(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/ivanovii.jpg
Іванов Ігор Іванович
Начальник відділу, Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

​Вирішує питання підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення розвитку ОСББ, підвищення рівня обізнаності населення щодо створення та засад діяльності ОСББ, формування місцевих програм щодо створення та розвитку ОСББ, забезпечення сприяння ініціативним групам власників квартир та нежитлових приміщень у вирішенні питань, пов'язаних із створенням ОСББ, забезпечення взаємодії Вінницької міської ради з  ОСББ, ініціативними групами по створенню ОСББ, участь у роботі установчих зборів по створенню ОСББ шляхом забезпечення належного представника від Вінницької міської ради, підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.

Особистий прийом громадян:
2-й четвер з 10-00 до 11-00
Кімната особистого прийому №2

Пряма телефонна лінія:
2-й четвер з 09-00 до 10-00
2-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432  59-51-81

 

Звернення:
30 листопада 2018

Шановний Ігору Івановичу!

У зв'язку з ніжевказанимі  обставинами вважаю, що в діяльності міськради стосовно розвитку створенню ОСББ протягом останього часу спостерігається деяке роздвоєння.

Теоретично міськрада виступає за всіляку підтримку розвитку ОСББ.

 Створено і працює під Вашим керівництвом Відділ  по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 Також створений та відмінно працює  "Ресурсний центр підтримки  ОСББ міста Вінниці".

На всіх публічних заходах мер і глави відповідних департаментів заявляють про свій неухильний  курс щодо розвитку  ОСББ, про свої вагомі вклади у програму підтримки  створенню ОСББ у Вінниці.

Більш того, під час  будь-яких скарг на ЖЕКі з боку мешканців начальник департаменту Фурман Р.С. публічно заявляє, що якщо вам не подобається робота ЖЕКу, то створюйте ОСББ.

Але на практиці все виглядає інакше - з точністю до протилежного.

Наприклад, жителі нашого будинку незадоволені послугами МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7) з утримання будинку та на інформаційному зборі   прийняли рішення створити ОСББ.  Зараз процес створення ОСББ у нашому будинку знаходиться на стадії складання списків власників квартир щодо повідомлення про проведення   установчих зборів.

Але начальниця МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7)  Герасимчук Л.К. з літа поточного року розташовує  на під'їздах мого будинку різноманітні «страхітливі « оголошення з метою змусити підписати з дорученим їй підприємством договір про про надання послуг з управління будинком. Спочатку були оголошення про зняття будинку з балансу та загрози необслуговування  з 01.09.2018 року.  Потім з'явилися оголошення і посипалися погрози, що мешканці будинку не будуть отримувати  субсидії та пільги з 01.01.2019року, якщо не підпишемо з МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7) договір до 01.12.2018 року.

А коли я  пояснила Герасимчук Л.К., цитуючи ЗУ № 2198 « Про житлово – комунальні послуги», що все це є її безпідставні вигадки, то вона розташувала  на під'їздах будинку нові оголошення, де прямо вказано:  «повідомляємо, що з 01.12.2018 року ваш будинок не буде обслуговуватись у разі не підписання договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. В разі пасивного ставлення всі послуги з утримання Вашого будинку з 1.12.2018року будуть припинені».

В прямому спілкуванні Герасимчук Л.К. відверто заявляє, що «не підтримує тих, хто створює ОСББ».

Таким чином даний держслужбовець всіляко перешкоджає створюванню ОСББ у нашому будинку, не даючи часу для проходження усіх етапів щодо виконання законодавства України у даному питанні.

А у п.1 ЗУ № 2198 прикінцеві та перехідні положення«Про житлово – комунальні послуги» від 09.11.2017 року вказується:

«1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 травня 2019 року, крім:

статті 1частини першої статті 2, статей 3-791112частини другої статті 26, статей 27 та29 (в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком), частини другоїстатті 2, частин третьої та четвертої статті 8, частин другої та третьої статті 10, статті 15частин першоїтретьої та п'ятої статті 16, статті 18частини п'ятої статті 28, пунктів 23-16підпункту 1,підпункту "б" підпункту 2, підпунктів 5 та 11 пункту 8 цього розділу, які вводяться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом;

частини третьої статті 11, абзаців першого та другого частини п'ятої статті 18, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.»

У п.3-1, якій вже діє, цього розділу вказано, що «Договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (у тому числі вивезення побутових відходів за наявності), до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим Законом. У разі якщо згідно з такими договорами передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

Пільги та субсидії для відшкодування витрат з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.»

Тому вважаю, що   дії начальника МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7)  є протиправними .

Також вважаю, що вищевказані дії узгоджені  з департаментом житлового господарства та виконуються згідно його вказівок.

Тому стає не зрозуміло: чи підтримує реально міськрада розвиток ОСББ у м. Вінниці чи ні ??? Прошу надати пояснення даної  ситуації.


Відповідь:
18 грудня 2018

​Департамент житлового господарства повідомляє, що Ваше звернення щодо створення перешкод керівника МКП «УК «Господар Люкс»» в створенні ОСББ, за дорученням міського голови, розглянуто.

Прошу прийняти до уваги, що департамент житлового господарства всебічно підтримує створення та розвиток ОСББ на території міста, про що неодноразово наголошувалось керівництвом департаменту в засобах масової інформації та при проведенні зборів із старшими по будинках, управляючими особами та мешканцями міста.

За поясненнями керівника МКП «УК «Господар Люкс»» нею будь-яких перешкод у створені ОСББ в житловому будинку №3 по вул. В. Порика не створювалось та в разі необхідності буде надана допомога у вирішенні даного питання.

Неодноразові спроби зв'язатись з Вами в телефонному режимі працівників департаменту для уточнення викладених в зверненні фактів виявились невдалі, так як номер не відповідав.

Крім того, з керівником зазначеного підприємства було проведено розмову щодо недопущення випадку втручання та перешкоджання у створенні ОСББ, а також при виявлені таких випадків вжиття до неї заходів дисциплінарного впливу.

 

Вкладення