Я, зі свого боку, дуже хочу їй допомогти вирішити ситуацію, але не знаю, куди правильно звернутися. У ЖЕКу " БОКУД" нічого конкретного пояснити не можуть, але це так і триває з місяця в місяць. Дуже прошу Вашої поради: куди саме нам звернутися зі скаргою, щоб на неї якомога швидше відреагували і припинилося це свавілля. Дякую завчасно.

Відповідь:
10 вересня 2019

Ваші звернення щодо нарахувань та передачі показників лічильників опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та в межах компетенції повідомляємо наступне.

Порядок надання комунальних послуг, їх обліку та оплати, права та відповідальність споживачів і виконавців цих послуг визначено Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року  № 630 (далі - Правила),  іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у цій сфері.

Встановлення плати за послугу з централізованого постачання гарячої та холодної води за адресою вул. Олега Антонова, 23, кв. 151, здійснюється за  обсягом спожитої гарячої та холодної води відповідно до показань індивідуальних засобів обліку, квартирних лічильників. Пунктом 14 наведених вище Правил, на споживача послуг з централізованого постачання гарячої води, покладено зобов'язання щомісяця знімати показники з квартирних засобів обліку та передавати виконавцю послуг. Так як показники лічильника гарячої води по вказаному особовому рахунку вчасно не передавались, тому нарахування проводилось по нормативу, згідно Правил.

За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», 22.08.2019 р. за вищезазначеною адресою разом з оплатою було передано показник 15,26 м3.

Також зазначаємо, що для забезпечення точності нарахувань за послуги гарячого та холоднго водопостачання та відображення нарахувань в єдиному рахунку Вам необхідно подавати показники лічильників в останні 5-ть днів кожного місяця, використовуючи сервіси:

- (гаряча вода) зателефонувавши оператору за номером (0432) 46-03-45; 65-11-11;  65-10-00;

- автоматично (у тональному режимі) за телефоном (0432) 50-01-60;

- (холодна вода ) зателефонувавши оператору за номером 61-07-35,
69-69-06, 61-00-66, 61-01-66 та 61-06-00 або на електронну адресу ocvzp@vinvk.com.ua,  office@vinvk.com.ua

- при оплаті в касах або платіжних терміналах міста.

- на сайті pay.vn.ua із зазначенням показів в особистому кабінеті без проведення оплати або при її виконанні.

Щодо нарахувань за послугу електропостачання повідомляємо, що розрахунки за спожиту електричну енергію проводяться ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» згідно показників лічильника електричної енергії на загальних підставах за тарифами на електричну енергію що відпускається населенню.

Щодо нарахувань за спожитий природний газ повідомляємо, що будинок №23 по вул. Олега Антонова включено до переліку будинків, у яких відповідно до Плану розвитку газорозподільної системи АТ «Вінницягаз» (далі – Товариство) затвердженого для Товариства Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передбачено встановлення загальнобудинкового вузла обліку природного газу.

Відповідно до п. 2 глави 5 розділу IX Кодексу, у разі наявності встановленого загальнобудинкового вузла обліку природного газу в багатоквартирному будинку, визначення об'єму спожитого природного газу мешканцями такого будинку здійснюється відповідно до Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 року № 620 (зі змінами, далі - Положення). Відтак, всі питання щодо порядку проведення розрахунків за надання послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку природного газу врегульовані Положенням.

Відповідно до п.5 Положення, обсяги (об'єми) спожитого мешканцями будинку (будинків) природного газу, обладнаного будинковим вузлом обліку, визначаються, зокрема, у будинках, де крім будинкового вузла обліку частково встановлено квартирні лічильники газу: для споживачів, що мають квартирні лічильники газу, - за показаннями таких лічильників; для споживачів, що не мають квартирних лічильників газу, - за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, встановлених у цієї групи споживачів, з подальшим розподілом такої різниці оператором газорозподільної системи між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні.

Кількість осіб у квартирі, іншому ізольованому житловому приміщенні для проведення розрахунку та розподілення спожитих обсягів газу визначається відповідно до кількості зареєстрованих осіб. Інформація про зміну їх кількості подається побутовими споживачами оператору газорозподільної системи до 25 числа місяця, що передує розрахунковому. Відповідальність за своєчасність та достовірність поданої інформації несе побутовий споживач, що її подає.

Таким чином, об'єм спожитого природного газу зареєстрованими мешканцями будинку № 23 по вул. Олега Антонова, що не мають побутових лічильників газу, визначений Товариством у відповідності до вимог Кодексу та Положення, а також вжито вичерпних заходів, спрямованих на забезпечення комерційного обліку природного газу, спожитого мешканцями зазначеного будинку за рахунок Товариства відповідно до чинних на час вчинення таких дій нормативних документів.

Вкладення