• 03 вересня 2020
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Звертаюсь до Вас від імені співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою , вулиця Жуковського 10. До Вас на реєстрацію , подані  документи про створення ОСББ в нашому будинку. Прошу  ретельно перевірити їх на відповідність  до закону про ОСББ. Створення цього ОСББ проходить з порушеннями закону . Оголошення про  дату і час проведення зборів не розміщувались на дошках для об‘яв в підїздах нашого будинку. Роз‘яснувальна робота не проводилась. Згідно закону передача повідомлення про збори здійснюється особисто в руки (під розписку) або надсилається рекомендованим листом.Цього зроблено не було. Я не отримував ні повідомлення, ні листа. По факту , велика кількість співвласників також не отримала оповіщення про установчі збори.  Тому на зборах були присутні біля 20 жителів будинку. Прошу вас звернути на це увагу і оцінити дії ініциативної групи і законність сворення ОСББ.

 • 19 травня 2020
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

       Ігоре Івановичу, наше з Вами спілкування схоже на спілкування глухого зі сліпим. Ми так розуміємо, що нам час переходити на інший його рівень. Але перед цим ми, мешканці буд. 58 по вул. О Антонова, хотіли б отримати від Вас, як головного виконавця розгляду нашої скарги на протиправні дії голови правління ОСББ "Антонова 56" від 11.10.2019 №Ко-01-90446, наступне:
      - копію постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті ВМР від 25.10.2019 №1019;
      - копію скарги  Вороніної І.В. до виконавчого комітету ВМР на постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті ВМР від 25.10.2019 №1019;
         - копію рішення виконавчого комітету ВМР від 14.11.2019 №2823;
        - інформацію стосовно законності встановлення бетонних клумб в проїзді біля будинку 56 по вул. О. Антонова (вони встановлювались законно чи ні) та законності того, що вони продовжують стояти до цього часу на тому  самому місці (рішенням виконавчого комітету Вороніна І.В. визнана винною і до неї не застосоване адміністративне стягнення лише за малозрозумілою малозначністю вчиненого правопорушення та покарана усним зауваженням навіть попри наявності на той час дозволів від  Департаменту житлового господарства ВМР);
       - інформацію про те, хто і яким чином і в яких випадках має право змінювати призначення того чи іншого елемента будинку чи прибудинкової території, які визначені в проектній документації на будинок. Як нам відомо, проїзд біля буд. 56 по вул. О. Антонова згідно проектної документації на будинок призначений для стоянки та проїзду транспортних засобів, а не для стоянки бетонних квітників.

       Чомусь інформацію про вище зазначене рішення виконавчого комітету ВМР Вами було надано на адресу Вороніної І.В. і не надано на нашу адресу, тобто скаржників. Будемо надіятись, що це не мало на меті навмисного недопущення оскарження його співвласниками буд. 58 по вул. О. Антонова.

      Якщо Ви відмовляєтесь розглянути мою скаргу на протиправні дії голови правління ОСББ "Антонова 56" Вороніної І.В. від 13.03.2020 №Г-35-26002, тобто забезпечити виконання вимог закону України " Про звернення громадян", то тоді я скористаюсь порадою Інни Вікторівни і звертаюсь до Вас з проханням надати на мою адресу копії документів, що стосуються встановлення в проїзді біля буд. 56 по вул. О. Антонова бетонних квітників, а саме:

  • плану прибудинкової території буд. 56 по вул. О. Антонова;
  • затвердженого та погодженого плану розміщення бетонних квітників в проїзді біля буд. 56 по вул. О. Антонова;
  • звернення голови правління ОСББ "Антонова 56" до ВМР стосовно надання дозволу зі встановлення бетонних клумб на прибудинковій території;
  • дозволу (дозволів) ВМР на встановлення бетонних квітників в проїзді біля буд. 56 по вул. О. Антонова;
  • договору на виконання робіт зі встановлення бетонних квітників на об'єкті комунальної власності,  укладеного між ВМР та правлінням  ОСББ "Антонова 56" з додатками.

   У разі відсутності того чи іншого документу прошу це зазначити у відповіді та надати відповідні пояснення.


 • 14 травня 2020
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня, Ігоре Івановичу.

  У моєму рахунку ОСББ "Фортуна-40",  крім вартості управління будинком, внесено окремий пункт оплати "Добровільний внесок", що перевищує саму вартість управління, і обидві суми виводяться в колонку "До сплати". Таким чином, голова ОСББ    ЗОБОВ'ЯЗУЄ співвласника оплатити "добровільний" внесок на документацію, що є порушенням конституційних прав громадян. 

  До того ж, отримуючи безготівкову субсидію, вияснила, що Ощадбанк сплачує все по рахунку,  не розділяючи суму на управління і "добровільний внесок".  Третій місяць поспіль, не питаючи мого "добровільного" бажання, банк сплачує цей внесок за мій рахунок та за рахунок держави, обкарадаючи її.

