• 05 жовтня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня, шановний Володимир Володимирович! Скажіть, будь ласка, як реагувати батькам на протизаконну вимогу вихователів приносити довідку від лікаря, у випадку, коли дитина пропустила 3 і більше дні садочку. Згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України № 234 від 24.03.2016 Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, розділу ХІІ пункту 2. Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10 - 14 днів.

  Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання. 

  Вимога довідки - це пряме порушення мого законного права,  встановленого державою. В садочках є медпрацівники, якщо у вихователя виникають сумніви стосовно здоров'я дитини, можна і потрібно викликати для огляду медпрацівника. За два дні вихідних, після яких не вимагають довідку, дитина дуже легко може "підхопити" якесь захворювання, яке проявиться пізніше, а за час відвідування садочку інфікувати інших. Ще більше обурення викликає, коли в групі є діти, які з дня в день ходять в садок реально хворі: з нежиттю, кашлем тощо. У таких батьків довідку не вимагають, це абсурд. Ще вихователі кажуть, що місцевими органами управління прийняті свої розпорядження, відповідно яких довідку потрібно приносити через кожні три пропущені дні. Це теж абсурд, розпорядження прийняті на рівні місцевого самоврядування не можуть суперечити законодавству загальнодержавному. Можна навести ще ряд переконливих аргументів, які доводять, що не має особливої, логічно обгрунтованої потреби вимагати довідку через три дні, на жаль, це не гарантує безпеку здоров'ю дітей.  Прошу надіслати відповідь на мою електронну адресу.

  Шановні батьки, закликаю Вас бути освіченими, відповідальними, вивчати і знати свої обов'язки та права, коректно, але наполегливо їх захищати!

  Шановні вихователі, педагоги, директори навчальних закладів! Дуже прикро, що часто Ви не підтримуєте нововведення, а навпаки сприяєте бюрократії, цим самим, отруюючи життя собі і батькам.  Спілкування між батьками і Вами, на жаль, частенько зводиться до непорозуміння, або ще гірше - до банальної лайки.

  Не мала на меті когось образити. З повагою ставлюсь до роботи вихователів, педагогів. Сподіваюсь на позитивні зміни у нашій державі та місті!

 • 04 жовтня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Від імені батьківського колективу групи №8 ДНЗ №60 хочемо висловити  свою щиру подяку усьому педагогічному колективу ДНЗ №60 м. Вінниця під керівництвом Козловської Олени Федорівни . На нашу думку, завдяки організаційним та координаційним здібностям Олени Федорівни наш дошкільний заклад залишається одним з самим бажаних серед всіх дошкільних установ усього міста. Професіоналізм, турбота та натхнення - це три основні складові, з яких складається успіх всього колективу ДНЗ №60 у досягненні мети з виховання наших дітей. Окремо хотілося б подякувати за наших чудових вихователів Білоус Вікторію Володимирівну та  Малу Галину Олександрівну, тифлопедагога Зінець Ніну Петрівну та помічника вихователя Поліщук Катерину Сузонівну за те, що вони, не покладаючи рук, дбають про наших дітей, прищеплюють їм правильні життєві принципи і навчають їх всьому корисному й необхідному у подальшому житті. Нікого не хочеться образити неувагою, тому дякуємо всім працівникам дитячого садка №60. Вітаємо Вас з  днем педагогічного працівника і бажаємо Вам натхнення та професійних успіхів в майбутньому! З повагою, батьки діток  групи №8 ДНЗ №60 м.Вінниця.​

 • 03 жовтня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня! Володимир Володимирович,підскажіть будь-ласка,чи потрібно брати у лікаря довідку в садочок,якщо дитина була відсутня 5-10 днів,але при цьому до лікаря не зверталася,ознак захворювання немає.Якщо такий закон вступив в дію,то навіщо вимагають довідки?Чи такий закон діє не у всіх садочках?

