(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
Фото
Левченко Сергій Петрович
В.о. директора департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 14-00 до 15-00​
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
2-й понеділок з 10-00 до 11-00
0432 59-50-44
Звернення:
08 листопада 2018

Шановний Сергій Петрович!

Звертається до Вас старша будинку по вул.С.Зулінського,37.  Мешканці будинку натрапили на одну статтю, вона нас зацікавила. Хочеться почути чи є якась надія , що нам теж можливо це  зробити..

https://www.google.com.ua/amp/www.myvin.com.ua/news/1796-uriad-dozvolyv-vstanovlennia-kvartyrnykh-lichylnykiv-tepla-v-budynkakh-z-vertykalnoiu-rozvodkoiu.amp . Надіємося на Вашу відповідь.

Відповідь:
29 листопада 2018

Ваше звернення щодо встановлення розподільчого вузла обліку спожитої теплової енергії, опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

По суті звернення повідомляємо наступне.

Основні засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільчого, обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг визначаються Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 р.   №2119-VIII (далі - Закон).

Відповідно до Закону, вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

П.1 Ст. 4 Закону, оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами - розподілювачами теплової енергії та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, та не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла розподільного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, оператором зовнішніх інженерних мереж, виконавцем відповідної послуги.

П.7 Ст. 4 Закону передбачає, якщо вузли розподільного обліку теплової енергії у випадках, коли це технічно неможливо, не встановлюються.

У такому разі для визначення обсягу теплової енергії, спожитої на потреби опалення, на всіх опалювальних приладах (крім розташованих у приміщеннях (місцях) загального користування багатоквартирних будинків) особами, визначеними частинами другою і третьою цієї статті, повинні бути встановлені прилади - розподілювачі теплової енергії, крім випадків, коли це економічно недоцільно.

Модель приладу - розподілювача теплової енергії визначається власником (співвласниками) будівлі за погодженням з виконавцем комунальної послуги або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги.

Усі опалювальні прилади при застосуванні вузлів розподільного обліку теплової енергії або приладів - розподілювачів теплової енергії обладнуються автоматичними регуляторами температури повітря у приміщенні відповідно до будівельних норм.

Однак, для встановлення вузлів розподільного обліку в будинках з вертикальною розводкою системи централізованого опалення потрібно визначити технічну можливість їх установки відповідно до Постанови КМУ від 10.10.2018 р. № 829 «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів - розподілювачів теплової енергії» (далі – Порядок).

Відповідно до п.4 Порядку, технічна можливість установки вузлів визначається при обстеженні внутрішньобудинкової системи опалення підприємством, яке має ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об'єктів з середніми і великими наслідками.

Вкладення