• 26 вересня 2021
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Відновіть навчання в музичних школах!!!

  Вже ми мали досвід такого навчання! Це ні про що! ефективність такого навчання нульова! В кабінеті вчитель і дитина, які ризики? І вчителя, і батьки, і діти готові працювати в умовах сьогодення! Хай, хоча б, звичайні уроки проводять вакциновані вчителі, інші - за їх вибором.

  Як досвід онлайну музичних занять, проведіть його службовців вашого відділу, фортепіано, скрипка, інші муз.інструменти, а потім - хоровий спів онлай і сольфеджио.

  За яке навчання батьки платять кошти? Ми - батьки працюємо, щоб наші діти були кращими. Прошу і ваших зусиль для цього!

 • 14 вересня 2021
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго дня

  Чи відомо нашій міській владі, що місце державного прапоря священне? Місце, де розміщено державний стяг НІКОЛИ ні в одній країні світу не може займати інший прапор, навіть у день міста. Виглядало так, ніби організовано ВНР. Врахуйте це на майбутнє і ніколи не повторюйте.

  Прапор Вінниці, розмістіть на мерії


 • 26 квітня 2021
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго дня!

  Відновіть навчання в музичних школах! Те, що відбувається зараз - це сюр якийсь!Ви вчилися грати на скрипці або фортепіано онлайн, співати, вивчати музичну грамоту??? Спробуйте!!! Ви відчуєте який це жах!!!

  В муз.школах на уроці Дитина + Вчитель, групові - менше 10 людей. Чому не вчитися в звичайному режимі????

  Сподіваюсь на ваше розуміння і бажання захищати майбутнє наших дітей!!!

 • 23 лютого 2021
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Щиро дякую за почутий голос батьків ВДМШ№1!!!

  Хочу подякувати кожному, хто приймав рішення про відновлення навчання в школі! Кожному, хто розуміючи ризики, також усвідомлює, що культурна освіта наших дітей - це наше майбутнє, майбутнє нашої держави! В умовах сьогодення, коли діти втрачають в якості освіти в школах, завдячуючи майже постійному дистанційному навчанню, наші діти можуть отримувати знання від прекрасного і професійного вчительського колективу нашої музичної школи!!! • 22 лютого 2021
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго дня!

  Підкажіть, навіщо закривати ВДМШ 1 і переводити дітей на дистанційку, якщо ні вчителі, ні діти не хворіють???

  Як можна вчити дистанційно музиці??? Це як вчити пілота літака дистанційно, а потім сісти і летіти з ним. Ви полетите?

  Невже, не можна продовжувати навчання з виконанням санітарних вимог? 

  За що ми батьки маємо платити? За дистанційку? Ми що вчителі для дітей? Про яку якість навчання йдеться??? Для галочки, як і все в нашій державі... Видимість одна, сутність - інша.

 • 21 липня 2020
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Стадион локомотив. Робить!!! Хоть плавно. Для початку робить. Центральну трибуну. Видиляйте кошти. З роками-Пивденну трибуну. Потим захидну. Схидну))) все плавно видиляйте кошти .. бо це руина и позор винници на всю украину стадион наш. !! Зробить биля нього пару полив з штучнои трави!! Пидтримуйне единний професийний футбольний клуб НИВА- визитка области и винници. Вси области пидтримують футболольни клуби- едже це пропаганда здорового способу життя дитям и людям- майстерни футбольни матчи всеукраинськи футбольними майстрами всеукраинськими. Де видчуваеться смак битви професионалив!!! Що дае приклад дитям и людям здорово способу життя!!

 • 04 квітня 2020
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Добрый!

  Я Вам писала с просьбой вернуть деньги за отмененный концерт в "доме офицеров"

  СУХИШВИЛИ

  Ответ будет или мне написать в Киев---чтобы наконец мне вернули деньги за ОТМЕНЕННЫЙ концерт!!!!!!!!!!!?????????????

 • 28 березня 2020
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Добрый!

  Купили два билета на СУХИШВИЛИ-на 18.03.20года-Дом офицеров.   по 750грн. 

  концерт отменили,затем перенесли  на 20.05-Я не верю ,что он состоится и в мае))

  Хочу вернуть деньги!!!

  В кассе говорят,что если билеты куплены не в кассе-деньги не вернут??!!!!

  Как такое может быть???????. что делать??? 

  На концерт идти -НЕ СОБИРАЮСЬ(в связи ситуацией) ни в мае.ни в июне.... 

  Заставить меня это сделать никто не может.

  Пожалуйста помогите вернуть деньги!!

  Заранее благодарна)

 • 06 лютого 2020
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​У громадському транспорті оголошують : Зупинка Мури (Соборна, навпроти поштамту). На слух звучить як "зупинка мурИ",  з негативним відтінком. Якої такої мурИ?
  Значно краще і точніше звучало б "Зупинка : Вінницькі мури."
  Дякую!

 • 04 лютого 2020
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Шановний керівник!

  До Дня  34 річниці чорнобильської трагедії залишилося менше 90 діб!

  Звертаюся до Вас, керівник департаменту ВМР,  в 2020 році організувати та провести конкурс дитячого малюнку на чорнобильську тематику не в холлі ВМР, а повернути малюнки дітей  назад в зали  краєзнавчого музею!

  Я, від чорнобильців міста , був ініціатором перенесення виставлених малюнків на конкурс від дітей з Краєзнавчого музею до холу ВМР!

  Мене підтримали відповідні департаменти ВМР !

  Але пройшло 2 роки Я та колеги від інших організацій чорнобильців  зрозуміли ,що була допущена помилка!!!!

  Сьогодні більшість людей, що бувають в Вінниці відвідують на жаль не хол ВМР а  музей,де проводять екскурсії серед школярів міста та тощо 

  Тому на думку представників Чорнобильських організацій міста більшість людей, що бажають знати про цю трагедію, будуть ради, бачити роботи дітей на цю тематику , як що виставка малюнків дітей буде відбуватися в приміщенні краєзнавчого музею, та там буде нагородження переможців конкурсу

  А ще краще БУДЕ  коли нагороди переможцям конкурсу ( ДІТЯМ) вручить міський голова або голова оргкомітету в місті по відзначенню цієї трагичної дати  міста, разом з чорнобильцями в залі ВМР на 3-му поверсі в урочистій обстановці

  Друге питання

  В інших регіонах України проводять конкурси на ДЕКЛАМІРУВАННЯ віршів на чорнобильську тематику на Днь Вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЄС 14 грудня

  Може і в Вінниці розпочати проводити такі конкурси!