  Внесіть, будь ласка, ясність в цю проблему.  У мене немає ні бажання, ні надлишкових коштів для цього "добровільного внеску".  За три місяці на 1146 грн. оформлено документації ОСББ лише за кошт однієї квартири!


 • 19 лютого 2020
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Просимо надати практичну допомогу у створенні ОСББ тому що виставлені суми за утримання будинку на сьогодня непомірно високі. Крім того надійшла обьяваа, що ЖЕК знову намірений підняти тариф на утримання будинку. Сьогодня у складові витрат на утримання будинку включені розділи які ЖЕК не виконує. Наприклад - поточний ремонт дитячих та спортивних майданчиків, яких на  прибудинковій території зовсім не існує. Ми маємо інформацію, що ЖЕКом  проводяться зловживання у перерахуванні коштів зібраних на єнергообслуговування ліфтів. Мають місце і інші порушення ЖЕКом. А тому дуже просимо допомогти нам створити ОСББ.

  З повагою - за дорученням мешканців будинку.

 • 27 січня 2020
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня! 

  Ситуація така: будинок по Ватутіна 137В був введений в експлуатацію три роки тому, утворено ОСББ Східна Перлина-2, будинок заселений не повністю. Наразі маємо конфлікт з головою ОСББ та правлінням, є підозра про нецільове використання коштів, привласнення, махінації, про які до речі говориться офіційно, але підтвердження тому не маємо і не можемо ніяк вплинути. Проведено ремонт 6 та 7 секції без згоди та попередження. Мешканці неодноразово намагались змінити голову і правління, але все ігнорується, людей не чують! Утворено ініціативну групу і призначено дату зборів для зміни діючого правління, але голова ОСББ на цю ж дату і час призначає свої збори, не враховуючи питань мешканців.  Правління хоче підняти тариф і погрожує звільненням прибиральниці, двірника, вимкненням ліфту. Ревізійній комісії були надані документи для перевірки, але довіри немає, і як перевірити правдивість і дійсно цільовість витрачених грошей ревізійна комісія таких спеціальних знань не має. 

  Скажіть будь ласка чи може Міська рада надати безкоштовну правову допомогу мешканцям? Чи можуть мешканці звернутись до прокуратури або отримати незалежний аудит? 

  Також цікавить питання чи включаються нежитлові приміщення у підрахунок голосів, якщо так то яким чином має бути підрахунок голосів? Як повпливати на голову ОСББ, щоб він вніс на розгляд на зборах питання, що цікавлять мешканців? Потрібні офіційні банки! 

 • 11 грудня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

   

   ШАНОВНИЙ ІГОР ІВАНОВИЧ

        Щиро Дякую, Вашому ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Вінниця», а саме Барановичу Євгену Івановичу та Сидорук Тетяні Миколаївні. За то, що запросили на проходження безкоштовного курсу про підвищення кваліфікації за програмою: «Менеджер (управитель) житлового будинку». На якому було добуто, цікаву інформації та знання, яке я використовую у своїй роботі. Хочу побажати, процвітання та міцного здоров'я!!!

  Голова правління ОСББ «КЕЛЕЦЬКА №111» Богацька Світлана Олександрівна • 24 листопада 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Шановний Ігор Іванович!

  Щиро дякую за можливість навчатися на безкоштовних курсах для голів ОСББ. Високий рівень знань викладачів допоміг мені отримати напрямок своєї діяльності, а також більшу впевненість в своїх силах.

  Будь ласка, проводьте більше таких заходів.

  З повагою, голова ОСББ" Учительський 14" Слабоуз Наталія.

 • 06 вересня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​      Шановний Ігорю Івановичу!!!

        Прошу Вас допомогти у вирішенні питання з МКП «УК «Господар Люкс»..

        В зв'язку з обранням нової форми управління співвласниками будинку та створенням ОСББ та розірванням договору на управління житловим будинком по вул. А. Первозванного, 24 з 01.09.20719 року між співвласниками та  МКП «Управляюча компанія «Господар Люкс»,ми звернулись з приводу підготувки акту прийому- передачі технічної та іншої документації, передбаченої Наказом №13 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 «Про затвердження Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд».

   Разом з тим, відповідно до Постанови КМУ №712 від 05.09.2019 року «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком» п.26:

   У разі припинення дії договору управління управитель, не пізніше дня, що настає за днем припинення його дії повертає співвласникам залишок коштів, що обліковуються на день припинення договору на банківському рахунку для приймання відповідних платежів, у такому порядку:

  -         залишки коштів, що утворилися за рахунок доходів від використання спільного майна будинку, повертаються пропорційно до частки співвласника багатоквартирного будинку, якщо інше непередбачено договором управління або рішенням співвласників;

  -         залишки коштів, що утворилися за рахунок внесків на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічне переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку, повертаються кожному із співвласників, які вносили відповідні внески.

