• 31 серпня 2021
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Від батьків першокласників КЗ "ЗШ І-ІІІ ступенів № 21 ВМР"

   

  Шановна Наталія Дмитрівна, просимо Вашої допомоги та втручання в наше питання, яке стало актуальним на 1 вересня. Для навчання перших класів 21-ї школи в 2021-2022 навчальному році збираються сформувати один перший клас, кількістю у 43 дітей. Зі слів директора школи, Космини А. С., Департамент освіти ВМР не дає на це дозволу. Школа має технічну можливість відкрити 2 перших класи - є кабінет та вчителі. Проєктна потужність школи дозволяє прийняти 4 перших класи, тому відмовляти у прийнятті заяв на зарахування не має права.

  Згідно ДБН В.2.2 3:2018  та  ДСанПіН 5.5.2.008-01 площа класної кімнати має бути 2,4м2 на одного учня, при кількості учнів більше 25 дозволяється зменшувати цю площу до 2м2. У КЗ "ЗШ І-ІІІ ступенів № 21 ВМР" площа приміщень для перших класів складає 44м2. Відповідно класи можуть вмістити лише 22 учня. Та згідно п. 2 ст. 12 Закону України «Про освіту» наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 30 учнів. Порушуючи ДСанПіН 5.5.2.008-01, вони порушують права наших дітей на здоров'я та на якісний рівень освіти! Адже в умовах тісного приміщення та більшої к-сті дітей, вагомо знижується концентрація кисню в повітрі, в наслідок чого у діток буде розвиватися дихальна гіпоксія (кисневе голодування), яка проявляється   підвищеною сонливістю, сплутаною свідомістю, порушенням сприйняття інформації, почуттям неспокою, підвищеною стомлюваністю , прискореним пульсом або високим або навпаки зниженим кров'яним тиском, головними болями та значним зниженням імунітету дітей! Ми вважаємо це неприпустимим, а особливо коли ми стоїмо на порозі четвертої хвилі COVID-19, зумовленої штамом "Дельта", у якого ступінь заразності у 4,5 разів більший, за попередній штам, а перебіг хвороби агресивніший і швидший.

  Звернувшись до Департаменту освіти ми отримали позитивну відповідь про наявність фінансування 2-х класів, та наш запит не задовольнили посилаючись на рішення Координаційної ради з питань розвитку освіти від 04.02.20р., в якій визначили мінімальну кількість учнів у класі 29 чоловік. Проєктна потужність школи дозволяє прийняти 4 перших класи, тому відмовляти у прийнятті заяв на зарахування не має права. У попередні роки було набрано по 2-3 перших класи з незначним перевищенням допустимої кількості учнів у 30 дітей (згідно ЗУ «Про освіту»). Нижня межа наповненості класів не вказана у законі, тому варто керуватися санітарними нормами з розрахунку площі на одного учня. Адже загальнодержавні норми мають пріоритет над постановами місцевої влади.

  Саме на вашу допомогу ми сподіваємося у вирішенні цієї ситуації.

   

   


 • 01 лютого 2021
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Добрый день.

  Меня интересует вопрос бездомных животных нашего города.

  Почему в 2021 году не выделен бюджет на их стерилизацию?

  Для чего нам тогда муниципальный приют?

  Если жители города занимаются этим на добровольной основе, то такой развитый город, как Винница, должен способствовать этому.

  Я уже не говорю об их бесплатном лечении, а просто контроле численности гуманным путем.

  В 2020 году в муниципальном приюте стеризовали бесплатно + по 2 пеленки на каждого котика, а собак даже вылавливали и возвращали назад.

  В этом же, говорят, что бесплатного уже ничего не будет. 

  Только льготная цена для бездомных кошечек 320 грн+ 2 пеленки, а собачку могут взять бесплатно одну и то если сами люди привезут.

  Как так, что на животных в нашем городе нет денег?

  Куда деваться всем новорожденным этой весной?

