• 19 вересня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю


  Шановний Денисе Васильовичу!


  Я, Гройсман Леонід Матвійович,інвалід ІІ-ої групи,малолітній в'язень гетто, є власником квартири N1,що знаходиться в багатоквартирному будинку за адресою: вул. Миколи Оводова, б.54, в м. Вінниця(цією квартирою я володію за правом власності, на підставі договору купівлі-продажу,посвідченого Лукашенко В.Б., приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу, від 06 вересня 2003 року, за реєстровим N11103, дублікат якого виданий Лукашенко В.Б., приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу від 17 листопада 2005 року за реєстровим N 12347).Я є членом ОСББ «М.Оводова 54»,звертаю Вашу увагу на наступне:

  Громадянка Кравчук Оксана Андрієвна є власницею квартири, що знаходиться за адресою: м. Вінниця,вул. Миколи Оводова, буд. 54, кв.4.До вказаної квартири здійснено 2 ( дві) прибудови. Зараз я хочу звернути Вашу увагу на одну з двох прибудов, а саме,незаконну прибудову до вказаної вище квартири, прибудова здійснена в такий спосіб, що дах останньої безпосередньо знаходиться впритул до зовнішньої стіни будинку, під одним з вікон квартири N1( що перебуває в моїй власності). 

  Я хочу наголосити на тому, що я ніколи не надавав жодного дозволу на зведення цієї прибудови, ніколи не підписував жодних документів з цього приводу,зі мною ніхто ніколи не погоджував прийняття в експлуатацію цього об'єкту будівництва.

  Незаконне будівництво здійснено без жодного погодження з сусідами,всупереч нормам законодавства України, санітарним нормам, протипожежним нормам, нормам забудови,нормам добросусідства.

  Наявність вказаної незаконної прибудови порушує мої майнові права, право на вільне та безперешкодне користування моїм майном, право на отримання правомірної вигоди від продажу мого майна( у випадку такої необхідності), також моєму майну наноситься шкода( моє майно псується через існування вказаної незаконної прибудови).А мені та членам моєї родини, що мешкають в квартирі, щодня наноситься моральна шкода.

  Відповідно до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.Відповідно до ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

  Через порушення будівельних та санітарних норм руйнується зовнішня стіна будинку, не влаштовано водовідведення, у випадку опадів останні накопичуються на даху незаконної прибудови та посилюють руйнацію зовнішньої стіни будинку, сприяють виникненню цвілі та грибку, росту рослин,проникненню вологи та грибку через товщу зовнішньої стіни будинку до житлового приміщення.На даху незаконної прибудови постійно зявляються сторонні особи, які заглядають в вікна мого приватного помешкання та залишають сміття та будматеріали.Через такі події я та члени моєї родини не почуваємось безпечно у власному житлі, через що змушені були встановити на вікнах квартири металеві грати та витрачаємо щомісяця кошти на страхування житла( що спричиняє додаткове навантаження на сімейний бюджет). Порушено наше право на приватність житла.А сміття та будівельні матеріали є пожеженебезбечними. Я є інвалідом 2-ої групи, хворію на цукровий діабет та бронхіальну астму, маю алергію на грибок,а, відтак, сирість, бруд, пил, антисанітарія на даху незаконної прибудови сприяють погіршенню стану мого здоров’я, через що я змушений збільшити свої витрати на щомісячне придбання ліків. Через вищезазначений антисанітарний стан даху незаконної прибудови я не можу відкрити вікно у кімнаті ( у кімнату одразу попадає бруд, пил, листя з даху незаконної прибудови). З цього приводу я та члени моєї родини неодноразово викликали поліцію та муніціпальну поліцію. 

    По периметру даху незаконної прибудови зведено  металевий паркан,частина паркану кріпиться безпосередньо до зовнішньої стіни будинку,на якій знаходяться вікна квартири N 1.  Металевий паркан знаходиться в аваріному стані, щодня може впасти на голови перехожих і стати причиною важких травмувань громадян, про що я писав заяву в поліцію, але паркан залишається). Паркан знаходиться в жахливому естетичному стані, він не тільки перешкоджає проникненню природного світла до кімнати моєї квартири, але має неприйнятний естетичний вигляд, цей паркан я маю спостерігати щодня з вікна своєї квартири, що завдає мені суттєвий дискомфорт та моральні страждання.Недостатня інсоляція кімнати призводить до зниження гостроти зору та надмірного використання електроенергії, я щодня читаю книжки, змушений вмикати штучне освітлення.