  Залишок коштів не перераховано нашому ОСББ ,угоду на розірвання договору на підписання не надано.Ми не можемо вести належним чином свою діяльсність самостійно.

  Дуже розраховуємо на Вашу підтримку.

 • 15 серпня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  1. Прошу Вас роз'яснити норму Закону України  «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» , ст.. 6 п.3 , що стосується прав співвласника багатоквартирного будинку відносно того , щоб одержувати інформацію про технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, умови його утримання та експлуатації, витрати на утримання спільного майна багатоквартирного будинку та надходження, отримані від його використання, а саме чи має співвласник отримувати інформацію про утримання спільного майна багатоквартирного будинку та фінансових надходжень ,  у вигляді копій фінансових звітів , копій банківських виписок по господарській діяльність ОСББ .
  2. Прошу Вас проінформувати мене, чи є порушенням норм даного закону , якщо мені після моєї відсутності на зборах співвласників не було направлено лист опитування по протоколу зборів , фактично лишивши мене права голосу .
  3. Прошу Вас дати роз'яснення норму ст.. ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян зобов'язані проводити особистий прийом громадян. Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян. Порядок прийому громадян в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, об'єднаннях громадян визначається їх керівниками .Чи повинен керівник ОСББ дотримуватись цієї норми закону .

   Відповідь закону України «Про звернення громадян» прошу надати мені письмову відповідь на адресу : 21029,м.Вінниця, вул..М.Ващука 20-Б, кВ.39 та направити копії на електронну адресу ukrnusha@gmail.com.


 • 28 червня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Шановний Ігор Іванович.

   Мене цікавить встановлений  згідно із законодавством граничний розмір  витрат. на утримання будинку.Наш будинок з ліфтом, має 10 поверхів, 1993 р будівництва.
   

 • 25 квітня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Игорь Иванович ! Я являюсь ИВ  АТО 2 гр. Подал документы в ЖЕК по ул. А. Бортняка 18  " Уют " , на льготы положеные мне 100 % скидку на комунальные услуги , льготы на вывоз мусора мне не предоставляются . Так как Тов "Эковин " нежелает со мной заключать договор , потомучто ЖЕК частный, и договор заключён с остальными жильцами адр. А. Бортняка 1 . На запрос бухгалтерии по поводу не начисления мне платежа за вывоз мусора   Жек №18 мне ответил что не имеет права ,так как ТОВ" ЭкоВин" не желает на прямую со мной заключать договор , ответ со стороны ТОВ"ЭкоВин " отрицательный . КАК мне выйти из ситуации ? Как добится своих констационных прав по поводу предоставленных льгот ???

 • 11 квітня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Шановний Ігор Іванович! Доброго дня.

  Мешканці будинку №3 по вулиці Грибоєдова у місті Вінниця звертаються до вас по допомогу- допоможить нам, наш будинок опинився у настопному жахливому становищі. Ще у липні 2018 року у нашому будинку було створено ОСББ "Грибоєдова 3". На самоврядування ОСББ перейшло з 1 січня 2019 року. Вже чотири місяці будинком керує ОСББ та збирає з мешканців кошти на управління будинком. Але по факту будинок не обслуговується зовсім, а тоне, горить, тече. Які підрядчики обслуговують наш будинок ми нерозуміємо, бо інформацію яку надає голова правління про це постійно різна. Правління нашого ОСББ підписало договір на повне обслуговування будинку з ФОП МРОЧКО НАТЛІЄЮ, яка фактично вона одна керую нашим ОСББ. 

  На сьогодні мешканці будинку сплачують немалі кошти ОСББ, а поки жодного кошторису за цей рік ми не побачили. Куди йдуть грошу ми не розуміємо. На наши звернення до ФОП Мрочко та голови правління надати нам документи відповіді немає.

  Крім того ми, мешканці будинку не бачили жодного договору, які заключає наше ОСББ та Фоп Мрочко з надавачами послуг нашому будинку. На наші прохання надати нам для ознайомлення статут осбб, протороколи загальних зібрань та протоколи засідань правління ОСББ, договори, звіти банку відповіді досі немає.

  Досі ми не знаємо яку зарплату та яким чином отримує голова правління ОСББ. На останньому загальному зібранні співвласників будинку ФОП Мрочко повідомила мешканцям, що зарплатню голові правління осбб сплачують через неї наступним чином, що ОСББ сплачує ФОП Мрачко 18700грн у місяць безготівково, а ФОП Мрочко вже сплачує голові правління готівкою 9000грн. і це зроблено аби ОСББ заощаджувало кошти на зарплатні голови аби не сплачувати налоги на зарплатню. Цей факт не заперечували присутні на зібранні члени правління ОСББ. Це якесь шахраство виходить?

  Багато мешканців нашого будинку вважає що їх підписи у протоколі установчих зборів було підроблено, але ми не маємо змоги перевірити це, бо документів нам не показують.

