(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/ivanovii.jpg
Іванов Ігор Іванович
Начальник відділу, Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

​Вирішує питання підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення розвитку ОСББ, підвищення рівня обізнаності населення щодо створення та засад діяльності ОСББ, формування місцевих програм щодо створення та розвитку ОСББ, забезпечення сприяння ініціативним групам власників квартир та нежитлових приміщень у вирішенні питань, пов'язаних із створенням ОСББ, забезпечення взаємодії Вінницької міської ради з  ОСББ, ініціативними групами по створенню ОСББ, участь у роботі установчих зборів по створенню ОСББ шляхом забезпечення належного представника від Вінницької міської ради, підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.

Особистий прийом громадян:
2-й четвер з 10-00 до 11-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:
2-й четвер з 09-00 до 10-00
2-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432  59-51-81

 

Звернення:
21 лютого 2019

Шановний Ігор Іванович!

Звертаюсь до Вас знову стосовно перешкод, що створює "Господар.Люкс" ( ЖЕК-7)  проти створення ОСББ у нашому будинку. Установчі збори були 26.01.2019 року.

15.01.2019 року  я отримала Вашу відповідь на моє звернення, що департамент ЖГ не проти створення ОСББ у нашому будинку "за умови дотримання вимог ЗУ " Про ОСББ"". 

 Доповідаю Вам, що ми проводили даний процес створення ОСББ виключно згідно законодавства, а саме ст.10 ЗУ №417.

Але противники створення ОСББ у нашому будинку за допомогою керівництва "Господар.Люкс" (ЖЕК-7)  здійснили противозаконні дії. Вони зареєстрували 20.01.2019 року нового уповноваженного та уклали з ним договір згідно документів, що містять неправдиві підписи та підписи невласників квартир. 

А головне - "опитування"  було проведено не згідно Законодавства України, повністю ігноруючи ст.10 ЗУ №417.  

 Не було взагалі повідомлення про дату та місце проведення зборів співвласників, воно не було вручено не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення зборів у письмовій формі кожному співвласникові під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також не було розміщено у загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду багатоквартирного будинку. 

Зборів співвласників стосовно перевиборів уповноваженой особи та виборів управителя не було зовсім.  Фіктивні підписи були зібрані "на  коліні", без розшуку власників. 

Я сама здійснювала організацію зборів згідно ст.10 ЗУ №417, збірала підписи, тому знаю як тяжко знайти реальних власників квартир та як багато треба на це  часу. А вот противникам ОСББ під керівницством працівників ЖЕК-7 не треба було ні організовувати збори власників, ні повідомляти про них, а лише намалювати фіктивні підписи та занести в ЖЕК-7 та швиденько оформити договір на рік.

 Вважаю, що підлеглі департамента ЖГ здійснили протизаконні дії та будуть за них відповідати згідно Закону України.


Відповідь:
11 березня 2019

Ваше звернення розглянуто департаментом житлового господарства. Щодо питань, порушених у Вашому зверненні, повідомляю наступне.

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення  права власності у багатоквартирному будинку» власник квартири або нежитлового приміщення є співвласником багатоквартирного будинку. Статтею 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» встановлено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління  можуть передаватись управителю або всі  функції – об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку. Прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком  проводиться  у порядку, передбаченому Законом України «Про особливості  здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

10 грудня 2017р. набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги» ( №2189-VIII ), яким регулюються відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, який є обов'язковим для виконання всіма учасниками даних відносин.

Відповідно до п.1 ст.15 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком укладається уповноваженою особою від співвласників багатоквартирного будинку з управителем, якого обрано рішенням зборів співвласників. Такий договір, на основі Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018р. № 712),  підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов'язковим для виконання всіма співвласниками.         

Прийняття рішень щодо зміни форми управління та управителя багатоквартирним будинком здійснюється співвласниками будинку самостійно, чинним законодавством не обмежено кількість прийняття змін щодо форми управління багатоквартирним будинком.

Якщо Ви та мешканці вашого будинку не задоволені обслуговуванням, яке здійснює МКП «УК «Господар Люкс»», пропонуємо Вам та мешканцям Вашого будинку розглянути питання щодо створення ОСББ або переобрання управителя.

Для отримання детальної інформації щодо порядку створення та поточної діяльності ОСББ Ви маєте можливість звернутись в Ресурсний центр підтримки ОСББ,  який  знаходиться  за  адресою  вул. Келецька, 65, контактний  телефон 51-33-51.

Вкладення