    Вищезазначений металевий паркан та дах незаконної прибудови перешкоджає моєму доступу до зовнішньої стіни квартири та моїх вікон.Неможливо виконати ремонтні роботи  та прибирання.

  Я глибоко обурений наслідками незаконного будівництва, що мною описано вище та наполягаю на негайному демонтажі незаконної прибудови та металевого паркану. 

  Я та члени моєї родини звертались до Кравчук Оксани Андріївни з вимогами демонтувати незаконну прибудову та металевий паркан, але вона не погоджується на пропозиції і не приймає компромісних пропозицій.

  Раніше я звертався до Управління містобудування та архітектури Вінницької міської ради із заявою, мені було повідомлено, що у червні 2002 року, управління містобудування та архітектури Вінницької міської ради зобов’язало громадянина Фортунова Р.І.( попереднього власника квартири) ліквідувати самовільно збудовану прибудову, вимог останній не виконав. Самовільно збудована прибудова в експлуатацію не  була прийнята. З цього приводу Вінницька міська рада зверталась до суду. Наразі, рішення суду мені не відомо.

  В серпні 2021 року Кравчук Оксана Андріївна розпочала ремонтні роботи в своїй квартирі, які супроводжуються складуванням сміття біля незаконної прибудови( викликалась муніціпальна поліція) та складуванням будматеріалів на даху прибудови, безпосередньо під моїми вікнами, також викликалась муніціпальна поліція( фото за посиланням, нижче за текстом). Розпочавши ремонтні роботи, Кравчук Оксана Андріївна знищила клумбу з кущами та багаторічними квітами, яка знаходиться біля вхідних дверей до незаконної прибудови.

  Я неодноразово звертався з заявами до Вінницької міської ради та її виконавчих органів, але мої права та права членів моєї родини і сьогодні залишаються порушеними.

  Посилання на оприлюднення матеріалу щодо порушення моїх прав та фотографії незаконної прибудови і виду з мого вікна на дах незаконної прибудови.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4718726411479246&id=100000258010857  Зважаючи на вищевикладені факти, 

  прошу Вас:

  1. Використати всі надані Вам законами України повноваження та відновити наші права на вільне користування житлом та право на приватність.
  2. Повідомити мені, чи отримував ДАБІ повідомлення про початок підготовчих робіт, про початок виконання будівельних робіт щодо об'єкту будівництва, яке вище мною описано та знаходиться за адресою: м. Вінниця, вулиця Миколи Оводова, будинок 54, квартира 4?
  3. Повідомити мені,чи видавався ДАБІ документ щодо прийняття в експлуатацію закінченого об'єкту будівництва, яке вище мною описано та знаходиться за адресою: м. Вінниця, вулиця Миколи Оводова, будинок 54, квартира 4?
  4. Чи проводилась ДАБІ перевірка щодо дотримання будівельних норм та виконання умов будівельного паспорту щодо об'єкту будівництва, яке вище мною описано та знаходиться за адресою: м. Вінниця, вулиця Миколи Оводова, будинок 54, квартира 4??
  5. Повідомити мені, який орган легалізував самочинне будівництво,яке вище мною описано та знаходиться за адресою: м. Вінниця, вулиця Миколи Оводова, будинок 54, квартира 4.
  6. Які дії передбачені чинним законодавством,зараз здійснює або планує здійснити відділ, який Ви очолюєте задля відновлення моїх прав та прав членів моєї родини.


  З повагою,

  Гройсман Леонід Матвійович
 • 28 серпня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю


  https://www.facebook.com/svitlana.poberezhets/posts/4718726411479246 -це посилання на фото,що безпосередньо відносяться до мого звернення

  Я, Гройсман Леонід Матвійович, інвалід ІІ-ої групи, малолітній вязень німецького гетто, звертаюсь до Вас повторно через те, щзо моє питання роками не має вирішення.

  Я володію нерухомим майном у місті Вінниця, по вулиці Миколи Оводова, будинок, 54, квартира 1, квартира мені належить за договором купівлі- продажу.