  За что их лечить?

  Силы и места передержек неравнодушных горожан на исходе.

  Мы просим, в срочном порядке, обратить внимание на этот вопрос


 • 12 серпня 2020
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів


  Шановна Наталія Дмитрівна! 10 серпня 2020 року ГО "РУХ СПРАВДЕЛИВОСТІ" було надіслано засобами електронного зв'язку на адресу "vinrada@vmr.gov.ua" 17 звернень з пропозиціями щодо складання проекту бюджету Вінницької ОТГ на 2021 рік відповідно до пункту 6.13. статті 6 Бюджетного регламенту Вінницької міської ради, що затверджений рішенням Вінницької міської ради від 29.04.2016р. №214.
   
  Станом на 12.08.2020 року відповіді на вказані звернення не отримано.
  Просимо Вас розглянути вказані звернення та повідомити про результати розгляду за електронною адресою: ruhspravedlivosti@gmail.com

  Завчасно дякуємо.


 • 21 квітня 2020
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Шановна Наталія Дмитрівна, скажіть будь-ласка на якій підставі з Рятувально-водолазної служби при комбінаті комунальних підприємств, було знято всі відсотки з заробітної плати працівників? При тому, що наша служба виконує всі свої функціональні обов`язки під час карантинних заходів! При тому, що це більша частина нашої заробітної плати!

 • 17 квітня 2020
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​доброго времени суток,уважаемая Наталья Дмитриевна!Помогите нам пожалуйста!Профинансировпли материальную помощь на лечение онко заболевания.Деньги поступили на карту:но в тот момент карта была заблокирована.Поэтому деньги вернулись обратно в Горисполком.Подскажите,к кому мне обратиться по поводу финансирования данной нам материальной помощи.Помощь была начислена моей маме Сижорук Нелли Евгеньевне от 20 февраля 2020  телефон для Сообщения 0679704952 спасибо

 • 31 березня 2019
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Доброго дня. Прошу Вас проконсультуватися щодо приблизної вартості заміни мережі холодної води в типовому панельному 9-типоверховому будинку за програмою 30/70. У нас ОСББ,і наш голова вчора на зборах сказав,що проект реконструкції водогону нам робити невигідно фінансово і до 1 року необхідно чекати цього капремонту за програмою 30/70 від міськради . Казав,що це буде дорожче,ніж напряму з Фоп. Він на зборах озвучив ціну їх робіт560000 грн. З дешевих матеріалів і 65000 з дорогих. Допоможіть нам розібратися,що вигідно для людей. Дуже буду вдячна за дзвін ок чи відповідь на електронну пошту. З повагою В.І.Корнієнко.

 • 06 березня 2019
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Доброго дня. Підкажіть,будь ласка,     чому немає пільг на автобус Вінниця-Ліщинці? Я інвалід 2 групи.Дяую

 • 16 грудня 2018
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Добрый день.
  Все мы отлично знаем что каждую зиму во всей стране происходит прорыв труб и т.д
  Что б исправить неполадку, у нас принятно раскапывать пол города, перекрывать движение, и производить устранение неполадки.
  А Ведь можно по другому
  Можно без Раскапывания земли
  Можно Сделать всё красиво и в 2-3 раза экономнее
  И заменить не просто старые трубы на новые, а заменить это всё на нержавеющие трубы. И да, это выйдет дешевле
  И самый главный ПЛЮС - мы получаем чистую воду в нашем кране.
  С Уважением Селезнев А.А.
  Моб. номер +380991195415

  E-mail. shyrikshyrikk@gmail.com

  https://www.youtube.com/watch?v=aVOPMiWC-lQ

 • 01 листопада 2018
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ЗВЕРНЕННЯ

  про неотримання централізованого опалення власниками квартир та безпідставне нарахування останнім суми сплати та перерахування юридичним особам бюджетних коштів (субсидій) за послуги, яка ненадана за жовтень п.р.