  При розірванні відносин з ЖЕКом, який зараз УК "Київська," нашому будинку ЖЕК нарахував борг 270000грн. Правління нашого ОСББ вже третій місяц обіцяє розібратись з цим звідки взявся такий велечезний борг. Це треба сплатити з кожної квартири будинку до тисячі гривень. Правління ОСББ обіцяє вирішити це питання, але нічого не робить. А ЖЕК погрожує подати на мешканців будинку у суд. 

  Складається враження що наш будинок став жертвоє якоїсь махінації.  Голова правління Зель Б.П. зараз на лікарнянному та не відповідає на дзвінки, а його заступник Лобуткін О.В. не надає відповіді на запитання мешканців. Ми не розуміємо що коється в нашому ОСББ.

  Просимо вас вмішатися та розібратись чому ОСББ "Грибоєдова 3" не працює належним чином та з тим чи правильно воно створено та чи відповвідає діяльність нашого ОСББ чинному закону

 • 11 квітня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня, прохання проконсультувати, яка процедура зміни данних в державному реєстрі юр.осіб, в звязку зі зміною прізвища Голови ОСББ, в зв'язку із заміжжям. Чи потрібно проводити збори ОСББ для винесення даного питання на голосування. Заздалегідь вдячна за відповідь.

 • 31 березня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня. Прошу Вас проконсультуватися щодо приблизної вартості заміни мережі холодної води в типовому панельному 9-типоверховому будинку за програмою 30/70. У нас ОСББ,і наш голова вчора на зборах сказав,що проект реконструкції водогону нам робити невигідно фінансово і до 1 року необхідно чекати цього капремонту за програмою 30/70 від міськради . Казав,що це буде дорожче,ніж напряму з Фоп. Він на зборах озвучив ціну їх робіт560000 грн. З дешевих матеріалів і 65000 з дорогих. Допоможіть нам розібратися,що вигідно для людей. Дуже буду вдячна за дзвін ок чи відповідь на електронну пошту. З повагою В.І.Корнієнко.

 • 21 лютого 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігор Іванович!

  Звертаюсь до Вас знову стосовно перешкод, що створює "Господар.Люкс" ( ЖЕК-7)  проти створення ОСББ у нашому будинку. Установчі збори були 26.01.2019 року.

  15.01.2019 року  я отримала Вашу відповідь на моє звернення, що департамент ЖГ не проти створення ОСББ у нашому будинку "за умови дотримання вимог ЗУ " Про ОСББ"". 

   Доповідаю Вам, що ми проводили даний процес створення ОСББ виключно згідно законодавства, а саме ст.10 ЗУ №417.

  Але противники створення ОСББ у нашому будинку за допомогою керівництва "Господар.Люкс" (ЖЕК-7)  здійснили противозаконні дії. Вони зареєстрували 20.01.2019 року нового уповноваженного та уклали з ним договір згідно документів, що містять неправдиві підписи та підписи невласників квартир. 

  А головне - "опитування"  було проведено не згідно Законодавства України, повністю ігноруючи ст.10 ЗУ №417.  

   Не було взагалі повідомлення про дату та місце проведення зборів співвласників, воно не було вручено не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення зборів у письмовій формі кожному співвласникові під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також не було розміщено у загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду багатоквартирного будинку. 

  Зборів співвласників стосовно перевиборів уповноваженой особи та виборів управителя не було зовсім.  Фіктивні підписи були зібрані "на  коліні", без розшуку власників. 

  Я сама здійснювала організацію зборів згідно ст.10 ЗУ №417, збірала підписи, тому знаю як тяжко знайти реальних власників квартир та як багато треба на це  часу. А вот противникам ОСББ під керівницством працівників ЖЕК-7 не треба було ні організовувати збори власників, ні повідомляти про них, а лише намалювати фіктивні підписи та занести в ЖЕК-7 та швиденько оформити договір на рік.

   Вважаю, що підлеглі департамента ЖГ здійснили протизаконні дії та будуть за них відповідати згідно Закону України.


 • 31 січня 2019
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігорю Івановичу!

   

  Від імені співвласників житлового будинку №13 по вул. Ващука звертаюсь до Вас з проханням допомогти у вирішенні наступної ситуації:

  На сьогоднішній день ОСББ «АКСІОС» перебуває на етапі укладення договору на постачання електричної енергії місць загального користування з Вінницькими МЕМ. Одним з документів який є необхідним для укладення договору є довідка про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію. На даний час з усього пакету документів нам не вистачає лише вищевказаної довідки.

  На жаль МКП «Управляюча компанія «Житло Гарант» (МКП «ЖЕК-12»), яке обслуговувало наш будинок до створення ОСББ, відмовляється видати нам таку довідку та говорить про якусь заборгованість. Після створення ми об'єднання ми не приймали жодних заборгованостей, а тому дії «Управляюча компанія «Житло Гарант» вважаємо незаконними та такими, що не дають нам можливість самостійно вести свою господарську діяльність.

