(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpg
Войткова Валентина Романівна
Директор департаменту, Департамент соціальної політики

Вирішує питання сфери соціального захисту населення, надання благодійної грошової допомоги.​


Особистий прийом громадян:
Вівторок з 9-00 до 12-00​
Кімната особистого прийому №1


Пряма телефонна лінія:  
1-а середа з 09-00 до 10-00
0432 50-43-50
Звернення:
22 лютого 2019

​Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, куди звернутись,щоб взнати чому відмінили пільги на автобус Вінниця-Ліщинці. Я інвалід 2 групи, І дитина 9 років теж пільг немає. .Дякую!

Відповідь:
14 березня 2019
Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради (далі – Департамент) в межах компетенції та повноважень опрацьовано Ваше звернення, надіслане 22.02.2019 р. засобами електронного зв’язку на ім’я директора Департаменту (вхідний №Л-08-20416 від 25.02.2019 р.), щодо пільгового проїзду Вам, як особі з інвалідністю ІІ групи та дитині віком 9 років автобусним маршрутом Вінниця-Ліщинці та повідомляємо наступне.
Автобусний маршрут Вінниця-Ліщинці є міжміським маршрутом, що не виходить за межі території Вінницької області (внутрішньообласний маршрут).
Відповідно до ст. 38-1 Закону України від 21.03.1991 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.
Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.
Пільгове перевезення осіб з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України «Про транспорт».
Звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.
Отже Вам, як особі з інвалідністю ІІ групи, законом надано право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) та на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (сюди належить також проїзд автобусними міжміськими маршрутами).
Щодо пільгового проїзду дитини віком 9 років зазначаємо, що згідно чинного законодавства право на безоплатний проїзд автобусними міжміськими маршрутами мають лише діти віком до 6 років у супроводі дорослого пасажира без права зайняття дитиною окремого місця, а також діти з багатодітних сімей. Крім того, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду в період з 1 жовтня по 15 травня.
Для інших категорій дітей права на пільговий проїзд автобусними міжміськими маршрутами чинним законодавством не передбачено.
Відносно Вашого права на пільговий проїзд, слід також зауважити, що згідно статті 12 Закону України від 10.11.1994 р. №232/94-ВР «Про транспорт», підприємства транспорту зобов’язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.
Відповідно до статті 37 Закону України від 05.04.2001 р. №2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт», пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.
Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Згідно ст.60 цього ж Закону, за безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира, до автомобільного перевізника передбачено застосування штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.10 ст.145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. №176, перевізник зобов’язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд.
Статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що забезпечення організації пасажирських перевезень на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), покладається на обласні державні адміністрації.
Виходячи із викладеного, з обласного бюджету щорічно виділяються кошти у вигляді субвенції бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади (до 2019 року – міському бюджету міста Вінниці) для здійснення компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян.
Розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 13.04.2016 р. №230 «Про забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян» затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування (далі – Порядок).
Згідно з вимогами вказаного Порядку, виділені з обласного бюджету кошти можуть спрямовуватися лише для здійснення компенсаційних виплат автомобільним перевізникам за пільговий проїзд учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та дітей з багатодітних сімей на автобусних маршрутах міжміського внутрішньообласного сполучення.
Таким чином, за перевезення інших пільгових категорій громадян автобусними міжміськими маршрутами (зокрема і осіб з інвалідністю ІІ групи), автомобільним перевізникам компенсаційні виплати з бюджету не здійснюються, однак це не звільняє таких перевізників від обов’язку перевезення пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд.

Вкладення