(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpg
Войткова Валентина Романівна
Директор департаменту, Департамент соціальної політики

Вирішує питання сфери соціального захисту населення, надання благодійної грошової допомоги.​


Особистий прийом громадян:
Вівторок з 9-00 до 12-00​
Кімната особистого прийому №1


Пряма телефонна лінія:  
1-а середа з 09-00 до 10-00
0432 50-43-50
Звернення:
14 січня 2019

​Доброго дня, шановна Валентина Романівна! 

Звертаюсь до Вас з великим проханням прослідкувати і підтвердити\спростувати правомірність відмови у наданні субсидії моїм батькам. Справа у тому, що я та моя сім'я вже тривалий термін проживаємо окремо від батьків (хоч я з сином і досі прописані там). Всі необхідні документи, враховуючи підтвердження з ЖЕКу що я з дитиною проживаємо за іншою адресою, були надані на розгляд комісії. Цьогоріч, на заяву батька на призначення субсидії, прийшла відмова. Причиною відмови стало перебування мого чоловіка за кордоном більше 60 днів в період, за який брався розрахунок субсидії.

У мене питання, чи дійсно той факт, що моя сім'я проживає окремо не має значення в данному випадку?

Справедливості заради, змушена сказати, що батько мій, до того ж, людина онкохвора. Ми боремося з цією важкою і невиліковною недугою вже близько року. Знаю, що онкохворим людям держава обіцяла надавати субсидії, враховуючи важке фінансове положення таких сімей та, чомусь, в реаліїї виходить інакше...

Завчасно дякую за відповідь! Щиро сподіваюсь на Вашу допомогу і розуміння! 


Відповідь:
30 січня 2019
Департаментом соціальної політики розглянуто Ваше звернення щодо відмови в  призначення  житлової субсидії  батькові Суржко Віктору Федоровичу. За результатами розгляду повідомляємо наступне. 
Ваш батько перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, як одержувач субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01.10.2014 року. Відповідно до відомостей з реєстру територіальної громади м. Вінниці в житловому приміщенні разом з ним зареєстровані: дружина, Ви (фактично не проживаєте) та Ваш син (фактично не проживає).
Також до складу домогосподарства враховується Ваш чоловік, Максімов Костянтин Григорович, який за даною адресою не зареєстрований.
З жовтня 2018 року запроваджено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 р. N 841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі Постанова).
10.12.2018 року Ваша мати звернулась до управління соціального захисту населення (Правобережне) із заявою та декларацією про доходи на призначення житлової субсидії з жовтня 2018 року. Також заявницею було повідомлено, що Ваш чоловік перебуває за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. 
Згідно п. 7 Постанови КМУ житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім'ї особи із складу домогосподарства за інформацією  ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які  враховуються під час призначення житлової субсидії; та/ ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадків, коли наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за цих осіб), і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, якщо працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.
Після отримання відповідей на запити структурного підрозділу з питань соціального захисту населення до Пенсійного фонду України та Державної Фіскальної Служби документи було передано на розгляд міської Комісії з питань призначення та надання населенню житлових субсидій, соціальних допомог, пільг та розгляду інших соціальних питань. Рішенням Комісії (Протокол № 1 від 04.01.2018 року) було відмовлено в призначенні житлової субсидії з жовтня 2018 року.
Враховуючи вищезазначене, оскільки Ваш чоловік проживає за кордоном, право на оформлення житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг  домогосподарство набуде після документального підтвердження шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в країні, де він проживає, за умови, що з цією країною укладено договір про соціальне забезпечення, про що Вашій матері було надано відповідні роз'яснення працівником відділу адресних державних соціальних допомог управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики під час подачі документів.
Додатково повідомляємо, так як Ваш батько є членом територіальної громади м. Вінниці та опинився в скрутному матеріальному становищі, внаслідок хвороби, тому має право звернутись за наданням матеріальної грошової допомоги на лікування на особистий прийом до директора департаменту соціальної політики міської ради Войткової В.Р. щовівторка з 900 до 1200 години.
Під час особистого прийому необхідно подати наступні документи:
  Заява встановленої форми;
  1. Декларація про доходи та майно встановленої форми;
  2.   Копія паспорта (сторінки 1, 2, а також сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання);
  3.   Копія ідентифікаційного номеру;
  4.   Довідка про доходи працездатних осіб, які зареєстровані і проживають разом з заявником, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення;
  5.   Довідки про розмір пенсії осіб, які зареєстровані та проживають разом з заявником, і  які   отримують   пенсію в   управлінні   пенсійного    забезпечення
    військовослужбовців  та    деяких     інших    категорій     громадян     Головного
    управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення;
  6. Довідки з лікувальних закладів, які не перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Вінниці (в разі необхідності лікування у них);
  7. Інші документи, які підтверджують необхідність отримання матеріальної допомоги.
  8. Копія довідки про відкриття особового рахунку в державному банку України
 Для оформлення вищезазначених документів необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики міської ради за адресою: м. Вінниця, проспект Космонавтів, буд. 30, щодня з 900 до 1700, у п'ятницю до 1600 (крім вихідних та святкових днів).
25.01.2019 року в телефонній розмові державним соціальним інспектором Вам надано роз'яснення щодо звернення за матеріальною допомогою батька на своє лікування.

Вкладення