  У нас, що мало талановитої молоді? 

  Моя відповідь "НІ"

  У нас в регіоні є ліквідатори та постраждалі, які  написали та створили власні твори, 

  а потім надрукували вірші про подвиг ліквідаторів аварії та про Чорнобильську трагедію

  ДумайТЕ посадовці ВМР- 2020 рік наступив!

  Це вибори до органів самоврядування!

  З повагою до Вас та мешканців міста;

  Ліквідатор аварії на ЧАЄС 1986 року 

 • 24 грудня 2019
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Прочтите,пожалуйста,этот материал. Достоин ли упоминаемый в нем *герой* того,чтобы одна из улиц Винницы носила его имя?


  Александр Шепель
  Подвернулась мне тут книжка "Двенадцать войн за Украину"
  На 393 странице была таблица под наименованием " Повстанческое движение и его лидеры" . Так вот в графе "5-6 повстанческие районы Подольская губерния" значится Атаман Яков Шепель под его рукаводством было 300(спартанцев) штыков и 10 пулемётов. Политическая направленность - самостийная.


  Александр Шепель
  ЛИТИН ПОСЛЕ 1917 г

  В селе Рожок Микулинецкий Литинского района в своем имении жила вдова миллионера грека Маразли, фрейлина Николая II (в Одессе была Маразлиевская улица, построенная ее мужем). Это была очень красивая женщина - высокого роста, стройная, черноглазая. Она носила траур по своему мужу - широкие черные одежды, черный креповый шарф до земли, поверх этих одеяний на цепи висел большой серебряный крест. В Литине у нее был небольшой особняк, в котором она жила большую часть времени до революции. В своем имении до 1917г она почти не бывала, но после революции поселилась в Рожке.

  Вдова иногда приезжала в Литин на автомобиле (автомобиль в то время в нашем городе был только у Маразли).
  В апреле 1919г представители советской власти Муня Лайнер и Бараш приехали из Литина в ее имение, конфисковали у нее очень большую библиотеку для организации городской библиотеки к Первому мая.
  Оскорбленная Маразли сказала: “Я вам устрою праздник 1 мая”. В ночь на 13 мая (по старому стилю - 1 мая) банда Шепеля, вооруженная на ее деньги, вошла в Литин, а за ней тянулась вереница телег - это крестьяне еще накануне приехали за обещанным атаманом еврейским добром. Иначался погром. Во время погрома Маразли с высоким посохом в руке шествовала по главной улице, крича: “Убивать, убивать!”. У нее были списки евреев по категориям - кого убить и ограбить, а кого только ограбить. Ее окружала свита - Шепель и несколько рядовых бандитов.

  Когда начался погром, наша семья спустилась в погреб, вход был внутри дома. Войти в дом банде помешали крепкие замки на дверях и ставни на окнах. Бандиты открыли стрельбу по окнам. Последней спускалась в погреб моя тетя, мимо ее головы просвистела пуля, задев прядь волос. Как только закрылась крышка погреба, в дом ворвались бандиты. Начали они с того, что разорвали перины и подушки, перья толстым сло-ем закрыли вход в погреб. Искать нас они не стали.
  Погром длился несколько дней. В первый день было 90 жертв. Среди литинчан оказалось немало злодеев, но наряду с ними были и очень честные люди. Протоирей Литинской церкви отец Дмитрий Желиховский по приказу Шепеля вынужден был перед началом погрома служить молебен в церкви. Службу он вел очень долго, а в это время его жена, дочь и зять привели в свой просторный дом более 50 евреев, спасая их от рук бандитов. Рядом с нашим домом была церковно-приходская школа. Сторожем в этой школе была Параска Михальчук. Когда она узнала, что наша семья укрывается в подвале, то начала по ночам сыпать в окошко горячую варенную картошку. В доме Авербуха снимал комнату юрист Побыванец. Хозяин дома прибежал к нему и просил спрятать у себя двух дочек - Рудю и Лею, четырнадцати и шестнадцати лет. Но этот негодяй сказал, что он не может нарушить клятву - помогать уничтожать евреев. Бандиты убили девочек.
  Родители остались живы. Мать сошла с ума. 

  На пятый день наступило затишье. Моя бабушка, очень активная и смелая, решила выйти из погреба, посмотреть, изучить обстановку. Сразу же она встретила Шепеля. Он учился в Литинской гимназии и знал многих литичан. Атаман подошел к бабушке, поздоровался, взял ее за руку и повел в свой штаб, который находился около нашего дома. Мы с замиранием сердца стояли у наблюдательного пункта - маленького окошка погреба и очень испугались за бабушку. Надеяться на благоприятный исход было трудно. Но произошло невероятное - Шепель сказал, что ему стало известно о разграблении многих домов, в том числе и нашего, выразил сочувствие и выдал “документ” следующего содер-
  жания: “Забороняю в оселi громадянки Березiноi провадити трус, займати 
  помешкання”. Документ этот был скреплен печатью - царским пятаком.


  Александр Шепель
  «Военная литература» • Мемуары
  Век нынешний и век минувший
  "отрывки по теме"
  Братовский привез личный приказ Петлюры о назначении Шепеля «атаманом трех губерний» вместо Мордалевича. О том, что этот сверхатаман сдался добровольно органам Советской власти, резидент не знал. И не поверил Шепелю, когда тот сообщил ему эту потрясающую новость. Там, за Збручем, опасаясь деморализации гайдамаков, говорили, что Мордалевич убит. 

  Братовский подоспел к Шепелю в тот момент, когда он, арестовав Карого — тютюнниковского кандидата на «атаманство трех губерний», собирался его расстрелять. Новое назначение, исходившее от самого головного атамана, смягчило сердце вонячинского бандита, помнившего слова Петлюры, обращенные к нему еще в 1919 году, когда Шепель, поощряемый галицийским генералом Микиткой, занял Винницу. Петлюра тогда сказал: «Если б у меня было три — четыре таких атамана, как Яков Шепель, я бы давно сидел в Киеве». 

  Эта характеристика была, конечно, преувеличенной. За все время пребывания советской конницы в районе, «подвластном» Шепелю, сей атаман особой прыти не проявлял. Лишь однажды его люди из засады в Кожуховском лесу обстреляли группу командиров, следовавших из Хмельника в Литин, и ранили начдива.