  На підставі вищенаведеного просимо Вас допомогти у питанні видачі довідки про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію, яка має бути видана «Управляючою компанією «Житло Гарант».

  Також прошу Вас провести роз'яснювальну роботу з «Управляючою компанією «Житло Гарант» щодо припинення перешкоджання ведення самостійної діяльності об'єднанням співвласників.

  Очікуємо на позитивне вирішення зазначеного питання.

  З повагою,

  Голова правління ОСББ                                                                                Назаренко О.П.

   


 • 13 грудня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня.

  Прошу допомогти в організації аудиторської перевірки діяльності ОСББ "Велика родина 240"., так як мешканці будинку по вул Пирогова,59-а за час  головування Душко З.Л. не знають, куди спрямовуються кошти, що сплачуються на утримання будинку. 

  При цьому ще й встановлена додаткова  плата  в фонд ОСББ в розмірі 0,50 грн. за 1 м площі квартири. На неоднократні прохання та вимоги  донести інформацію  про витрати до мешканців, шановна Душко З.Л.  ніразу не прозвітувала., тільки завжди відповідає, що немає коштів на елементарні речі. Будинок  занедбаний і ніякі роботи по покращенню його стану не проводяться.

 • 11 грудня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня!

  Допоможіть розібратися в ситуації. Вирішено реконструювати систему опалення будинку - а саме магістральні труби в підвальних приміщеннях. Як правильно зробити розрахунки для квартир, в яких встановлено автономне опалення? Формально вони є співвласниками мереж, але не користуються ними і не будуть користуватися. Я є власником такої квартири. Я згодна заплатити частку за демонтаж старих труб і певний процент за стояки, що проходять через нашу квартиру. Чи можуть загальні збори примусити мене платити, якщо я проти? Яким документом це регулюється?

  Дякую!

 • 30 листопада 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігору Івановичу!

  У зв'язку з ніжевказанимі  обставинами вважаю, що в діяльності міськради стосовно розвитку створенню ОСББ протягом останього часу спостерігається деяке роздвоєння.

  Теоретично міськрада виступає за всіляку підтримку розвитку ОСББ.

   Створено і працює під Вашим керівництвом Відділ  по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

   Також створений та відмінно працює  "Ресурсний центр підтримки  ОСББ міста Вінниці".

  На всіх публічних заходах мер і глави відповідних департаментів заявляють про свій неухильний  курс щодо розвитку  ОСББ, про свої вагомі вклади у програму підтримки  створенню ОСББ у Вінниці.

  Більш того, під час  будь-яких скарг на ЖЕКі з боку мешканців начальник департаменту Фурман Р.С. публічно заявляє, що якщо вам не подобається робота ЖЕКу, то створюйте ОСББ.

  Але на практиці все виглядає інакше - з точністю до протилежного.

  Наприклад, жителі нашого будинку незадоволені послугами МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7) з утримання будинку та на інформаційному зборі   прийняли рішення створити ОСББ.  Зараз процес створення ОСББ у нашому будинку знаходиться на стадії складання списків власників квартир щодо повідомлення про проведення   установчих зборів.

  Але начальниця МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7)  Герасимчук Л.К. з літа поточного року розташовує  на під'їздах мого будинку різноманітні «страхітливі « оголошення з метою змусити підписати з дорученим їй підприємством договір про про надання послуг з управління будинком. Спочатку були оголошення про зняття будинку з балансу та загрози необслуговування  з 01.09.2018 року.  Потім з'явилися оголошення і посипалися погрози, що мешканці будинку не будуть отримувати  субсидії та пільги з 01.01.2019року, якщо не підпишемо з МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7) договір до 01.12.2018 року.

  А коли я  пояснила Герасимчук Л.К., цитуючи ЗУ № 2198 « Про житлово – комунальні послуги», що все це є її безпідставні вигадки, то вона розташувала  на під'їздах будинку нові оголошення, де прямо вказано:  «повідомляємо, що з 01.12.2018 року ваш будинок не буде обслуговуватись у разі не підписання договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. В разі пасивного ставлення всі послуги з утримання Вашого будинку з 1.12.2018року будуть припинені».

  В прямому спілкуванні Герасимчук Л.К. відверто заявляє, що «не підтримує тих, хто створює ОСББ».

  Таким чином даний держслужбовець всіляко перешкоджає створюванню ОСББ у нашому будинку, не даючи часу для проходження усіх етапів щодо виконання законодавства України у даному питанні.