 • 02 жовтня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго вечора,від усього колективу хочу задати запитання:"Скажіть будь ласка,скільки можна знущатися над вихователями? В нас зарплати мізерні,молодь працювати не хоче,групи переповнені,великі стопи паперовоі роботи,атестаціі працівників та ДНЗ,тощо,то щей кожног рокуконкурс "вихователь року", скажіть кому воно потрібне,це ж марна трата часу,щоб ми мали цец час провести з дітьми чи виготовити якийсь посібник,то ми кожгого року готуємось до конкурсу який нікому не плтрібний,хіба можна нормально поацювати з такою нагрузкою за таку з зарплату це смішно,недаром стільки вихователів не вистачає в ДНЗ.Простмо,вас,переглянути нагрузку на вихователів,дякуємо

 • 30 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​З нагоди Дня Вчителя хотілось би привітати з професійним святом увесь вчительський колектив Вінницького технічного ліцею.Безсумнівно,це-найкращий навчальний заклад м.Вінниці.​Висловлюємо щиру повагу і захват професійністю,терпінням,дякуємо за щоденну кропітку працю педагогів у вихованні наших дітей.

  Особливо хотілось би відмітити Дейнеку Н.О.,Клочка І.Я,Щасливу Р.О.-справжніх Учителів,що не тільки передають свої знання учням,а й виховують їх справжніми неординарними особистостями.

  Низький уклін вам від батьків випускника ФМН 4,а нині-студента ВНТУ.Бажаємо добра,миру,благополуччя,наснаги у вашій нелегкій праці!

 • 28 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради
  Хочемо висловити щирі слова подяки вихователям групи №8 ДНЗ №:60:Білоус Вікторії Володимирівні, Малій Галині Олександрівні, тифлопедагогу Зінець Ніні Петрівні та помічнику вихователя Поліщук Катерині Сузонівні за турботливе ставлення до дітей, теплу атмосферу в колективі, якісну підготовку наших дітей, прищепленні духовні цінності, постійну психологічну підтримку та зразкове виховання. Ми дуже вдячні за те, що наші діти здорові, за те, чого вони навчилися, за увагу до них, за терпіння. Вихователі давали їм своє тепло і вклали в них свою душу. За  період перебування дітей в садочку ми були впевнені в тому, що за дітьми є належний догляд, вони щасливі та задоволені. Наші вихователі дуже творчі люди, завжди влаштовували дітям вистави, конкурси, цікаві заняття, підготували та провели багато різноманітних заходів.Вони вчили наших дітей фантазувати, логічно думати, давати цікаві відповіді на запитання. Завдяки їм, наші діти пізнали багато цікавого, навчилися спілкуватися, радіти життю.В групі у нас завжди панувала атмосфера доброти, любові, та домашнього затишку. Ми батьки від щирого серця хочемо подякуватиза за їх невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей. Їх серця завжди наповнені співчуттям, добротою і ніжністю. Нехай дитячий сміх та щира любов будуть Вам подякою за вашу турботу та нелегку працю. Бажаємо Вам відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і сімейного благополуччя       Із повагою та вдячністю Батьківський колектив групи №8  «Калинка» ДНЗ №60 м. Вінниця


 • 28 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня!Читаючи звернення до пана Володимира Володимировича,стає дуже моторошно,неприємно та огидно.Розумієш, що живеш в країні де,нам простим людям немає взагалі  захисту!!!Всюди одна корупція ,обман та приниження людської гідності.

   Шаноний колектив ДНЗ №42 ,хочу нагадати що ці повідомлення читають не лише керівники закладів дошкільної  чи шкільної освіти,а й прості люди,і ми не такі дурні,щоб зрозуміти хто допомагав складати  Вам цього листа.Просто у кожному закладі (не хочу нікого образити) є такий персонал,  в народі їх називають "Щурами" .Які з`являються у той момент коли керівнику дуже потрібна допомога,і в захист їх виходять такі чудові рядки,які замилюють очі усім.Але ж не нам.Хочу сказати ,що у цьому житті є всьому початок і є всьому кінець.Тому  "волохата рука" скоро піде і забере із собою усю стару хвилю.І можливо щось зміниться не на довго ,але зміниться!Тому треба завжди залишатися людиною у будь якому випадку.