  Провинциальные истории


  ЛИТИН ПОСЛЕ 1917 г

  В селе Рожок Микулинецкий Литинского района в своем имении жила вдова миллионера грека Маразли, фрейлина Николая II (в Одессе была Маразлиевская улица, построенная ее мужем). Это была очень красивая женщина - высокого роста, стройная, черноглазая. Она носила траур по своему мужу - широкие черные одежды, черный креповый шарф до земли, поверх этих одеяний на цепи висел большой серебряный крест. В Литине у нее был небольшой особняк, в котором она жила большую часть времени до революции. В своем имении до 1917г она почти не бывала, но после революции поселилась в Рожке.

   Вдова иногда приезжала в Литин на автомобиле (автомобиль в то время в нашем городе был только у Маразли).
   В апреле 1919г представители советской власти Муня Лайнер и Бараш приехали из Литина в ее имение, конфисковали у нее очень большую библиотеку для организации городской библиотеки к Первому мая. 

  Оскорбленная Маразли сказала: “Я вам устрою праздник 1 мая”. В ночь на 13 мая (по старому стилю - 1 мая) банда Шепеля, вооруженная на ее деньги, вошла в Литин, а за ней тянулась вереница телег - это крестьяне еще накануне приехали за обещанным атаманом еврейским добром. Иначался погром. Во время погрома Маразли с высоким посохом в руке шествовала по главной улице, крича: “Убивать, убивать!”. У нее были списки евреев по категориям - кого убить и ограбить, а кого только ограбить. Ее окружала свита - Шепель и несколько рядовых бандитов.

  Когда начался погром, наша семья спустилась в погреб, вход был внутри дома. Войти в дом банде помешали крепкие замки на дверях и ставни на окнах. Бандиты открыли стрельбу по окнам. Последней спускалась в погреб моя тетя, мимо ее головы просвистела пуля, задев прядь волос. Как только закрылась крышка погреба, в дом ворвались бандиты. Начали они с того, что разорвали перины и подушки, перья толстым сло-ем закрыли вход в погреб. Искать нас они не стали.
   Погром длился несколько дней. В первый день было 90 жертв. Среди литинчан оказалось немало злодеев, но наряду с ними были и очень честные люди. Протоирей Литинской церкви отец Дмитрий Желиховский по приказу Шепеля вынужден был перед началом погрома служить молебен в церкви. Службу он вел очень долго, а в это время его жена, дочь и зять привели в свой просторный дом более 50 евреев, спасая их от рук бандитов. Рядом с нашим домом была церковно-приходская школа. Сторожем в этой школе была Параска Михальчук. Когда она узнала, что наша семья укрывается в подвале, то начала по ночам сыпать в окошко горячую варенную картошку. В доме Авербуха снимал комнату юрист Побыванец. Хозяин дома прибежал к нему и просил спрятать у себя двух дочек - Рудю и Лею, четырнадцати и шестнадцати лет. Но этот негодяй сказал, что он не может нарушить клятву - помогать уничтожать евреев. Бандиты убили девочек.
   Родители остались живы. Мать сошла с ума. 

  На пятый день наступило затишье. Моя бабушка, очень активная и смелая, решила выйти из погреба, посмотреть, изучить обстановку. Сразу же она встретила Шепеля. Он учился в Литинской гимназии и знал многих литичан. Атаман подошел к бабушке, поздоровался, взял ее за руку и повел в свой штаб, который находился около нашего дома. Мы с замиранием сердца стояли у наблюдательного пункта - маленького окошка погреба и очень испугались за бабушку. Надеяться на благоприятный исход было трудно. Но произошло невероятное - Шепель сказал, что ему стало известно о разграблении многих домов, в том числе и нашего, выразил сочувствие и выдал “документ” следующего содер-
   жания: “Забороняю в оселi громадянки Березiноi провадити трус, займати 
   помешкання”. Документ этот был скреплен печатью - царским пятаком. 

   После погрома наша семья сумела пробраться в Винницу, где было очень много беженцев. Жизнь там была полна трудностей и тревог.
   Через два месяца Винница была захвачена петлюровцами. Симон Петлюра собрал на площади беженцев и предложил всем вернуться в свои дома, обещая помощь в устройстве. Мы вернулись в пустой Литин. Дома стояли с разбитыми стеклами, без дверей. Главная площадь города представляла собой пустырь, густо заросший крапивой и полынью. 
   В этот период произошел страшный погром в Проскурове. В 1922 г. в американском журнале (на руском языке) был напечатан рассказ об этой чудовищной резне, унесшей 1600 жизней. Назывался рассказ “Когда они договаривались”... Петлюра пригласил французских военных для переговоров о военной помощи. Во время переговоров к Петлюре обратились бандиты со словами: “Батьку, дай хлопцам погуляти” -“Хай гуляють, - ответил Батько, - але щоб жодного пострiлу”. (так было написано в журнале). Бандиты 
   врывались в еврейские дома, грабили, требовали деньги, ценности. Людей убивали штыками, ружейными прикладами. Среди жертв оказалась 3-х летняя девочка Доня, родственница наших соседей литинчан. Ее прокололи штыком и бросили. Нашли девочку на вторые сутки, - она была жива. Но таких “благополучных” исходов было очень мало. Через много лет после погрома Доня приехала в Литин и рассказала нам о проскуровском погроме, о том, что с ней произошло. 


   Из Проскурова, после погрома, часть петлюровского полка пришла в Литин. Рядом с нашим домом разместился штаб полка. К нам пришел начальник штаба и попросил выделить ему комнату. Дом наш после шепелевского погрома был разграблен и частично разрушен, в нем оставалась одна пригодная для жилья комната. В ней находилась вся наша большая семья. Начальнику штаба пришлось отказать, он ушел. А затем пришла банда петлюровцев и, не спрашивая разрешения, заняла кухню. Началась игра в карты. Перед каждым игроком на столе лежали “ставки” - золотые монеты и украшения - кольца, цепочки...

   Во время игры на кухню пришла моя маленькая сестренка. Один из игроков посмотрел на нее и сказал: “От таких жиденят мы брали по два-три на штык в Проскурове”. Через некоторое время к нам зашел начальник штаба, попросил свечу и спички. Он поблагодарил и ушел. По дороге заглянул на кухню, затем вернулся и сказал бабушке: “У вас в доме люди, которые пользуются у нас дурной славой, они, когда разгуляются, способны на все - они вашу семью в живых не оставят. Но я постараюсь помочь. 