  А у п.1 ЗУ № 2198 прикінцеві та перехідні положення«Про житлово – комунальні послуги» від 09.11.2017 року вказується:

  «1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 травня 2019 року, крім:

  статті 1частини першої статті 2, статей 3-791112частини другої статті 26, статей 27 та29 (в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком), частини другоїстатті 2, частин третьої та четвертої статті 8, частин другої та третьої статті 10, статті 15частин першоїтретьої та п'ятої статті 16, статті 18частини п'ятої статті 28, пунктів 23-16підпункту 1,підпункту "б" підпункту 2, підпунктів 5 та 11 пункту 8 цього розділу, які вводяться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом;

  частини третьої статті 11, абзаців першого та другого частини п'ятої статті 18, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.»

  У п.3-1, якій вже діє, цього розділу вказано, що «Договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (у тому числі вивезення побутових відходів за наявності), до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим Законом. У разі якщо згідно з такими договорами передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

  Пільги та субсидії для відшкодування витрат з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.»

  Тому вважаю, що   дії начальника МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7)  є протиправними .

  Також вважаю, що вищевказані дії узгоджені  з департаментом житлового господарства та виконуються згідно його вказівок.

  Тому стає не зрозуміло: чи підтримує реально міськрада розвиток ОСББ у м. Вінниці чи ні ??? Прошу надати пояснення даної  ситуації.


 • 15 листопада 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Шановний Ігор Іванович.

  Прошу вас вирішити питання стосовно заміни труб водовідведення будинків по вулиці Якова Гальчевського 37, 39 , труби просимо замінити ОСББ "ЄВРОПЕЙСЬКЕ 39", яке відмовляється заміняти труби вже напротязі 2 -років течуть труби, що приводило неодноразово до затоплення підвальних приміщень. Труби в аварійному стані, прорив труб може призвести до повного затоплення підвальних приміщень та призведе до відсутності подачі води будинкам Якова Гальчевського 37 та 39 та 39А .Забудовник виділив кошти та придбав труби та передав ОСББ "ЄВРОПЕЙСЬКОМУ" 2 роки назад для заміни, але начальник ОСББ 39 категорично відмовляється заміняти труби.

 • 09 листопада 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Будь ласка, напишіть чи зателефонуйте 097 379 32 56 телефон заводу металопластикових вікон . Ця інформація треба для голови ОСББ. Дякую! Людмила Яківна

 • 16 жовтня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня! 

  Чи обов"язково наймати бухгалтера, якщо в домі вісім квартир ( з них на ОСББ погоджуються 6)

  Дякую за відповідь.

 • 01 жовтня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня, Ігоре Івановичу!

  Прошу Вас роз"яснити нашому голові ОСББ "Келецька 118" Желавському Валерію Володимировичу, що він своїми діями порушує пп.5 ч.1 ст.6 та пп.3 і 7 ч.2 ст 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". 

  З липня місяця підняв тариф на утримання будинку без зборів мешканців, не звітує про витрачені кошти, при зверненнях до нього за поясненнями хамить, вживає нецензурну лексику, веде себе неадекватно!!!!  

  Будь ласка, роз"ясніть йому, що він зобов"язаний звітувати перед людьми, які його обрали і оплачують його і його замісникам роботу!!!!

 • 19 вересня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Здравствуйте! у меня вопрос по новостройке НК-2, ул. Черновола,29. Застройщик продает наш двор, на 600 квартир новостройки двор микроскопический, еще и стали огораживать для продажи парко-места. машину поставить вообще некуда. Есть ли строительный нормы ( я думаю, их не может не быть), какой должен быть двор,  сколько должно быть парко-мест для многоквартироной новостройки, кто это контролирует и законны ли действия застройщика?

 • 04 вересня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків


  Шановний Ігорю Івановичу !

      До Вас звертаються обуренні станом справ співвласники будинку по вул. До Вас звертаються співвласники будинку по вул. Магістратська, 94 з метою допомогти вплинути на ситуацію, яка склалась в нашому ОСББ та  пов'язана з  виконанням робіт з теплової  ізоляції в будинку.

     В квітні місяці було укладено  договір між Департаментом житлового господарства, ТОВ «Енергоагроімпекс» та ОСББ щодо проведення в нашому будинку робіт по утепленню фасаду на умовах співфінансування .Роботи розпочались в травні місяці. Згідно умов договору роботи мають бути завершені протягом 60 днів. Вже пройшло понад 100 днів з початку робіт. Виконано лише половина робіт. Тобто на другу половину робіт необхідно ще 100 днів?

      З огляду на неодноразові спілкування з Фурманом Р.С. та комісійні виходи на місце у супроводі представника технічного нагляду, нам стало зрозуміло, що вплинути на ситуацію представники Департаменту не в змозі. Незрозуміла також обставина з графіком виконання робіт, наданим Голові ОСББ,  підписаним керівником підрядної організації, але, на жаль, не затвердженим Фурманом Р.С.

      У мешканців складається враження, що  Фурман Р.С. заздалегідь очікував такий розвиток подій. В процесі багаторазових обговорень з підрядником ходу виконання робіт він наголошував про проблеми кадрового забезпечення для нормального режиму роботи. З боку співвласників виконані всі грошові зобов'язання, тому труднощі підрядного підприємства не повинні впливати на виконання підрядником своїх договірних зобов'язань.