 • 26 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  Шановний аноніме!

   Ми, колектив ДНЗ № 42 , обурені вашими брудними наклепами на нашу адресу.

  Хочемо наголосити що колектив наш дружній, керівника свого ми поважаємо і нас ніхто не «принижує» не «присує» та не «залякує». Прикро, що стільки бруду ллється на наш заклад, адже образивши своїми анонімками нашого керівника ви ображаєте і нас.

  Т.С. Жаркова відповідальний , енергійний та тактовний керівник. Працюючи 13 років на цій посаді оновила матеріально-технічну базу закладу, ми брали участь та перемагали в різних заходах міста,  проводили методоб'єднання , давали цікаві та змістовні заняття для вихователів різних дитячих закладів, багато заходів проведено із залученням батьків. Загальноосвітні заклади з якими ми співпрацюємо завжди відзначають високий рівень знань наших випускників.

  На нашу думку, наша завідуюча не лише гарний керівник а і людина яка з розумінням ставиться до кожного працівника у будь який ситуації.

  Змінювати керівництво ми не бажаємо і «достойних» інших людей на цю посаду ми не бачимо!

  З повагою колектив ДНЗ №42  .

  ​ 

 • 26 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Шановні працівники ДНЗ №42. 

  Незважаючи на всі негаразди, які посипалися на Вас за останній місяць, хочемо привітати Вас з Днем Дошкільного працівника. Побажати Вам здоровя, терпіння, миру та злагоди вашим родинам. Нагадати Вам, що ми батьки цінуємо Вашу роботу. Щиро вдячні Вам за навчання та виховання наших діток. І нагадати що наш садочок самий найкращий.

 • 26 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня Володимир Володимировичу! Скажіть, будь ласка,  мій чоловік Участник бойових дій, у нас є дитина,віком 5 рочків,яка ходить в дитячий садочок, чи маємо ми право на пільги в оплаті за днз?

 • 25 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Напевне в Жаркової є "волохата"рука, яка її так довго тримає в садочку, незважаючи на неодноразове звернення  батьків.Працівники там просто залякані і все...

 • 25 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Шановні вихователі ДНЗ 42,не бійтеся висловлюватися,не потрібно захищати тих,хто вас принижує та "пресує",бо вони й надалі будуть це робити, і навіть не подяують вам за те, що ви прикриваєте їхні спини,нехай працюють достойні люди, які вміють працювати з колективом та батьками, а не безтактовна Жаркова,яка прославилася не тільки в районі де працює, а й на все місто

 • 25 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Добрий день, дуже хочу потрапити до вас на прийом,якщо в вас по попередньому запису, то запишіть мене будь- ласка як найшвидше. Дякую.

 • 22 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  Шановний аноніме, любитель писати анонімки! Якщо Вас не влаштовує робота адміністрації ДНЗ №42, висловлюйтесь , будь-ласка, конкретніше. Адже у попередніх зверненнях чітко написано, що двері адміністрації завжди відкриті, а тому краще напевне висловити своє незадоволення особисто і по конкретним питанням. Чи Вам краще діяти анонімно? Боїтесь напевне чогось? А якщо і так, то "клацаючи" по клавіатурі, "наклацайте" питання які Вас турбують і про той "жах" про який Ви висловлюєтесь, а нас працівників все влаштовує! Дякуємо за хвилинку Вашої уваги!