   Он ушел, бандиты потребовали самовар, началось чаепитие. Через час пришли солдаты из штаба, вызвали бабушку и сказали: “Вы хозяйка дома? Вы не забыли сообщить этим добродиям, что к вечеру ваш дом займут служащие штаба? А длявас хлопцы, мы нашли отличную квартиру, там тепло и у вас будет хороший отдых. Больше к нам никто не приходил. Утром сосед рассказал, что возле нашего дома стояли вооруженные солдаты, которым было приказано ночью в дом никого не пускать. На следующий день начальник штаба зашел попрощаться, сказал, что его часть уходит из Литина. На благодарность за наше спасение он ответил: “Благодарите не меня, а эту малышку” - взял за руку сестренку - она напомнила мне, что я не только солдат, что у меня есть семья, две маленькие дочки. 
   Помолитесь за меня, может, я увижу своих. Желаю вам мирной, спокойной жизни”...

  ----------------------------------------

   В конце 1919 года почти все уцелевшие литинчане вернулись в свои дома и началась относительно спокойная жизнь. Петлюровцы были изгнаны с Украины. В Литине стоял небольшой красноармейский отряд, направленный для защиты и охраны местечка. Командир этого отряда Бойко охранял нас весьма своеобразно. Он обходил разгромленные, разграбленные дома, требовал водку, деньги. Дошла очередь и до нашего дома. Бойко явился с тремя солдатами и увидел на столе конверт, в котором было когда-то письмо, адресованное дедушке. Адрес на конверте был напечатан на пишущей машинке. Бойко тут же потребовал, что бы ему выдали печатный станок, на котором печатали адрес. Наш “защитник” был очень пьян, не хотел ничего слушать и продолжал настаивать на своем.


   Затем последовал приказ выйти всем на улицу. В соседней комнате спала моя двухлетняя сестренка. Мама хотела взять ее на руки, но Бойко сказал: “Получишь ее после того, как будет выдан печатный станок”. Нас всех вывели из дома, выстроили в ряд перед стеной и поставили перед нами пулемет. 
   “Если станок не будет выдан, вы все будете расстреляны”... Недалеко от нашего дома был сельсовет.


   Время было рабочее, служащие сельсовета заметили выставленный пулемет, построенную в шеренгу нашу большую семью, и пришли на помощь. Трагикомический спектакль окончился благополучно.
   В начале января 1920 года в местечко вошел деникинский полк. Опять смена власти, опять новые требования. На этот раз требовали оружие. Командование полка приказало литинчанам внести контрибуцию - 200 единиц вооружения - ружья боевые и охотничьи, револьверы, сабли. Срок - 15 дней.


   В заложники были схвачены самые известные, самые уважаемые жители города. При невыполнении приказа - расстрел заложников. Однако через несколько дней в Литин вошел красноармейский полк
   Городок был освобожден после непродолжительного боя. 
   Много десятков лет прошло, а все эти события так прочно лежат в памяти, что забыть их и не рассказать о них невозможно.

  материал подготовлен Е.Ю.Дыниной


 • 11 вересня 2019
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Міському Голові

  Моргунову С.А.

  авторів національних фільмів

  «ВОЇНИ ДУХУ» та «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ»

                                                                     Кулаковської  Т.Л.

                                                                   Мартиненко А.К.

                                                                       тел.: +380672301340

                                                                                      e-mail: ukrannatan@gmail.com

   

  Шановний Сергію Анатолійовичу!

              Ми, автори національних фільмів «ВОЇНИ ДУХУ» та п'яти стрічок «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ», Анна Мартиненко та Тетяна Кулаковська доводимо до Вас наступну інформацію. На виконання розпорядження Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗСУ - «проведення заходів військово-патріотичного виховання молоді та бойової підготовки військовослужбовців військової служби за контрактом та призовом в контексті налагодженої роботи між Генеральним штабом ЗС України та організаціями щодо активізації збереження пам'яті про подвиги військовослужбовців ЗС України як новітньої бойової історії України, так й актуалізацію історії визвольних змагань українського війська протягом попередніх століть проти споконвічного ворога — російського агресора. Саме такий формат взаємодії виховуватиме патріотизм, гордість за військову частину, Збройні Сили та Україну в контексті протидії російській агресії» запланувати демонстрацію фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» та фільму «ВОЇНИ ДУХУ» в МКП кінотеатр «РОДИНА» з «03» жовтня по «24» жовтня 2019 року, присвячену відзначенню державного свята - День Захисника України.

              Кінотеатр «Родина» - єдиний у місті кінотеатр, який співпрацює з дошкільними, загальноосвітніми та вищими навчальними закладами. В кінотеатрі проводиться виховна робота з дітьми на правові, культурно-історичні теми, зустрічі з ветеранами. МЕТОЮ І ОСНОВНИМ ЗАВДАННЯМ якого є посилення впливу національного кіномистецтва у соціальній сфері суспільства та розвиток естетичних цінностей у населення міста

              Ми вдячні Вам, Вашим колегам, усім свідомим посадовцям за те, що будете інформувати та запрошувати мешканців Вінниці та області на патріотично-культурну подію – демонстрацію п'яти стрічок «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» та фільму «ВОЇНИ ДУХУ». Спільними зусиллями відбудеться патріотичне виховання учнівської молоді, містян та гостей Вінничини, які переглянуть фільми та вшанують ВОЇНІВ.

              Документальний цикл «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» і стрічка «ВОЇНИ ДУХУ», створені для дітей, для правнуків, для майбутніх поколінь. Час іде, інформаційний простір пропонує інтерпретації і часто нав'язує думки та судження, але факти залишаються фактами. Саме документальне кіно, вільне від художніх образів, домислів і фантазій, - скарбниця новітньої історії України. Для вінничан - скарбниця увічнення подвигу місцевих ВОЇНІВ та переможного подвигу Штабу Повітряних Сил ЗСУ в АТО/ООС. Молодь повинна знати і шанувати своїх сучасних Героїв, які стоять горою на передовій фронту!

   

  Шановний Сергію Анатолійовичу!

   

              У повсякденній роботі мера м.Вінниці Ви піклуєтесь про добробут та культурно-просвітницький розвиток. Ви завжди сприяєте духовному збагаченню молоді та опікуєтесь долею учасників бойових дій міста Вінниці.

              П'ять фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» та фільм «ВОЇНИ ДУХУ» надихають та схиляють молодь, юнацтво та дітей до фізичного розвитку, свідомого ставлення до подій в країні, духовного зростання та культивують сімейні цінності і дружбу.

              П'ять фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ», фільм «ВОЇНИ ДУХУ» та автори і режисери - Тетяна Кулаковська і Анна Мартиненко нагороджені відзнаками за особистий внесок у справі обороноздатності країни, військово- патріотичного виховання молоді; внесок у розвиток вітчизняного документального кіно, високу професійну майстерність, яка відображує діяльність сектору безпеки та оборони держави; популяризації проходження військової служби та висвітлення героїчних вчинків військовослужбовців Високомобільних десантних військ ЗСУ; за активну патріотично-просвітницьку роботу спрямовану на підвищення та утвердження гідного іміджу Повітряних Сил ЗСУ, рівня патріотичного виховання молоді, висвітлення подій та участі військовослужбовців під час виконання завдань з захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України у складі «Зведеного Загону Повітряних Сил».

