(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/ivanovii.jpg
Іванов Ігор Іванович
Начальник відділу, Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

​Вирішує питання підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення розвитку ОСББ, підвищення рівня обізнаності населення щодо створення та засад діяльності ОСББ, формування місцевих програм щодо створення та розвитку ОСББ, забезпечення сприяння ініціативним групам власників квартир та нежитлових приміщень у вирішенні питань, пов'язаних із створенням ОСББ, забезпечення взаємодії Вінницької міської ради з  ОСББ, ініціативними групами по створенню ОСББ, участь у роботі установчих зборів по створенню ОСББ шляхом забезпечення належного представника від Вінницької міської ради, підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.

Особистий прийом громадян:
2-й четвер з 10-00 до 11-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:
2-й четвер з 09-00 до 10-00
2-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432  59-51-81

 

Звернення:
11 квітня 2019

​Шановний Ігор Іванович! Доброго дня.

Мешканці будинку №3 по вулиці Грибоєдова у місті Вінниця звертаються до вас по допомогу- допоможить нам, наш будинок опинився у настопному жахливому становищі. Ще у липні 2018 року у нашому будинку було створено ОСББ "Грибоєдова 3". На самоврядування ОСББ перейшло з 1 січня 2019 року. Вже чотири місяці будинком керує ОСББ та збирає з мешканців кошти на управління будинком. Але по факту будинок не обслуговується зовсім, а тоне, горить, тече. Які підрядчики обслуговують наш будинок ми нерозуміємо, бо інформацію яку надає голова правління про це постійно різна. Правління нашого ОСББ підписало договір на повне обслуговування будинку з ФОП МРОЧКО НАТЛІЄЮ, яка фактично вона одна керую нашим ОСББ. 

На сьогодні мешканці будинку сплачують немалі кошти ОСББ, а поки жодного кошторису за цей рік ми не побачили. Куди йдуть грошу ми не розуміємо. На наши звернення до ФОП Мрочко та голови правління надати нам документи відповіді немає.

Крім того ми, мешканці будинку не бачили жодного договору, які заключає наше ОСББ та Фоп Мрочко з надавачами послуг нашому будинку. На наші прохання надати нам для ознайомлення статут осбб, протороколи загальних зібрань та протоколи засідань правління ОСББ, договори, звіти банку відповіді досі немає.

Досі ми не знаємо яку зарплату та яким чином отримує голова правління ОСББ. На останньому загальному зібранні співвласників будинку ФОП Мрочко повідомила мешканцям, що зарплатню голові правління осбб сплачують через неї наступним чином, що ОСББ сплачує ФОП Мрачко 18700грн у місяць безготівково, а ФОП Мрочко вже сплачує голові правління готівкою 9000грн. і це зроблено аби ОСББ заощаджувало кошти на зарплатні голови аби не сплачувати налоги на зарплатню. Цей факт не заперечували присутні на зібранні члени правління ОСББ. Це якесь шахраство виходить?

Багато мешканців нашого будинку вважає що їх підписи у протоколі установчих зборів було підроблено, але ми не маємо змоги перевірити це, бо документів нам не показують.

При розірванні відносин з ЖЕКом, який зараз УК "Київська," нашому будинку ЖЕК нарахував борг 270000грн. Правління нашого ОСББ вже третій місяц обіцяє розібратись з цим звідки взявся такий велечезний борг. Це треба сплатити з кожної квартири будинку до тисячі гривень. Правління ОСББ обіцяє вирішити це питання, але нічого не робить. А ЖЕК погрожує подати на мешканців будинку у суд. 

Складається враження що наш будинок став жертвоє якоїсь махінації.  Голова правління Зель Б.П. зараз на лікарнянному та не відповідає на дзвінки, а його заступник Лобуткін О.В. не надає відповіді на запитання мешканців. Ми не розуміємо що коється в нашому ОСББ.

Просимо вас вмішатися та розібратись чому ОСББ "Грибоєдова 3" не працює належним чином та з тим чи правильно воно створено та чи відповвідає діяльність нашого ОСББ чинному закону

Відповідь:
07 травня 2019

Відділом по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради розглянуто Ваше звернення щодо створення та діяльності ОСББ «Грибоєдова 3», про що повідомляємо наступне.

Правові та організаційні засади створення та функціонування об'єднання співвласників багатоквартирних будинків регулюються Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року № 2866-III (далі – Закон № 2866-III ).

Стаття 1 Закону № 2866-III визначає об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, як юридичну особу, створену власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Державна реєстрація ОСББ проводиться згідно порядку передбаченим Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб-підприємців та громадських формувань». При цьому, перевірка обставин за якими скликались і проводились установчі збори по створенню об'єднання співвласників багатоквартирного будинку не входить до компетенції державних реєстраторів.

Відповідно до Закону № 2866-III управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління: загальні збори співвласників, правління, ревізійну комісію (ревізора).

Метою діяльності ревізійної комісії  є контроль за фінансово-господарською діяльністю правління. Ревкомісія обирається виключно з числа співвласників багатоквартирного будинку. На вимогу ревізійної комісії (ревізора) голова правління зобов'язаний надати усі документи щодо розпорядження майном та коштами ОСББ. Перевіряється, зокрема, й відповідність дій затвердженим загальними зборами кошторисам.

Варто зазначити, що власники квартир є учасниками вищого органу управління ОСББ – загальних зборів, які приймають рішення щодо всіх питань, пов'язаних із управлінням багатоквартирним будинком. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників.

Також інформуємо, що ОСББ не є структурними підрозділами Вінницької міської ради і відповідно не підпорядковуються їй.

Крім того, відповідно до статті 23 Господарського кодексу України органам та посадовим особам місцевого самоврядування заборонено втручатися у господарську діяльність суб'єктів господарювання, зокрема – об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

Враховуючи викладене, радимо Вам ініціювати позачергові загальні збори співвласників ОСББ «Грибоєдова 3», під час яких порушити проблемні питання та поставити їх на голосування.

Звертаємо увагу й на те, що Ви маєте право відповідно до статті 3 ЦПК України та статті 14 Закону № 2866-III звернутися до суду в разі порушення Ваших законних прав та інтересів.


Вкладення