(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/луценко%20наталія%20дмитрівна%20начальник%20управління_jpg.jpg
Луценко Наталія Дмитрівна
Директор департаменту, Департамент фінансів

Вирішує питання здійснення організаційно-функціональних повноважень у фінансовій сфері,  формування та виконання бюджету.


Особистий прийом громадян:
​1-а та 3-я п’ятниця​ з 9-00 до 10-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:  
2-й четвер з 09-00 до 10-00
4-й четвер з 09-00 до 10-00
0432 59-50-10
Звернення:
06 березня 2019

​Доброго дня. Підкажіть,будь ласка,     чому немає пільг на автобус Вінниця-Ліщинці? Я інвалід 2 групи.Дяую

Відповідь:
26 березня 2019

Виконавчими органами Вінницької міської ради за дорученням міського голови розглянуто Ваше звернення від 06.03.2019 р. щодо ненадання пільг на проїзд автобусами для осіб з інвалідністю ІІ групи та повідомляємо наступне.

Відповідно до ст. 38-1 Закону України від 21.03.1991 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Пільгове перевезення осіб з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України «Про транспорт».

Звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.

Отже Вам, як особі з інвалідністю ІІ групи, законом надано право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) та на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Згідно статті 12 Закону України від 10.11.1994 р. №232/94-ВР «Про транспорт», підприємства транспорту зобов'язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Відповідно до статті 37 Закону України від 05.04.2001 р. №2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт», пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Згідно ст.60 цього ж Закону, за безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира, до автомобільного перевізника передбачено застосування штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.10 ст.145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. №176, перевізник зобов'язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд.

Статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що забезпечення організації пасажирських перевезень на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), покладається на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту; на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) – на обласні державні адміністрації; на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району – на районні державні адміністрації; на міських автобусних маршрутах загального користування – на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.

В бюджеті Вінницької міської об'єднаної територіальної громади (до 2019 року – міський бюджет міста Вінниці) щорічно передбачаються компенсаційні виплати на надання пільг на проїзд у міському електротранспорті та міському муніципальному автомобільному транспорті загального користування.

Вартість надання пільг, передбачених чинним законодавством, окремим категоріям громадян на проїзд транспортом приміського сполучення, є додатковим навантаженням на бюджет Вінницької міської об'єднаної територіальної громади, який на сьогодні не забезпечений для цього необхідними фінансовими ресурсами.

Також зазначаємо, що з обласного бюджету щорічно виділяються кошти у вигляді субвенції бюджету Вінницької міської об'єднаної територіальної громади (до 2019 року – міському бюджету міста Вінниці) для здійснення компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян.

Проте, виділені з обласного бюджету кошти, у відповідності до вимог Порядку використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування, затвердженого розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 13.04.2016 р. №230, можуть спрямовуватися лише для здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та дітей з багатодітних родин на автобусних маршрутах міжміського внутрішньообласного сполучення.

Враховуючи вищевикладене, у зв'язку із обмеженими фінансовими можливостями державного та місцевих бюджетів, на сьогоднішній день виділені з бюджетів кошти не покривають в повному обсязі витрат автоперевізників за пільговий проїзд на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, однак це не звільняє перевізників від обов'язку перевезення пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд. 

 

Вкладення