               Наголошуємо, що шість національних фільмів знято без залучення коштів Держкіно, УКФ, без залучення коштів платників податків.

   

  Тому ми звертаємося до Вас, шановний Сергію Анатолійовичу, та закликаємо:

   

  1) доручити Директору департаменту культури Філанчуку Максиму Валерійовичу, який реалізує пріоритети державної політики та повноваження органів місцевого самоврядування у сфері культури та у сфері захисту суспільної моралі, - виховувати патріотизм, гордість за військову частину, організувати проведення заходів в межах його повноважень;

  2) сприяти керівництву комунального кінотеатру «РОДИНА» у проведенні показів фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» та фільму «ВОЇНИ ДУХУ» з «03» жовтня по «24» жовтня 2019 року за ціною квитка у зручний для глядачів час;

  3) доручити Директору департаменту  освіти  Яценко Оксані Василівні, Начальнику відділу виховання та позашкільної робот и Перекрестенко Наталії Василівні, Начальнику відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження ІКТ Лебідь Інні Наумівні рекомендувати керівництву навчальних закладів взяти участь у проведені заходів військово-патріотичного виховання з переглядом шести національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» та «ВОЇНИ ДУХУ»;

  4) залучити на культурно-патріотичні покази п'яти національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ», національного фільму «ВОЇНИ ДУХУ» та зустрічі з учасниками бойових дій міста Вінниці цільову аудиторію за напрямом діяльності Департаменту освіти УЧНІВ, СТУДЕНТІВ навчальних закладів;

  5) сприяти участі учнівської молоді міста Вінниці у перегляді фільмів в МКП кінотеатр «РОДИНА» в якості патріотичного виховання;

  6) допомогти в інформуванні відділів освіти Вінниці та Ваших колег з Департаментів освіти та культури про заплановану демонстрацію шести національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» та «ВОЇНИ ДУХУ» в МКП кінотеатр «РОДИНА» в якості патріотичного виховання, уроків мужності та уроків новітньої історії України;

  7) інформувати за допомогою комунальних медіа, радіо та телебачення, інтернет ресурсів ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ МІСЬКОЇ РАДИ про патріотичні заходи в МКП кінотеатр «РОДИНА».

   

  Необхідні матеріали для інформування мешканців міста Вінниця та області додаємо.

  З повагою, автори національних військових патріотичних фільмів

  Анна Мартиненко та Тетяна Кулаковська

              тел.: +380672301340

  e-mail: ukrannatan@gmail.com

  11.09.2019


 • 19 квітня 2019
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Добрый день. Подскажите пожалуйста, есть ли в этом году питчинг проектов? Если нет,то можно ли предлагать свои проекты и как? 

 • 18 квітня 2019
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Міському Голові

  Моргунову С.А.

  авторів національних фільмів

  «ВОЇНИ ДУХУ» та «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ»

                                                                     Кулаковської  Т.Л.

                                                                   Мартиненко А.К.

                                                                       тел.: +380672301340

                                                                                      e-mail: ukrannatan@gmail.com

   

  Шановний Сергію Анатолійовичу!

              Ми, автори національних фільмів «ВОЇНИ ДУХУ» та п'яти стрічок «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ», Анна Мартиненко та Тетяна Кулаковська доводимо до Вас наступну інформацію. На виконання розпорядження Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗСУ генерал армії Віктора Муженка - «проведення заходів військово-патріотичного виховання молоді та бойової підготовки військовослужбовців військової служби за контрактом та призовом в контексті налагодженої роботи між Генеральним штабом ЗС України та організаціями щодо активізації збереження пам'яті про подвиги військовослужбовців ЗС України як новітньої бойової історії України, так й актуалізацію історії визвольних змагань українського війська протягом попередніх століть проти споконвічного ворога — російського агресора. Саме такий формат взаємодії виховуватиме патріотизм, гордість за військову частину, Збройні Сили та Україну в контексті протидії російській агресії» запланували демонстрацію фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» в КП кінотеатр «РОДИНА» з «02» травня по «08» травня 2019 року.

           Ми вдячні Вам, Вашим колегам, усім свідомим посадовцям за те, що будете інформувати та запрошувати мешканців Вінниці та області на патріотично-культурну подію – демонстрацію п'яти стрічок «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ». Спільними зусиллями відбудеться патріотичне виховання учнівської молоді Вінничини, які переглянуть фільми та вшанують ВОЇНІВ.

  Шановний Сергію Анатолійовичу!

              До Вашої уваги концепція події: п'ять національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» – це обличчя передової, обличчя новітньої історії України. У публіцистично-документальному циклі стрічок «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» кожен глядач впізнає «guy living next door» - свого друга, брата, батька, сина, колегу, чоловіка у маршрутці.

  Учасники АТО, на якій би позиції вони не воювали, почують до болю знайомі їм думки та переживання. Детальна правда про те, як жили і воювали бійці, покаже громадянам України, що треба поважати і цінувати військових, які охороняють мирне життя. Як сказав один з героїв наших фільмів: «На передовой оно везде так – одинаково», війна і в Широкіно, і в Іловайську, і в Авдіївці - скрізь однаково страшна.

  Аудиторія національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» - «ЗА».

  Цикл «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» - унікальний своєю хронікальною масштабністю та детальною історією сучасної війни в Україні. В інформаційному просторі демонструється ексклюзивне вітчизняне кіно, яке гідно представляє армію та ЗСУ. Це іміджево-патріотичний проект. Покажемо більше 70 інтерв'ю з військовослужбовцями семи ротацій добровольчого Зведеного Загону ПС ЗСУ. У місті Вінниця знаходиться штаб Повітряних Сил, дуже багато героїв національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» мешкають у Вінниці та області.

   Хронометражі фільмів циклу «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ»: 49-55 хвилин. Фільми озвучені музикою українських виконавців – Орестом Лютим, гуртом «Крихітка» та Katya Chilly Group.

  Росія невтомно «доносить правдиву інформацію» до світової спільноти, тому ми не маємо гаяти ні хвилини часу. Нам треба діяти на упередження і повести глядачів за собою. Ми повинні дбати і оберігати ментальний простір нашої України! Маючи на озброєнні таке душевне кіно, ми вже перемогли! Давайте дамо глядачам Вінничини можливість по-справжньому оцінити такі буденні, на перший погляд, поняття – мирне небо, спокій, мирне щоденне життя.