 • 21 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  Доброго вечера!!! Много было написано и до сих пор пишут о "ДНЗ №42" , а Вы пишите что с работниками работал психолог и психологический климат в садике положительный - Да какой воспитатель или другой работник скажет, что начальство плохое если  им нужна работа. Как было сказано , нужно носить диктофон что б было доказательство.Мой ребенок ходил в этот садик , и я не раз собственными ушами слышал разговор "начальства" с работниками и родителями.  Такие люди не меняются - не было у них никого етикета общения так и не будет.  А воспитателям большое спасибо за их труд!!!!!!!

 • 21 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради
  Шановний Володимир Володимировичу! Чому немає відповіді від Вас на звернення стосовно російської мови в школах? Відповіді на звернення, які були написані пізніше, Ви надали, а це проігнорували. Чому???? 

 • 21 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня. Скіжіть будь-ласка діти-інваліди до пількової категорії відносятся? За харчування у школі ми повинні доплачувати? Дякую.

 • 19 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Перегляньте,будь ласка,роботу адміністрації ДНЗ 42,ситуація жахлива,коли будуть прийняті міри?Батьки обурені таким відношенням.

 • 16 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  Обращалась к Вам 31.05.16 года по поводу того, что в 21 садике ОЧЕНЬ ХОЛОДНО! На что 22.06.16 года получила Ваш ответ: работниками технадзора проведено обследование системы теплообеспечения и на протяжении лета проблемы будут устранены. Сегодня уже середина сентября, скоро надо будет отопление включать, а включать то нечего! Работы никакие не проводились!
  Как это понимать? Наши дети опять будут мерзнуть????!!!! И кто конкретно будет отвечать за невыполнение Ваших обещаний? К кому нам еще обращаться?
  И опять  конкретный вопрос: КОГДА БУДУТ ВЫПОЛНЕНЫ РАБОТЫ по устранению проблем??????
 • 16 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради
  Обращалась к Вам 31.05.16 года по поводу того, что в 21 садике ОЧЕНЬ ХОЛОДНО! На что 22.06.16 года получила Ваш ответ: работниками технадзора проведено обследование системы теплообеспечения и на протяжении лета проблемы будут устранены. Сегодня уже середина сентября, скоро надо будет отопление включать, а включать то нечего! Работы никакие не проводились!
  Как это понимать? Наши дети опять будут мерзнуть????!!!! И кто конкретно будет отвечать за невыполнение Ваших обещаний? К кому нам еще обращаться?
  И опять  конкретный вопрос: КОГДА  БУДУТ ВЫПОЛНЕНЫ РАБОТЫ по устранению проблем??????
 • 16 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня шановний Володимир Володимирович. Звертаюсь до Вас з прикрою скаргою. Шкода, що при нашому прикладі іншим містам в Україні, стосовно електронного запису до ДНЗ можуть відбуватися такі неприпустимі речі. В дитячому садку №59 "Вишенька", в якому успішно навчалася та виховувалась моя донька, котрий для мене був прикладом і я завжди радив його, як прекрасний заклад для наших діток, могло відбутися подібне. Цього року, мій син, це друга дитина в сім'ї, перейшов з ясел у старшу групу. Минулий рік був без нарікань. Але цього року, коли він прийшов у старшу групу, четверту, ми сильно здивувались. В шафі для речей мого сина, виявилось, є речі ще однієї дівчинки. Коли ми з дружиною почали задавати питання, виявилось, що в нашу групу було набрано 34 дитини, а реально ліжок та шаф, які можуть поміститися фізично в наявності тільки 26. Тобто, на ліжку мої дитини, а також у шафі мої дитини при її відсутності можуть спати та зберігати речі інші діти, що є неприпустимо. Мій син і так доволі хворів у минулому році, щоб його кидати у такі умови. Ми маємо повне право на окреме ліжко та шафу для зберігання одягу. На ці аргументи, керівництво садочка відповіло, що дуже багато дітей та це все електронна черга, на яку вони просто не можуть відмовити. Це просто нісемітниця. Я Вас прошу прийняти міри, тому що наш син все одно не зможе ходити в цей садок, якщо не буде належних умов. В разі не виконання прав нашої дитини тим людським нормам, які повинні бути, ми будемо звертатись у вищі інстанції. А "проколів" тут дуже багато. Дякую за розуміння і за час, який ми у Вас забрали. 