              Звертаємо Вашу увагу, що  мешканці та власники квартир будинку №44               по вул. Стеценко (9-ти поверховий будинок, 1-й під'їзд) потерпають від шкоди                   з боку балансоутримувача цього будинку ТОВ "Житлово-Експлуатаційне Об'єднання" та  КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго". Як були холодні на дотик так й залишаються батареї та труби по двом стоякам подачі-обратки централізованого опалення.  

  Так, не забезпечуються централізованим опаленням на кожному поверсі      9-ти поверхового будинку, а саме:  кухня 9 кв.м.  та  дитяча спальня  11 кв.м., разом 20 кв.м. Крім того, у підвалі 1-го під'їзду має місце свищ у трубах, гаряча вода поступово затоплює приміщення підвалу, чим створює аварійну ситуацію для мешканців будинку.

  Зазначаємо,  що посадові особи зазначених вище товариства                                 та підприємства інформовані про даний факт, проте, не організували свою діяльність відповідно до приписів Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Правил надання послуг з централізованого опалення, затверджених Постановою КМУ від 21 липня 2005 року №630 тощо.  

  П Р О С И М О:

  Вашого особистого втручання у розв'язання проблеми щодо незабезпечення централізованим опаленням квартир №№ 36, 32, 28, 24, 20, 16, 12, 8, 4  будинку                № 44 по вулиці Стеценко. За ненадані послуги безпідставно будуть стягуватися кошти з мешканців квартир та незаконно будуть перераховуватися бюджетні кошти (субсидія) на рахунки  ТОВ "Житлово-Експлуатаційне Об'єднання" та  КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго".

  Вважаємо за доцільне ініціювати заслуховування на засіданні виконкому цих посадових осіб за даним фактом.

  З повагою, мешканці будинку № 44, вул. Стеценко, м. Вінниця


 • 22 грудня 2017
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Добрий день! Я помилково проплатила за садочок на рахунок ГУ ДКСУ ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ замість Волинської. Проплатила за 2-х дітей по 324 грн за кожного. Звернулась в банк сказали написати Вам, щоб Ви повернули кошти. Як це правильніше зробики? Які реквизити для цього потрібні?

 • 22 листопада 2017
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Доброго дня!!!
  Шановна Наталія Дмитрівна ,звертаємось до Вас від імені група7 ДНЗ-25 ,просимо звернути увагу на відсутність дитячих майданчиків в данному ДНЗ,все що є на майданчиках це колеса,жодної гойдалки,жодної гірки,вони не приспособлені для дітей
  Просимо Вас прийняти міри!!!

 • 13 березня 2017
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Тема листа: Журналістський запит щодо петиції про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці.

   

  Шановна Наталіє Дмитрівно!

   

      На сьогоднішній день декілька друкованих ЗМІ Європейського Союзу зацікавлені у опублікуванні результатів розгляду петиції щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці. Такий інтерес викликаний тим, що гуманне ставлення до тварин вважається однією з важливих культурних цінностей Заходу, а Україна, на жаль, в останні роки привертала увагу західних ЗМІ переважно в негативному сенсі. У той же час, за моїми даними, серед громадян Вінниці це питання є актуальним і з інших причин, зокрема через релігійний принцип доброти, через любов відомих усім людей до домашніх тварин тощо.

           У зв'язку з вищевикладеним прошу Вас попередньо оцінити результати розгляду петиції. Також цікавою є Ваша особиста думка з приводу піднятої теми.

   

  З повагою і вдячністю за письмову відповідь,

  Михайло Марченко

  журналіст-фрілансер

  (050) 712-3982

 • 13 грудня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​я батько учениці початкової школи 4 . доки над дітьми будут знущатися, годуючи їх бутербродами та булочками, не дивлячись на те що в їдальню закупили коштовне обладнання за рахунок міста для приготування їжі, неодноразові скарги не допомагають.​​

 • 21 жовтня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Добрый день, обращаюсь к вам с большой просьбой. Муж работает в жеке " Бокуд", задолженность по зарплате составляет 6 мес, последний раз получали зарплату в августе. На вопрос о зарплате. отвечают нет денег. нет поступлений. Подскажите как жить , чем оплачивать коммунальные послуги? Дочка учиться в другом городе.