    Через невиконання умов договору щодо своєчасного вивезення будівельного сміття виконавцем робіт на нашій прибудинковій території створено  антисанітарний  стан.

     Ваш відділ створений для сприяння розвитку ОСББ в нашому місті. Але такі випадки вказують на те, що створивши ОСББ, ми залишаємось на самоті із своїми проблемами.

     Просимо Вас допомогти нам із вирішенням наших проблем, тому що незабаром осінь і через несприятливі погодні умови не буде можливості закінчити утеплення.


 • 30 серпня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігоре Івановчиу!

   

  Від імені співвласників житлового будинку №9 по вул. М. Амосова звертаюсь до Вас з проханням допомогти у вирішенні наступної ситуації:

  На сьогоднішній день ОСББ «Амосова-9» перебуває на етапі укладення договору на постачання електричної енергії місць загального користування з Вінницькими МЕМ. Одним з документів який є необхідним для укладення договору є довідка про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію. На даний час з усього пакету документів нам не вистачає лише вищевказаної довідки.

  На жаль ТОВ «ЖЕО», яке обслуговувало наш будинок до створення ОСББ, відмовляється видати нам таку довідку та говорить про якусь заборгованість. Після створення ми об'єднання ми не приймали жодних заборгованостей, а тому дії ТОВ «ЖЕО» вважаємо незаконними та такими, що не дають нам можливість самостійно вести свою господарську діяльність.

  На підставі вищенаведеного просимо Вас посприяти департаменту житлового господарства спільно з департаментом енергетики та зв'язку в опрацюванні питання видачі довідки про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію, яка має бути видана ТОВ «ЖЕО».

  Також прошу Вас розглянути можливість проведення роз'яснювальної роботи з ТОВ ЖЕО щодо припинення перешкоджання ведення самостійної діяльності об'єднанням співвласників. Наскільки нам відомо, це непоодинокий випадок коли зазначене підприємство перешкоджає діяльності ОСББ.

  Очікуємо на позитивне вирішення зазначеного питання.

   

  З повагою

  Голова правління ОСББ «Амосова-9»                                                                    О.І. Авдєєва


 • 28 серпня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня. Суть проблеми наступна: працівники Вінницяміськтеплоенерго, а саме, диспетчерска служба, відмовляється приймати замовленння на опломбування лічильників гарячої води після повірки, посилаючись тотальну на зайнятість контролерів. Відмовляють саме тим абонентам, хто скористався послугою із розпломбування безкоштовно. Для тих абонентів, хто скористався платною послугою повірки лічильників, час для розпломбування/опломбовування та вільні контролери завжди є. При цьому при належній оплаті, навіть знімати лічильник, виявляється, не потрібно. Всі необхідні папери щодо розпломбування, повірки та опломбування, оформлюються на протязі п'яти хвилин. А тим абонентам, хто зробив все по правилам, та насправді, особисто здав свій прилад обліку води на повірку, вони по декілька тижнів відмовляють у опломбуванні, по хамськи спілкуються, перебивають, пропонують перетелефонувати після третього вересня... Увесь час, до моменту опломбування плата за послуги гарячого водопостачання нараховується згідно норм споживача з розрахунку на одного мешканця в місяць.  Будь-ласка, прошу Вас прийняти міри щодо вищевказаної "схеми" вимагання грошей у громадян. Завчасно дякую за розуміння та співпрацю. Із повагою, Олександр.

  P.S.: Є аудіозаписи телефонних розмов із диспетчерами Вінницяміськтеплоенерго.


 • 27 серпня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігоре Івановичу!

   

  Прошу Вас допомогти співвласникам житлового будинку №79 по вул. Л.Ратушної та посприяти в опрацюванні департаментом  житлового господарства, спільно із департаментом енергетики та зв'язку наступних питань:

  1.Питання видачі довідки про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію, яка має бути видана ТОВ ЖЕО. Справа в тому, що своєю бездіяльністю співробітники ТОВ ЖЕО перешкоджають діяльності нашого ОСББ  та не дають нам можливості укласти договір з Вінницькими МЕМ на освітлення місць загального користування та постачання електроенергії ліфтів. Нас примушують прийняти заборгованість населення перед ЖЕО, яка існує у деяких мешканців будинку. Наше об'єднання не повинне відповідати за бездіяльність ТОВ ЖЕО та виконувати замість них роботу по стягненню з населення заборгованості за їхні послуги.

  Також прошу Вас повідомити про можливість проведення департаментом житлового господарства роз'яснювальної роботи з ТОВ ЖЕО щодо припинення перешкоджання ведення самостійної діяльності об'єднанням співвласників. Наскільки  нам відомо, це непоодинокий випадок коли зазначене підприємство перешкоджає діяльності ОСББ.