  Доводжу до Вашого відома, що до зонішньої стіни вказаного будинку прибудовано незаконну прибудову, дозвіл на будівництво якої я ніколи не надавав Незаконна прибудова відноситься до квартири №4, яка знаходиться у власності Кравчук Оксани Андріївни.Незаконне будівництво здійснено таким чином, що дах незаконної прибудови розташований під (двома) вікнами моєї квартири. 

  На даху  незаконної прибудови під час дощу збирається вода, постійно знаходиться сухе листя, сміття, болото,росте бур'ян. По даху постійно ходять люди, постійно відбуваються якісь дії, через що я в соєму власному житлі не почуваю себе в безпеці. Вищеперелічені обставини порушеують моє право на приватність житла та право на безперешкодне та безпечне володіння власним майном.

  Через порушення права на безпечне володіння моїм власним нерухомим майном я змушений був замовити і встановити  металеві решітки на вікна, побоючись небезпеки проникнення сторонніх осіб до мого житла і змушений був застрахувати своє житло, що спричинило додаткове навантаження на мій бюджет.  Накопичення на даху незаконної прибудови сміття і сухого листя спричиняє пожежну небезпеку для всього будинку.

  Дах незаконної прибудови безпосередньо  прилягає до зовнішньої  капітальної стіни будинку, через що відбувається постійна руйнація стіни, її забруднення, замокнення під час дощу, проникнення вологи на внутрішню поверхню стіни( в мою квартиру). Цим спричиняється  мені матеріальна шкода, я змушений постійно ремонтувати стіну.  Я є інвалідом ІІ групи, хворію на алергію та важку форму бронхіальної астми і така ситуація суттєво шкодить моєму здоров’ю, я змушений витрачати кошти на додаткове лікування, що спричиняє навантаження на мій бюджет і наносить мені тривалу в часі матеріальну шкоду.Вікно своєї кімнати я не можу відкрити через те, що в нього одразу попадає сміття і листя з даху незаконної прибудови. Це також порушує моє право на вільне володіння власним майном, право на безпечні умови проживання.


   2 квітня 2021 року, ввечері, було здійснено монтаж металевого паркану по периметру даху незаконної прибудови таким чином, що паркан закриває вид з вікна моєї кімнати, перешкоджає доступу світла до моєї квартири, порушує естетичний вигляд будинку та є небезпечним для перехожих та мешканців будинку( в разі падіння може призвести до смертельних випадків).

  Я категорично протестую проти рейдерського захоплення території під моїми вікнами.Саме через те, що дії Кравчук Оксани Андріївни залишились без реакції з бокку дотичних до цієї проблеми дердавних структур, вона продовжує порушувати мої права. 

  Так, 27 серпня, 2021 року, на даху незаконної прибудови до квартири, що перебуває у власності Кравчук Оксани Андріївни, прямо перед вікном моєї кімнати,було розміщено будматеріали та сміття в великфй кількості, таким чином, я не міг відкрити вікно своєї квартири та вид з вікна мені загороджували будматеріали та сміття- фото у посиланні, що розміщено на прочатку мого звернення.

  Ситуація набуває кримінального відтінку саме через те, що державні структури. дотичні до вирішення даної проблеми на неї не реагують. побережець Світлана Юріївна, моя невістка, що мешкає в цій квартирі, розмістила допис на своїй сторінці Фейсбук, після чого чоловік Кравчук Оксани Андріївни ( пан Роман Слободяник) з такою силою стукав в  двері моєї квартири, що якоїсь миті я думав, що він двері виб'є.

    Такі протизаконні дії з боку власника квартири №4 порушують моє право на вільне користування і володіення житлом, що знаходиться в моїй власності та порушує моє право і права моїх співмешканців на користування житловим приміщенням, наносить шкоду моєму здоров’ю, призводить до матеріальних втрат та спричиняє моральну шкоду. Моральна шкода є тривалою в часі, через безкарність правопорушника ця шкода носить систематичний характер та повторюється, на що вказують події від 2-го квітня 2021 року та від 27 серпня 2021 року.

  Я чітко усвідомлюю протиправність дій Кравчук Оксани Андріївни та усвідомлюю бездіяльність державних органів, що не спроможні припинити  систематичне довготривале порушення моїх прав.