  Когда будут поступления, за субсидии, чтобы люди могли получить деньги , почему городские власти не контролтруют нашу ситуацию?

  В октябре обещали заплатить уже3 раза и нечего. При этом , работники все время на работе, т. к. начался отопительный сезон. В праздникии,  выходные были на работе. Значит у них есть ответственность за свою работу. Действует ли в Жеках конституция Украины о выплате зарплаты, в этом жеке не похоже.  Надеюсь на положительное решение вопроса.

 • 03 жовтня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Доброго дня!Дорога державного значення с.Косаківка- с.Свердлівка  вкрита бруківкою і перебуває на обслдуговуванні філії "Липовецький райавтодор". Для безпеки дорожнього руху потрібно вкрити асфальтом. У бюджеті Козинецької сільської ради недостатньо коштів для покриття дороги асфальтом. Прошу Вас допомоги у вирішенні цього питання. По тій дорозі не можливо не те що їхати але й іти, громадський транспорт постійно ремонтується. Чому по документах асфальт, а насправді бруківка??????????? Дякую за увагу.

 • 20 липня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Доброго дня.

  Підкажіть, в якій кількості дітей профінансовано формування молодшої групи у ДНЗ 13 Ластівка у поточному 2016 році? Скільки дітей буде зараховано у дану групу у 2016 році? 

  Якщо дане питання не вашої компетеції - підкажіть до якого відділу міської ради звернутися.

  Дякую!​

 • 09 червня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Доброго дня. В наш двір по вул. Пирогова 157, встановлюють детячий майданчик, який складаеться з трьох придметів на загальну суму максимум 10 000 грн. Наш депутат по селу Пирогова який цим займається сказав що було виділено 200 000 грн. на майданчик.  в звязку з цим запитання:

  1. Яка дійсно сума була виділена на встановлення майданчику?

  2. Чому в інтернеті продають дитячі майданчики по 45 000 грн. а нам за 200 000грн. встановлюють три курусєльки?  Ссилка на реальні ціни. 

  http://vinnica.prom.ua/Detskie-ploschadki.html​

  Дякую за розуміння.

 • 22 квітня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Здравствуйте! Обращаюсь к Вам т.к. интересует очень важный вопрос , я получаю детскую помощь ,но  в этом месяце мне их не выплатили , хотя многие мои знакомые мамы уже давно получили , уменя банк Пивденный. Подскажите причину задержки , и когда их выплатят - это мой единственный доход. Зарание благадарю за понимание.

 • 22 квітня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Здравствуйте! Обращаюсь к Вам т.к. интересует очень важный вопрос , я получаю детскую помощь ,но  в этом месяце мне их не выплатили , хотя многие мои знакомые мамы уже давно получили , уменя банк Пивденный. Подскажите причину задержки , и когда их выплатят - это мой единственный доход. Зарание благадарю за понимание.