 • 15 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  Прошу Вас відреагувати на порушення  наказу Міносвіти про зменення  навантаження на учнів перших класів у школі №25 м.Вінниці, а саме:1) Вчителі перших класів задають домашні завдання   (під виглядом закінчення завдань, які незакінчили в класі).

  2) З кожного учня збирають по 40 грн. в місяць на потреби школи.

  3) З дітей, які відвідують групи продоженого дня збирають по 20 грн. в місяць для вчителя про-     довженого дня.

                      Дякую за відповідь.          О.О. Геро


 • 14 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  Шановний, Володимир Володимирович.

  Я мешканка нового мікрорайону Академічний, що знаходиться за електромережею, як їхати на Шкуренці. Цей район будується концерном Поділля, тут живуть переважно молоді сім'ї з дітьми дошкільного віку. В нашому районі немає дитячого садочка, а він нам дуже необхідний!!! Оскільки дітей 2-х річного віку нараховується близько 80-ти малюків. Найближчі садочки до нас знаходяться на Поділлі, №3 та №7, але вони дуже переповнені і в них не попасти, оскільки в садочку №3 в цьому році набрали лише одну групу раннього віку (30 чоловік).

  Тому  звертаюсь до Вас з проханням побудувати  новий дитячий садочок у мікрорайоні Академічний по вул. Миколаївська, всі мешканці будуть Вам безмежно вдячні.

 • 14 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня, хотів би поцікавитись, що децентралізація не дійшла до департаменту освіти м.Вінниці,адже добровільно-примусові благодійні внески продовжуються збиратись в ЗОШ 16- 3 грн на охорону школи та не менше 15 грн в місяц на поточний ремонт школи. А як же ті кошти що надались ВМС США? Чому більшість областних центрів відмовились від "благодійних" внесків батьків, та навіть райцентр смт.Літин ні копійки не бере з батьків ні в школах,ні в садочках. 

  До речі в Дніпрі Борис Філатов звільнив деректорів 14 шкіл за "благодійні внески".

  Дайте будь-ласка аргументовну та змістовну відповідь на мої питання. Тільки будь-ласка не кажіть, що це рішення батьківських комітетів, в мене дружина в одному із комітетів.

  П.С. Уважно передивляйтись, які відповіді дає ваш департамент, що би не вийшло, як відповідь від 5.09.2016- де на питання про ліжка в садочку, надали відповідь про щоденники в школі. Дякую.


 • 13 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

                                                                  Директору департаменту освіти Вінницької міської ради

                                                                  Буняку Володимиру Володимировичу

   

                                             Шановний Володимир Володимирович!

  Сьогодні в нелегкий для України час коли справжні Герої не буквально, а своїми могучими плечима утримують мир і спокій в нашій Суверенній Державі, мені боляче читати статтю в якій руками недбалих батьків бажають «позбутися»  справжньої УКРАЇНСЬКОЇ вчительки загальноосвітньої школи №34  м. Вінниці - Очеретної Таміли  Василівни.

  Мої онуки - близнюки навчалися у загальноосвітній школі    № 34 й мали нагоду вивчати українську мову  з вчителькою Очеретною Тамілою  Василівною, вона була класним керівником у нашому класі. Ми всією сім'єю   згадуємо творчі вечори організовані і проведені  нею. В роботі вона не обмежувалась сухою Програмою, а прикрашала і словом українським і ділом Уроки Української мови і літератури як в своєму класі так і за межами школи.  Минуло більше 7 років, але діти  і наша сім'я з подякою згадуємо Творчій вечір посвячений пам'яті  Т.Г.Шевченко. Мої онуки на тому вечері грали на сопілках, діти співали українські пісні видатного поета, читали вірші.   Такі регулярні заходи які організовувала Таміла Василівна виховували і я сподіваюсь будуть і далі виховувати Справжніх Українських Героїв і Патріотів, які так необхідні Державі вже сьогодні.  

