(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/Aladina.jpg
Аладіна Тетяна Михайлівна
Начальник відділу, Архівний відділ

Вирішує питання видачі громадянам довідок соціально - правового характеру.​


Особистий прийом громадян:
Понеділок з 14-00 до 17-30
Четвер з 9-00 до 13-00
вул. С. Ценського, 14​

Пряма телефонна лінія:  
понеділок з 14-00 до 17-00
четвер з 09-00 до 13-00
0432 61-68-56
Звернення:
22 серпня 2019

​Доброго дня. Підкажіть, будт ласка, де взяти довідку про прописаних у квартирі осіб, якщо держреєстратор відсилає до ОСББ, а в голови ОСББ немає доступу до реєстру?

Дякую

Відповідь:
13 вересня 2019
Опрацювавши Ваше звернення від 22.08.2019 року, щодо отримання довідок прописаних у квартирі осіб, інформую про наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19, ч. 1, 3 ст. 140 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи; орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Відповідно до рішення міської ради від 29.01.2016 року № 94 органом реєстрації у м. Вінниці визначено виконавчий орган міської ради – Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради. З 4 квітня 2016 року адміністраторами департаменту адміністративних послуг міської ради надаються адміністративні послуги у сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, зокрема видаються довідки про реєстрацію місця проживання фізичних осіб на території Вінницької міської ОТГ (м. Вінниця та смт Десна).
Довідки про реєстрацію місця проживання фізичних осіб на території Вінницької міської ОТГ (м. Вінниця та смт Десна) видаються у встановленому чинним законодавством порядку адміністраторами в Центрі адміністративних послуг «Прозорий офіс» та на віддалених робочих місцях адміністратора за адресами:
 • центральне відділення, м. Вінниця, вул. Соборна, 59;
 • відділення «Вишенька», м. Вінниця, пр. Космонавтів, 30;
 • відділення «Замостя», м. Вінниця, вул. Замостянська, 7;
 • відділення «Старе місто», м. Вінниця, вул. Брацлавська, 85;
 • МКП «Управляюча компанія «Замостя», м. Вінниця, вул. Коцюбинського, 11;
 • МКП «Управляюча компанія «Господар Люкс», м. Вінниця, вул. Келецька, 65;
 • МКП «Управляюча компанія «Житло-Гарант», м. Вінниця, вул. М.Ващука, 16;
 • МКП «Управляюча компанія «Київська», м. Вінниця, вул. Київська, 31;
 • ПП «Бокуд», м. Вінниця, вул. Олега Антонова, 44;
 • ТОВ «ЖЕО», м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 1;
 • смт Десна, вул. Гагаріна, 2.
Питання видачі або отримання довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку, її форма визначена наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 22.07.2003р. №204 «Про затвердження форми Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб».
Зазначений нормативно-правовий акт визначає, що вказані довідки оформляються та видаються відповідним підприємством (організацією), яка здійснює експлуатацію житлового будинку, власником житлового приміщення або виконавчим органом сільської (селищної) ради за місцем реєстрації сім'ї.
Оскільки відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» ОСББ утворюється власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна, основна діяльність ОСББ полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг, тобто в сукупності експлуатації будинку, то на ОСББ також поширюється положення вищезазначеного нормативного акту щодо оформлення та видачі довідок про склад сім'ї. ОСББ самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінювати його у порядку, встановленому цим Законом та статутом, об'єднання вправі встановити (розробити) порядок обліку мешканців будинку, в тому числі як зареєстрованих у житлових приміщеннях, так і фактично проживаючих, як для належного обліку витрат на утримання будинку, так для надання мешканцям відповідних довідок, в тому числі про склад сім'ї (у випадку такої потреби).

Вкладення