 • 28 березня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

       До жителів Староміськогго  району дійшла інформація,  що у березні-квітні  2016 року   планується комісійний виїзд   органів  міської влади та інших зацікавлених     організацій       для обстеження земельної  ділянки  та майнового комплексу ДП «Дитячий        санаторій
  ім. М.М. Коцюбинського»( тобто Будинку відпочинку) для подальшого вирішення їх долі.
       Тому повторно  , цитуємо наше звернення від 28 травня 2015 р.  до органів     Вінницької міськРади  та просимо врахувати  його при прийняті  відповідного      рішення.
  Ми  вдячні  міськРаді за відповідь на дане звернення , яка була надана 16 червня 2015 р., але конкретні пропозиції щодо облаштування даної території повинні до Департаменту архітектури, містобудування та кадастру вносити фахівці (дизайнери, архітектори та ін. ), а громада із задоволення  ознайомиться з запропонованими  соціальними  та архітектурними проектами . Наголошуємо, що громада просить  зберегти дану територію  , як рекрекреаційну зону (ст.63 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» рекреаційними зонами є ділянки суші і водного простору, призначені для організованого масового відпочинку населення і туризму.), а  не зону для забудови майбутнього багатоповерхового житлового комплексу , кварталу. Нажаль станом на 28.03.2016р. продовжується ДЕРЕБАН  та ЗАБУДОВА  даної земельної ділянки що створює соціальне  напруження у районі.

  Звернення:
  28 травня 2015
  4 квітня, відбулася 63-та сесія Вінницької міської ради 6-го скликання, під час  якої було прийнято перше процедурне     рішення   щодо    надання   згоди на  прийняття    в комунальну власність майнового комплексу ДП «Дитячий    санаторій   ім. М.М. Ко-цюбинського»(тобто Будинку відпочинку).
            Жителі  Староміського району    НЕОДНОРАЗОВО  звертались    до   міськради    з проханням у даному  районі  ( будинку відпочинку, єарейської школи, вул.Маяковського) побудувати футбольне поле, ігровий майданчик для дітей, але відповідь була -    НЕМАЄ ЗЕМЛІ вся у приватній валасності.  Правильно, будинок відпочинку   ім.Коцюбинського- частково продали землю під будівництво приватних будинків (ростуть там як гриби після дощу), піонерські табори- евангелістам(лише    доступ і відпочинок   для   їх   дітей)   та прокурорам для їхніх приватних будинків ( райончик АБВГД йка)   і   відомому      всім магнату - Ю.Коробкіну під приватний маєток (для всієї його родини). Санаторій (бувший хімзаводський) -єврейським дітям і під будівництво приватних     будинків.   А   це    все РЕКРЕАЦІЙНІ ЗЕМЛІ,    ЗОНИ    ВІДПОЧИНКУ   згідно    українського    законодавства неправомірно було змінено їх цільоваого призначення .    А     наші УКРАЇНСЬКІ    діти граються на будівельних майданчиках  і  проїзджій   частині.
         Раніше території будинку відпочинку і санаторію були завжди у вільному   доступі для громадян району, можна було кататись на велосипедах, катати дітей у калясках , діти грали у пісочниках, підлтки займались спортом грали у футбол ,бадмінтон, теніс. А зараз ВИЙДІТЬ ЦЕ ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ+собаки.
         Для міськради не являється   таємницею,   що   у   нашому   районі   відсутні   театри, спортивні, навчальні  гуртки  та секції для дітей та юнацтва, а креміногенна   ситуація   у  районі зашкалює.  На даний момент дітей  (світле майбутнє    європейської   України) виховує  - ВУЛИЦЯ (асфальт,  наркоманія, алкоголізм, сміття,  нецензурна        лексика ).
  Пропозиція: цю    територію    організувати      накштал    європейського    парку    з облаштування спортивних та ігрових тереторій,  що значно  піднімить культурний, оздоровчий, екологічний рівень району. Дозволити     БЕЗКОШТОВНЕ      загальне користування територією  та спортивними комплексами громадянам району, міста , гостям.  
  На даний момент на території  вже є озера, зелені насадження, прокладені доріжки, що правда все потребує облагородження.           Подальше        призначення   і   використання території Будинку відпочинку  прошу  винести на обговорення громадськості. Про  час і місце проведененя громадських слуханнь прошу  , заздалегідь  повідомити  через засоби масової інформації  та голів вуличних комітетів і зобов′язати їх донести    дану        інфор-мацію до жителів району.
          Вінниця не  бідне місто і на рахунках міськради є достатньо  коштів    для    втілення  мрії  жителів району, які є платниками податків та громадянами України їз закріпленими Конституцією  правами на  здоровий спосіб життя, чисте довкілля та  культурне    життя.
          Створімо  європейським м.Вінницю    зараз  (доки   є   вільна     територія      такого масштабу) і залишимо нащадкам не будинки багатіїв  та   високі   паркани,   а    радість, здоров′я та міцну підтримку міської ради!!!!!!!!!!!!!!!!!   ​