  Досвід європейських шкіл  щодо впровадження релігійного компоненту в школі в навчальний процес, підтверджує позитивні зміни в свідомості учнів та закладають базові основи моралі в дітей. Цю  тему можна було б розвивати  досить глибоко, проте я звертаюсь до Вас не з проблеми моралі молоді або батьків в яких вона відсутня (особисто знаю мати яка організувала не обґрунтовані провокації щодо Заслуженої Вчительки України).

  В прочитаній мною статті Юрій Єрмаков, начальник відділу загальної і середньої освіти департаменту освіти зазначив, цитую: «Я прочитав звернення батьків, яке вже є на сайті міської ради. Батьки праві, тому що церква і школа, відповідно до законодавства, відокремлені. Тамілу Очеретну ніхто не змушує писати заяву на звільнення, лише пояснення на ім'я директора департаменту освіти. Поки її ніхто не звільняє. Ми повинні розібратися в ситуації, а далі приймемо рішення. Скоріш за все, на користь батьків, тому що це — проблема.» 
  Посилання на джерело: http://vn.20minut.ua/Podii/vchitelku-zi-shkoli-34-mozhut-zvilniti-cherez-otche-nash-z-uchnyami-10543043.html

  Не можу погодитись з таким однобоким висловлюванням ситуації, яка склалась в загальноосвітній школі № 34, так як таке висловлювання попросту тягне нашу Державу в глибоке минуле. Хочу порадити шановному Ю. Єрмакову розглянути дану проблему глибше. Радила би ознайомитись з сучасними дослідженнями  Е. Аскерова, Г. Друзенко, Р. Підіпригори, І. Понкіна, Л. Филипович, Р. Голдмана, М. Гримміта, Д. Джарвіса, Г. Лоукс, Н. Смарта, Д. Халла.

  Зараз відбувається зміна концепцій та програм предметів середньої школи у зв'язку з переходом на профільне навчання. Тому в цей період можливою є зміна ситуації і з викладанням релігійного компоненту в школі. Через це необхідно звернути увагу як на європейський досвід вирішення цих питань, так і на вже наявні тенденції в Україні за роки Незалежності.

  ​Зважаючи на відділення церкви від школи та світський характер державних навчальних закладів (Закон України «Про освіту», ст. 8), досить часто постає питання про обсяг та теми викладу релігієзнавчих у своїй суті знань. Причому на сьогодні це питання є актуальним як для України, так і для інших європейських держав, де також останнім часом активізуються питання та суспільні реакції (включно до позовів та рішень судів) щодо обсягу та форми релігії в державних закладах освіти (особливо в школах). Ситуація значно змінилася протягом останніх десяти років, і здебільшого через судові рішення. Також можливості навчання релігії в державних школах було приділено увагу Комітету з прав людини ООН. Зокрема, в коментарях (1993) № 22 (48) до ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (1966) було встановлено, що викладання релігії та етики дозволено, якщо воно відбувається нейтрально та об'єктивно. 

                  Замість того щоб виховувати моральні якості дітей в школі в нашому місті в департаменті освіти вирішують звільняти чи не звільняти Заслужену вчительку України. Ми теж батьки, хоча мої онуки вже дорослі, я не бачу ніякої Проблеми в читанні молитви навіть перед уроком.

   З 1992 року в Україні почали викладати в деяких школах (переважно Західного регіону) курс за вибором «Основи християнської етики» (можливі різні варіації назви зі збереженням сутності). Наприклад, є досвід апробації курсів «Християнська етика», «Християнська культура», «Етика: духовні засади», «Основи Православної культури Криму», «Основи мусульманської культури Криму» у школах Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської та інших областей. В цілому це охопило практично чверть загальноосвітніх закладів.