  2.Співвласниками будинку було вирішено обрати капітальний ремонт покрівлі по технології ПВХ мембрани в якості першого капітального ремонту. Після цього нами було був поданий лист на Ваше ім'я з проханням включити капітальний ремонт покрівлі нашого будинку в план робіт на 2018 рік. У відповіді нам було повідомлено що наш будинок було включено до переліку будинків ОСББ, в яких в порядку черговості заплановано проведення капітального ремонту за рахунок коштів міського бюджету. Нажаль чіткої інформації щодо черговості виконання капітальних ремонтів за рахунок коштів міського бюджету, або конкретних строків проведення робіт на нашому будинку нам повідомлено не було. Просимо Вас посприяти нам в отриманні інформації щодо конкретних термінів виконання капітального ремонту покрівлі нашого будинку, а також документу в якому зазначено перелік будинків на яких заплановане проведення капітального ремонту за рахунок коштів міського бюджету в 2018 році з вказанням періоду виконання таких робіт.

  Очікуємо на позитивне вирішення зазначених питань та отримання вищевказаних документів найближчим часом.

  З повагою,

  Голова правління ОСББ «Л.Ратушної 79»                                                                            О.С. Макідон


 • 24 липня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Я, Назаренко О.П., повідомляю Вас, як уповноважений співвласниками будинку 13 по вулиці М. Ващука, про корупційні дії з боку  керівництва ЖКП №12, щодо незаконного заселення колясочних у нашому будинку, які на протязі 10-15 років були під'єднанні до внутрішньобудинкової водо- та електромережі. Згідно проектної документації нашого будинку та ст. 19, 328 "ЦК" України, ст. 10 Закону України "Про приватизацію житлового фонду", ст. 1, 5, 47 Закону №2866 — ІІІ ці помешкання на рівній основі належать співвласникам будинку. На даний час у будинку 65 дітей і 25 дорослих, 3 інваліда, що мають потребу зберігати дитячі візочки, інвалідні коляски. У нашому будинку встановлені загальнобудинкові електро-, водо- та теплолчильники. Люди, що проживають колясочних споживали електроенергію, гарячу та холодну воду, а сплачували мешканці ЖКП №12 ні на письмові заяви ні в усній формі пояснень цих фактів не надає, аргументуючи, що співвласники "не мають право отримати цю інформацію". (Акт — претензія №Н-152 від 29.05.2018р. зареєстрований)

  Повідомляю Вас, що 19.07.2018 року у присутності наряду поліції та співвласників будинку було проведено виселення особи, що не законно проживала у колясочній ІV під'їзду, вилучені ключі від цієї колясочної.  Єдине, що зробив ЖКП №12 на наше прохання опечатав це помешкання (майстер Махтодієнко Л.А.) та відключив колясочну від електропостачання. У зв'язку з вищенаведеним прошу Вас розібратися із питанням:

  • Повернення коштів за витрачену тепло-, електроенергію та послуги водопостачання, які сплачували співвласники будинкув середньому 10-15 років.
  • Надати чіткі роз'яснення керівництву ЖКП №12 щодо звільнення колясочної у ІІ під'їзді; і надання цих 2-ох допоміжних приміщень у користування співвласників, що цього потребують (інваліди, мами дітей, велосипедисти).
  • Створити комісію з участю представників прокуратури, енергозбуту,  тепло- водопостачання, винести це питання на сесію міської ради для з'ясування усіх проблемних моментів по цій ситуації. 

   (Копії цього звернення надсилаються Гройсману В.Б. , прокуратуру та профільні міністерства)   

   Уповноважений представляти права співвласників багатоквартирного будинку №13 по вул..М Ващука, м.Вінниці.

   Назаренко О.П.


 • 20 червня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігорю Івановичу!

  Звертаюсь до Вас за дорученням мешканців багатоквартирного будинку за адресою 1-й пров.Київський 64.

  На загальних зборах мешканців нашого будинку 29.05.2018р. було прийнято рішення про створення ОСББ, про що є відповідний протокол. На сьогоднішній день власники та співвласники квартир нашого будинку повідомлені про проведення установчих зборів 21.06 2018р. о 19.00. з питання створення обєднання. Проте сьогодні 20.06.2018р. двірником МКП ЖЕК15, в якому обслуговувався наш будинок, на дверях підїздів нашого будинку було розміщено оголошення про зустріч мешканців нашоого будинку з представниками цього підприємства на той же день і в той же час (21.06.2018р, 18.30). Мешканці нашого будинку готові зустрітися із представниками МКП ЖЕК15, але в інший день.

  Просимо Вашого втручання у ситуацію для уникнення непорозумінь та конфліктних ситуацій, а також участі представників Вашого відділу в установчих зборах співвласників багатоквартирного будинку, що на 1-му пров.Київському 64. Збори відбудуться 21.06.2018р. о  19.00 в дворі нашого будинку.