   

   

   

  Тому ми звертаємося до Вас, шановний Сергію Анатолійовичу, та пропонуємо два варіанти демонстрації фільмів:

   

    ВАРІАНТ 1: Мерія Вінниці сплачує роялті авторам, вирішує певні питання з             директором             КП кінотеатр «РОДИНА». В цьому випадку для всіх бажаючих взяти   участь у патріотично-виховному заході вхід вільний.

   

        ВАРІАНТ 2: Фільми демонструються в рамках кінотеатрального прокату фільмів за          ціною квитка 20 гривень.

   

  В будь-якому з цих двох варіантів просимо Вас, Сергію Анатолійовичу:

   

  1. залучити до патріотично-виховних переглядів національних фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» в кінотеатрі «РОДИНА» школярів, учнів професійних училищ та ліцеїв, студентів ВИШів, військових, мешканців міста та області;
  2. допомогти в інформуванні мешканців Вінниці та області про демонстрацію п'яти фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» в друкованих виданнях, на радіо та телебаченні;
  3. сприяти керівництву комунального кінотеатру «РОДИНА» у проведенні показів фільмів «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» з «02» травня по «08» травня 2019 року;

   

  Усі необхідні матеріали для соціальної реклами та інформування мешканців міста Вінниця та області додаємо.

   

  З повагою, автори національних військових патріотичних фільмів

  Анна Мартиненко та Тетяна Кулаковська

              тел.: +380672301340

  e-mail: ukrannatan@gmail.com

   

  18.04.2019

                                                                           

   

   

   


 • 14 березня 2019
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури
  Доброго дня!
  Щиро запрошуємо до участі у І-му відкритому фестиваль-конкурсі хореографічного та вокально-хорового мистецтва «Лісова Пісня 2019».
  Конкурс відбудеться 17-19 травня 2019 року у с.Гаївка, Шацького району, Волинської області у санаторії "Лісова Пісня".

  З повагою, 
  директор фестиваль-конкурсу
  Оля Гайова,


 • 25 грудня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​ Звертаюсь до вас з великим обуренням і непорозумінням щодо заміни на святкуванні Новорічних свят для дітей (навіть зовсім маленьких  !) Діда Мороза на Санта Клауса. В сім*ях все рівно народним новорічним казковим героєм є і буде Дід Мороз, якби ви не намагались стверджувати зворотнє. Але коли приходить дитина з дитсадка и говорить , що Дід Мороз захворів( це говорять їм вихователі, яким під загрозою догани, заборонили влючати в сценарій свята персонаж Діда Мороза ) це вже в ніякі рамки не лізе. Хто дав вам право це робити ? Міністерство культури не видавало ніяких офіційних документів щодо " відміни Діда Мороза" ( виглядає як абсурд !), а головне ви чіпляєте дитячі душі, а це такий гріх, що не відробити вам його, навіть як би у вас буле не одне життя, а кілька . Нічого не маю проти Санта Клауса - це новорічний казковий герой інших європейських народів, але у нас є свій - Дід Мороз,Морозенко, і повторюю - він назавжди їм і залишиться . 

 • 16 грудня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Добрый день.
  Все мы отлично знаем что каждую зиму во всей стране происходит прорыв труб и т.д
  Что б исправить неполадку, у нас принятно раскапывать пол города, перекрывать движение, и производить устранение неполадки.
  А Ведь можно по другому
  Можно без Раскапывания земли
  Можно Сделать всё красиво и в 2-3 раза экономнее
  И заменить не просто старые трубы на новые, а заменить это всё на нержавеющие трубы. И да, это выйдет дешевле
  И самый главный ПЛЮС - мы получаем чистую воду в нашем кране.
  С Уважением Селезнев А.А.
  Моб. номер +380991195415

  E-mail. shyrikshyrikk@gmail.com

  https://www.youtube.com/watch?v=aVOPMiWC-lQ

 • 13 грудня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​У дошкільників м. Вінниці можновладці вкрали свято. Заборонили Діда Мороза та Снігурочку і як завжди, зробили це за тиждень до святкових ранків.

  Діти вже більше місяця готуються до Нового року – вчать пісні, хороводи і тут наказ – не співати про Діда Мороза, не згадувати його – і взагалі, щоб навіть духу його не було? Це що? Знову революція. Якщо ви хочете відмовитись від старого, то треба це робити поступово, а не за 3 дні до свят! Немає слів… 

  А куди дивиться департамент освіти? Існують якісь програми, навчання, плани. Тим більше, що кажуть ніяких постанов і наказів з цього приводу не було. Примушують в усній формі вихователів і керівників дошкільних закладів робити це.

  А хто про дітей подумає? Вони всі чекають Діда Мороза і в такому віці пояснити їм хто такий Санта Клаус неможливо.  

  Сподіваюсь на розуміння. • 22 червня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Шановний, Максиме Валерійовичу! Від імені ініціативної групи запрошуємо Вас всебічно підтримати ідею проведення міжшкільного фестивалю етнічного фентезі-арту наприкінці жовтня, чим започаткувати добру традицію в нашому місті - створивши альтернативу західному святу Хелловін.  Протягом 2014- 2017 рр. ідея була втілена, але за Вашої підтримки, впевнений, вона зможе розвиватись в більш розвинотій площині, та принести освітню, мистецьку та соціальну користь учням міста. Посилання на сайт, відео, та стор у ФБ додано.

  Пропонуємо провести обговорення серед колективу мистецьких діячів та керівників освітян.

  https://youtu.be/hpstpeHL6xk

  https://youtu.be/WlgY6xV4W1I

  https://youtu.be/R5HObcUVYFo

  https://youtu.be/b9jK8ExyWp8


  З повагою, автор ідеї, розробник декорацій, керівник в ГО "Академія творчості "Артекко" 

 • 21 червня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Доброго дня, Максим Валерійович!


  Мене звати Вероніка, я менеджер гурту Club 44.

  В вересні День мальовничого міста Вінниця.
  З такої нагоди, хотіли б прийняти участь в Вашому святкуванні, виступити з нашими патріотичними піснями, привітати та подарувати гарний настрій всім жителям м.Вінниця.