 • 24 березня 2016
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​Здраствуйте, Наталія Дмитрівна. Я знахожуся в декретній відпустці по догляду за дитиною. Кожного місяця 8-10 числа завжди приходили гроші на дитину. Цього місяця в березні вони не надійшли ні на початку, ні на сьогоднішній день!? Дзвонили в бухгалтерію, нам дали відповідь, що держава виділила в березні тільки частину коштів, тобто, отримали гроші ті мами, у яких рахунок в Приватбанку і ще декількох. Я отримую гроші В Акцентбанку, це філіал від того ж Приватбанку. Скоро почнеться квітень, повинні будуть бути гроші за квітень, а ще не виплатили, навіть, за березень. Чомусь всі мовчать і в засобах інформації немає нічого про затримку соціальних виплат. Поясніть, будь-ласка, чому так відбувається?

 • 03 вересня 2015
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Доброго дня, Наталя Дмитрівка!
  Звертаємось до Вас з надією , що Вінницька міськрада перейде  не просто від обіцянок до справи . 
  На протязі кільканадцяти років батьківські комітети звертались до чиновників , щодо надання допомоги щодо заміни неприродних для використання вікон в дитячому садочку , але складна ситуація склалася в групі 6 садочку №71 ,що у місті Вінниця  щодо «вікон» які і вікнами назвати можна тільки по інвентарній справі . В них є великі щілини і вони не виконують свою пряму функцію дані вікна встановлені «туалет та гардеробна » .  Батьківський комітет просить вас втрутитись в дану ситуацію та надати допомогу щодо встановлення віконних блоків

  Наперед вдячні за допомогу.​

  Батьківський комітет гр..6 дитячого садочку №71

 • 17 березня 2015
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  ​у нас такой вопрос мы находимся в Винице уже больше месяца сразу оформили статус но нам никто ни чего не выплачивает куда нам можно обратиться или в прокуратуру что делать

 • 22 листопада 2013
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів

  Чи можете Ви розглянути питання з видачі степендії у Вінницькому гуманітарно-педегогічному коледжі. Студентам не видають стипендії за жовтень, і можливо ми не отримаємо за листопад. Допоможіть.​

 • 12 липня 2013
  Звернення до:
  Луценко Наталія Дмитрівна
  Директор департаменту , Департамент фінансів
  Доброго часу доби Наталіє Дмитрівно. Відомо, що Департамент котрий ви очолюєте працює з метю забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста. Також для усіх є загальновідомий той факт, що для нормальної реалізації поставлений завдань часто-густо не вистачає фінансвоих ресурсів. На підгрунті цього маю пропозицію, яка полягає у наступному. Чому б не свторити громадську організацію, яку можна було б залучати до збору коштів на окремі проекти різного спрямування. Головними засадками функціонування, якої були б прозорість та відкритість. Що мається на увазі. До прикладу. Необхідно зібрати кошти на облаштування майданчику у одному з мікрорайонів міста. Залучаємо ЗМІ. Доводимо до відома мешканців того чи іншого району. Небайдужі підтримають, якщо будуть впевненні, що кошти підуть за спрямуванням. Головне, щоб надходження і видатки були відкриті у доступі і кожен член громади, що вніс кошти мав можливість прослідкувати їх реалізацію. Сподіваюсь на сприйняття того, що описане вище, адже спільними зусиллями набагато легше "батька бити", що в нашому випадку - розвивати місто.