(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/тимощук%20сергій%20володимирович-заступник%20начальника_jpg.jpg
Тимощук Сергій Володимирович
Заступник міського голови, уповноважений міського голови з питань управління якістю, протидії корупційним загрозам та інформаційної безпеки, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

Вирішує питання правової політики, контролює законність проведення зборів, мітингів, координує роботу виконавчого комітету міської ради, її виконавчих органів з міськими комунальними підприємствами: "Архітектурно-будівельний сервіс", "Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації", "Вінницький інформаційний центр", "Вінницякартсервіс", "Муніципальна поліція", а також засобами масової інформації, засновником яких є Вінницька міська рада.

Особистий прийом громадян:
1-й та 4-й понеділок з 11-00 до 13-00
2-й та 3-й понеділок з 15-00 до 17-00
Кімната особистого прийому №1

Звернення:
06 червня 2019

​Шановний Сергій Володимирович.

Вкотре змушені звертатись до керівництва Вінницької міської ради з питання видачі довідок про склад сім`ї. Так,  голови ОСББ в квітні 2019 року звернулись до міського голови з проханням вирішити це питання. 03 травня 2019 року головам ОСББ була надана відповідь за № 01-00-011-22041, де було чітко зазначено, що витребування виконавчими органами міьскої ради довідок про склад сім`ї є неправомірним. 

Однак, деякі органи Вінницької міської ради продовжують свої неправомірні дії і вимагають у людей надавати довідки про склад сім`ї. А саме працівники служби у справах дітей Вінницької міської ради склали перелік документів для вирішення питання щодо відчуження майна, де одним з пунктів зазначено довідка про склад сім`ї форма №3, яку вимагають від громадян.

Виникає питання: або даним працівникам не доведено до відома, що ОСББ довідки про склад сім`ї не надають (тому що не володіють інформацією про зареєстрованих, про що неодноразово зазначалось) або працівники  служби у справах дітей Вінницької міської ради саботують та злісно не виконують положення законодавчих актів та  рішення керівництва Вінницької міської ради.

Таким чином, неправомірні дії працівників служби у справах дітей Вінницької міської ради  створюють небезпечну ситуацію в місті, провокуючи людей на масові заходи по вираженню недовіри меру м. Вінниці, який не взмозі навести порядок у міській раді.

Просимо звернути увагу на викладені факти та вжити необхідні заходи щодо недопущення в подальшому таких випадків.

Дякую за розуміння.


Відповідь:
02 липня 2019

Ваше звернення вх. № Ж-01-52586 від 06.06.2019 щодо видачі довідок про склад сім'ї виконавчими органами міської ради розглянуто. За результатами розгляду, повідомляємо наступне.

Частиною 2 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.2 ст.19, ч.1, 3 ст.140 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовідносини у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб врегульовані спеціальним Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі – Закон), який чітко визначає умови та порядок надання інформації про фізичних осіб з Реєстрів територіальних громад, використання персональних даних громадян, які містяться в таких реєстрах.

Відповідно до Закону, довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи; орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Відповідно до рішення міської ради від 29.01.2016 року № 94, органом реєстрації у м. Вінниці визначено виконавчий орган міської ради – Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради. З 4 квітня 2016 року адміністраторами департаменту адміністративних послуг міської ради надаються адміністративні послуги у сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, зокрема, видаються довідки про реєстрацію місця проживання фізичних осіб на території Вінницької міської ОТГ (м. Вінниця та смт Десна).

Довідка про реєстрацію місця проживання фізичних осіб на території Вінницької міської ОТГ (м. Вінниця та смт Десна) видається в день звернення заявника до адміністратора в Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», на віддалених робочих місцях адміністраторів.

Додатково інформуємо, що форма довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку, її форма визначені наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 22.07.2003 №204 «Про затвердження форми Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб», який наразі є чинним.

Визначення сфери застосування довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку знаходиться поза межами компетенції виконавчих органів міської ради.

Відповідно до п.2 ст. 177 Сімейного кодексу України батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти правочини щодо її майнових прав. Відповідно до п.10 ст. 177 Сімейного кодексу України порядок провадження органами опіки та піклування визначеної законом діяльності, пов'язаної із захистом майнових прав дитини, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.66 постанови Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» від 24.09.2008 №866 служба у справах дітей за місцем знаходження майна надає консультації громадянам з питань підготовки необхідних документів щодо відчуження майна дитини. Для відчуження майна дитини батьки, опікуни або піклувальники подають службі такі документи:

  • заяву кожного з батьків (опікунів, піклувальників);
  • копію паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, паспортного документа іноземця;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків; документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;
  • витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, виданий відповідно до законодавства;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку з місця проживання, про склад сім'ї та реєстрацію або витяг з домової книги;
  • копію рішення про встановлення опіки над дитиною (для опікунів, піклувальників);
  • копію рішення про встановлення опіки над майном дитини (для опікунів, піклувальників);
  • копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини (у разі наявності).

В ході встановлення достовірності фактів, викладених у Вашому зверненні виявлено, що перелік документів, що надається заявниками службі у справах дітей для вирішення питання відчуження майна не містить вказівки на надання довідки за формою №3, а вказано: довідку з місця проживання, про склад сім'ї та реєстрацію.

Відтак, із правового аналізу вищевказаних норм убачається, що законодавець розмежовує довідку про реєстрацію місця проживання (видається департаментом адміністративних послуг) та надання інформації від ОСББ та/або управляючої компанії (які володіють такою інформацією) із змісту якої можливо встановити осіб, що проживають в квартирі.

З урахуванням вищевикладеного, служба у справах дітей при реалізації власних повноважень керується вимогами ст.177 Сімейного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку проведення органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини.

Вкладення