  Короткий опис наших авторських пісень:
  Club 44 - Віра
  Пісня про те, що ми незламні! Дуже патріотична, але можливо її інтерпретувати і до кожної людини особисто.
  Club 44 - Ми один організм
  Мотивуюча пісня про єдність духу, про юність і спонтанний порив. Внутрішні і зовнішні протистояння можливо подолоти, якщо пам"ятати, що ти не сам.
  Club 44 - Вічність - Мить
  Пісня про стосунки і подорожі. Приємно слухатиметься
  в дорозі.

  Club 44 - Ліщина
  Рок обробка
  української народної пісні "Шуміла ліщина".

  Інфо:
  Гурт Club 44. Прогресивний арт-рок, м. Київ, 3 учасники.

  Є досвід виступів на фестивалях, давали інтерв'ю на "Новому каналі", пісні крутять на радіо "Джем Фм", "Країна ФМ".


  Дуже просимо спряння в цьому питанні.

  З повагою,
  Вероніка
  менеджер Club 44
  +38 095 554 26 05
  +38 093 789 32 40
  +38 098 815 05 58
  gruppa.club44@gmail.com

 • 04 березня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Добрий день Максим Валерійович.

  Звертаюсь до вас з дуже цікавим питанням,чому цікаве тому що я займаюсь виготовленням мікромініатюр.Цим мистецтвом займаються декілька людей в світі їх ще називають "ЛІВШАМИ".

  Коли я роблю свої виставки в торгових центрах люли завжди на 100% дивуются моїм роботам і дуже дивно завжди питають коли вже в Вінниці буде мій особистий музей.Із історії минулого століття можу розказати що мій дідусь був майстром мікромініатюр відомим на весть радянський союз,розміри його робіт досі ще нікто не перевершив.Одна із таких унікальних робіт дуже довго знаходится  у краєзнавчому музеї.

  Тому я і пропоную створити у Вінниці родзинку.МУЗЕЙ МІКРОМІНІАТЮР.Моя здача буде тільки одна дивувати новими роботами.

  Якщо ви хочете побачити чось подібне то можете заглянути на сайт київського музею який знаходится в Києво-Пичерській лаврі.На цьому саті можете переглянути фото і побачити скільки закордонних гостей відвідало це місце.Я гадаю що і для закордонних гостей у Вінниці буде дуже цікаво відвідати музей.Тому що за кордоном  дуже і дуже мало таких закладів культури.

 • 03 січня 2018
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго вечора. Я сьогодні із своєю донечкою завітала на площу перед ВМР. Дуже гарна площа з цікавими будиночками, ми вам вдячні що ви даруєте діткам радість і новорічну казку, бо новий рік це пора чудес для наших діток. Там на площі гарні герої фіксиків розважали діток танцювали з ними і співали. Прошу зауважити, що це молоді талановиті люди які радіють разом з дітками. І свій чудовий настрій дарують  усіх. ( прошу зауважити що вони займаютьмя справою яка їм подобається і це видно неозброєним оком). Далі з донечкою ми побачили через віконечко будиночка Діда Мороза, ми зраділи і зайшли в середину, але мене шокувало те що я побачила: сидить дідусь (Шемет Олександр)- обличчя виражає повне недовольство і грубість, в руках крутить в'язку ключів. Підходить молода мама з дитиною на вигляд 7 років ( дівчинка). Підійшла до Діда Мороза ( він все ще продовжує валяжко крутити вязку ключів). У грубій формі каже:" чого прийшла, розказуй вірш". Ця дівчинка почала розповідати на російській мові. Він (Дід. Мороз) з підлоба глянув на неї і хамськи каже:" що за росвйська мова, українською розповідай!" Дитина перелякалась, мама бачу сама у шоці аж розвернулась і подивиламь по сторонам. Ця дівчинка почала щось там з підказками того ж Діда Мороза розповідати вірш "У лісі-лісі-темному". Вручили подарунок і дитина вийшла. У мене питання невже це треба так не любити свою роботу щоб сидіти і ненавидіти самого себе і всіх навколо. Нащо ви платите гроші цій людині за роботу Дідом Морозом. Якщо у вас політика - щодо української мови ( я вас повністю підтримую!!!) Якщо б ви найняли людину яка любить діток ( а таких людей повно у Вінниці) Ці б слова звусали б інакше. Це можна сказати дитині :" добре що ти вивчила віршик розповідай, але на наступний раз вивчи українською" чи можна сказати " якщо ти не знаєш віршик на українській то давай я тобі допоможу і ми разом його розкажим " варіантів повно. Але треба мати бажання, зауважую бажання чемно спілкуватись з дітками, запитати їх щось цікаве, виводити діток на діалог. Я про те, що коли людина на своєму місці і любить своє роботу вона підбирає слова, адже це дітки які вірять у чудеса, вірять у казку , у ХОРОШОГО Діда Мороза. А прийшовзи у цей будиночок- розчаровуються!!!

  Якщо у Вам в Міській раді політика робити свято дітям- то робіть його дійсно св'ятом- підбирайте кадри! Або не витрачайте попусту місцеві кошти!!!Дякую що дочитали до кінця!!!

 • 15 листопада 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго дня,  МАКСИМ ВАЛЕРІЙОВИЧ. Ви багато цікавого робите для наповнення культурного життя Вінниці новітнім  цікавим змістом: підготовка і організація муніципальних заходів, концертів, урочистостей. Ваші проекти оригінальні і самобутні,  для різних вікових, соціальних, культурних груп і всіляко відповідають інтересам громадськості. Моя діяльність- створення проектів пісочної  та світлової анімації, малювання піском і світлом це новітній вид візуальних мистецтв, що наберає обертів на теренах СНД і України, гарно доповнює концерти, виступи, масові заходи і у приміщеннях і  на відкритих майданчиках і мають стати частиною культурно-масових програм для вінничан. Як ви вважаєте? 

  https://youtu.be/5PMojZQDkBk​

  https://youtu.be/lnVYSQ6fmbM

  https://youtu.be/3MrjS_AE6aM


   


   

 • 30 жовтня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Добрый вечер, уважаемый Максим Валерьевич, мы хотели бы обратиться к Вам за содействием и для огласки машеннечских действий которые происходят и с разрешения  Винницкого городского совета в том числе. Этой осенью 2017г. 1 октября, в Виннице должен был пройти первый фестиваль еды. Мы (платформа фаст-фуда "Еда Господа") были приглашены на него в качестве участников,  мы из Харькова и работаем на подобных фестивалях по всей Украине. Организаторы фестиваля некий Влад Сивак (телефон 80936311576) и  Марьяна Зинчук получили оплату за участие в размере 2000грн, на карту ПриватБанка на имя Влад Сивак. Но в связи с печальными событиями на базе боеприпасов фестиваль был перенесён на 7-8 число октября. Но на новую дату мы работать в вашем  городе уже не могли, так как участвовали в фестивале в Запорожье. Оплату нам обещали вернуть и какое то время мы ждали, но сейчас прошёл месяц с момента нашей оплаты, деньги нам не вернули на звонки  организаторы не отвечают. У нас есть скрин шоты переписок с Сивак Владом и выписка из банка об оплате 2000грн на карту Сивака. Мы будем обращаться в полицию  с заявлениями о мошенничестве. Но дело даже не в этом, суть нашего обращения к Вам в том, что мы работаем по всей Украине и подобного не встречали, ведь эти люди работают под патронатом и с разрешения Вашего департамента, и подобные действия бросают тень на всю организацию только начавших своё развитие мероприятий такого рода в Виннице. Я прилагаю ссылку на саму страницу в соц сетях фестиваля и организатора https://www.facebook.com/vinnytsiafoodweekend/ . Будем рады и благодарны если это письмо найдёт отклик. 