  Вчителів в даних регіонах України з займаних посад не звільняють, а заохочують Державними преміями. Діти нашого міста не гірші  від дітей із Західної частини України та Європи, до якої ми сьогодні всі прагнемо.

  Вимагаю, найближчим часом прийняти Дії щодо захисту Заслуженої вчительки України - Очеретної Таміли  Василівни, а автора статті «Вчительку зі школи №34 можуть звільнити через "Отче наш" з учнями» змусити написати статтю з вибаченнями і зняти наклеп з справжньої патріотки України.

   

  З повагою   Людмила Крижанівська

  вул. Миколи Ващука 16 кв. 3а

  м. Вінниця

 • 13 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​ДЯКУЮ, від імені батьків ! Які згодні з тим, що у ДНЗ № 61

  ГІДНА НАСТУПНИЦЯ-ЗАВІДУЮЧА після завідуючої Горенюк Ганни Григорівни, яку ми всі любимо і поважаємо.

  Загризла Вікторія Валеріївна відповідальна, енергійна і рішуча людина. Вона ,за короткий час роботи на цьому місці організувала  ремонт кухні,зробила багато внутрішньої роботи за яку багато років ніхто не брався і не виносив на загал.

  ПРОСИМО, щоб ви її підтримували  у ці складні часи.

 • 13 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня! Скажіть, будь-ласка,  чому у вінницьких школах досі існує такий предмет, як "русский язык"?? В той час, коли на Сході України  вже третій рік триває війна, гинуть наші діти, чоловіки, батьки....діти мусять вивчати мову країни-агресора? І чи можливий варіант звільнення від вивчення цієї мови?Дякую за відповідь.

 • 13 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Доброго дня дуже вдячні мамі учня 2 класу ЗОСШ І рівня № 5 за дві замовні подяки про госпроозрахункову( з яких це пір в школах зявився госпрозрахунок?) групу продовженого дня. За стилістикою подяк складається враження, що ці подяки писала не мама, а якийсь вчитель!!!

   З повагою батьки школи №5 . 

 • 12 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Щиро висловлюю вдячність за організацію занять з дітьми у госпрозрахункових групах продовженого дня. Приємно те, що з дітьми після шкільних занять у групі продовженого дня залишаються безпосередньо їхні вчителі, які знають дітей та їхні особливості. Виконують з ними домашні завдання та підтягують їх у проблемних предметах. Цим самим полегшують виконання домашнього завдання дітям ввечері разом з батьками. Радує те, що це не є примусовим і є вибором кожного з батьків. Я впевнена, що дуже багато батьків, зайнятих роботою, скажуть дякую за бажання вчителів працювати в позаурочний час!

  З повагою, мама учня 2 класу ЗОСШ І рівня №5

 • 12 вересня 2016
  Звернення до:
  Буняк Володимир Володимирович
  Директор департаменту , Департамент освіти міської ради

  ​Шановний п. Володимире Володимировичу!

  Дуже вдячна за можливість для дитини позайматись додатково зі своїм вчителем після занять на госпрозрахунковій групі продовженого дня. Вчитель, знаючи рівень знань кожного учня зі свого класу, має можливість приділити більше уваги саме тій дисципліні, яку потребує учень. В загальній групі продовженого дня дитині не приділяється достатньої уваги з точки зору навчального процесу саме в даному класі. Велика кількість дітей у безкоштовних групах продовженого дня призводить до погіршення якості виконання домашнього завдання, напруги, втомленості дитини, оскільки діти з різних класів не завжди можуть знайти спільну мову між собою та вчителем групи продовженого дня. 

   З повагою

  мама учня 2 класу ЗОСШ І рівня № 5.