 • 11 вересня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго дня,  9 вересня 2017 року,  проходив день міста у Вінниці  і на концерті, який відбувався о 19:00 на площі Васила Стуса було оголошено конкурс,  я в ньому переміг,  мене оголосили переможцем,  призом був велосипед,  але не сказали де я його можу отримати,  допоможіть мені у вирішені цієї ситуації,  або підскажіть до кого я можу звернутись. 

 • 28 серпня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго дня, як я можу звязатися з організаторами концерту до дня міста Вінниці яке відбудеться 9 вересня, хочу зробити пропозицію своїй дівчині під час концерту, на площі В.Стуса, чи це можливо?!

 • 23 липня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Привіт,
  З 1890 по 1898 року він був учитель у середній школі у Вінниці Ярослав O.Нем
  eц , син відомого чеського письменника Божена Нємцова. Ярослав і його дружина купили великий фруктовий сад і садівництво в Вінниці. Там розглядаються плодівництва і садівництвa і в цій області став визнаним експертом. У 1895 році він був направлений в Міністерство сільського господарства Сполучених Штатів і Канади. Результат цієї поїздки був великий файл промислового плодоводсва ......., який вийшов в 1898th
  Я був би дуже радий, якби я міг би отримати від вас деяких знань про те, де жила сім'я Я.Немца, знання про свою діяльність в Вінниці. Нащадки досі живуть і Маріє Ярослава Павлівна?
  Велике спасибі за вашу допомогу і пораду, і я сердечно вітаю

  Vladimír Kunst,Lázně Bělohrad

  Владимир Кунст

  Лазне Белоград


   

 • 15 липня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Доброго времени суток.  Прошу Вас обратить внимание на ситуацию в нашем районе.  Мертвые животные,  кишки, лапки, разбросаны шерсть, головы щенков. Во дворе нашего дома не осталось котов, как домашних, так и дворовых.  

  Причиной этому 4е крупные собаки, которых я наблюдаю на аллее играющих и отдыхающих между убийствами,  им там удобно, пока идут ремонтные работы, есть обьедки и тп.  Так же хочу заметить, что трое из них полностью покрыты лишаем и на половину лысые, в полне вероятно, что есть бешенство. 

  Возможно эти собаки решают задачи города по проблемам бездомных животных, перемещаясь со строителями, но это слишком кровожадно.  

 • 04 травня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  ​Максиме Валерійовичу, звертаюся до вас як до директора департаменту культури, в надії, що ви зможете допомогти мені роз'яснити ситуацію, яка викликала обурення і гнів одночасно. Можливо ситуація видасться  смішною, але це лише на перший погляд. Справа в тому, що в відомому нічному клубі феріде на дискотеках в якості "тематичної інсталяції" як мені відповіли представники клубу, використовуються тварини. Що я особисто вважаю недопустимим, адже неважливо кіт, собака чи курка- це насамперед тварина, представник фауни і використовувати тварин на дискотеках для розваги п'яної публіки-недопустимо і негуманно! Щоб переконатися в цьому, ви легко знайдете фотографії в інтернеті, де бідна тварина сидить на колонці з якої лунає музика, невідомо скільки дБ. Навряд після такого вона залишилася живою. І згідно статті 230 Закону України про захист тварин від жорстокого поводження, такі дії є неправомірними. Тут йдеться про використання тварин у спорті, сферах відпочинку та розваг людей. 

  Прошу вас вжити заходів, переконана, що це в ваших силах. Адже, якщо Україна хоче йти в Європу, а Вінниця називає себе європейським містом, то починати треба з малого, щоб дійсно виховувати гуманне ставлення до тварин і формувати високий рівень свідомості громадян. 

  Чекаю вашої відповіді!


  Стаття 5. Заборона пропаганди жорстокого поводження з 
  тваринами
  Забороняються пропаганда жорстокого поводження з тваринами,
  заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда
  мисливства в системі дошкільної, загальної середньої,
  професійно-технічної і вищої освіти.
  Забороняється використання в розважальних або комерційних
  цілях матеріалів, що демонструють жорстоке поводження з тваринами.
  Стаття 6. Виховання гуманного ставлення до тварин
  Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою
  етичного, культурного та екологічного виховання громадян.
  Виховання гуманного ставлення до тварин передбачає формування
  високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян.
  Виховання гуманного ставлення до тварин забезпечується шляхом
  викладання курсів з екологічної етики та гуманного ставлення до
  тварин у дошкільних навчальних закладах, у системі загальної
  середньої, професійно-технічної і вищої освіти. • 13 березня 2017
  Звернення до:
  Філанчук Максим Валерійович
  Директор департаменту , Департамент культури

  Тема листа: Журналістський запит щодо петиції про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці.

   

  Шановний Максиме Валерійовичу!

   

      На сьогоднішній день декілька друкованих ЗМІ Європейського Союзу зацікавлені у опублікуванні результатів розгляду петиції щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці. Такий інтерес викликаний тим, що гуманне ставлення до тварин вважається однією з важливих культурних цінностей Заходу, а Україна, на жаль, в останні роки привертала увагу західних ЗМІ переважно в негативному сенсі. У той же час, за моїми даними, серед громадян Вінниці це питання є актуальним і з інших причин, зокрема через релігійний принцип доброти, через любов відомих усім людей до домашніх тварин тощо.

           У зв'язку з вищевикладеним прошу Вас попередньо оцінити результати розгляду петиції. Також цікавою є Ваша особиста думка з приводу піднятої теми.

   

  З повагою і вдячністю за письмову відповідь,

  Михайло Марченко

  журналіст-фрілансер

  (050) 712-3982​