  Зважаючи на вищевикладене, прошу: 


  -  провести перевірку відповідності розміщення описаної мною прибудови (що відноситься до квартири №4, будинку 54 по вулиці Миколи Оводова у місті Вінниця )законодавству, державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним  умовам,  затвердженим  проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів;

  • винести відповідне рішення про визнання зазначеної прибудови самочинно збудованою, що порушує будівельні та санітарні норми;
  • винести припис щодо демонтажу паркану, зведеного по периметру даху незаконної прибудови

  - винести припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.


  Прошу про результати проведеної Вами перевірки повідомити мене особисто за адресою: 21050, м.Вінниця ,вул. Миколи Оводова, буд. 54, кв.1.


  Готовий надати оригінали необхідних документів для огляду за потреби.


  Гройсман Леонід Матвійович

  Побережець Світлана Юріївна
 • 10 серпня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​                                    Денисе Васильовичу!                                                                                Власник земельної ділянки з кадастровим номером 0520680500:01:002:0190       самовільно загородив парканом охоронну зону високовольтної ЛЕП, включивши її в межі своєї ділянки.Крім того він знищив знак "Обережно кабель не копати". До того ж через дорогу від своєї ділянки  він проводить якісь земельні роботи також в охоронній зоні високовольтної ЛЕП (завозиться багато машин грунту).                                                              Тому прошу Вашого втручання та реагування в рамках Закону.
                


 • 06 серпня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради прошу розглянути і перевірити  будівництво яке триває на вулиці Г-Атремовського з кадастровим номером 0510100000:03:045:0678 і розміром земельної частки Площа: 0.019 га, где вже побудованно двух поверховий  будинок, на чотири сімї!!!  за попереднім зверннням від 05.07.2021р. ніяких заходів не виконано, будівництво і на далі триває, також сумісні ділянки на яких знаходиться будинок 

  Кадастровий номер:

  0510100000:03:045:0679, площа 0,01

  Кадастровий номер:

  0510100000:03:045:0677, площа 0,0104

  Кадастровий номер:

  0510100000:03:045:0680, площа 0,0206

   

  Прошу здійснити перевірку  як на такому розміру земельної ділянки побудовано багатоповерховий і багатожитловий  будинок . Також в данному місці є проблема з водою, дуже низький рівень в колодязі що відповідно зменьшить рівень в звязку збільшенням водопостачання, так як не має центрального водопостачання можуть бути наслідки для всіх навколо оточуючих.  Я як сосід не надавав згоду на данне будівницво а воно не витриманно по нормам до мого будинку меньше 8 метрів. Прошу здійснити перевірку данного об'єкта найближчим часом і прийняти міри.


 • 02 липня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ий Денис Васильович звертається до Вас ініціативна група співвласників по створенню ОСББ в багатоквартирному будинку за адресою просп.Коцюбинського 43В.Ініціативна група направила листа до забудовника ЖБК Демір Констракшн з  проханням надати інформацію стосовно площі будинку що знаходиться  за адресою просп.Коцюбинського 43В, але у визначений законом термін відповідь не надійшла тим самим порушуючи Закон України "Про звернення громадян" а також Закон України 417

  Просимо допомогти у вирішенні даного питання та надати інформацію стосовно загальної площі  всіх квартир та нежитлових приміщень у будинку що знаходиться за адресою проспект Коцюбинського 43В


 • 25 червня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​За адресою вул. 600-річчя 42 проводились роботи по облаштуванню вхідної групи до об'єкту (виведено вхід з квартири). Наразі, там знаходиться кабінет нотаріуса. 

  При облаштуванні не було проведено робіт,які б забезпечили доступ для осіб на кріслах колісних. Прошу притягнути до відповідальності та вплинути на дотриманні умов безбар'єрності.

 • 24 червня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Прошу  вплинути на  дотримання вимог щодо доступності до об'єкту по вул. Келецькій буд.16 та прилеглої території. 

 • 15 червня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Уважаемый Денис Сорока, получил ваш ответ N Є- 01- 52051/ 01-36 от 30.04.2021 где вы сообщаете, что после многоразовых выходов на обьект по моей жалобе в г. Винница, улица Митрополита Петра Могилы, рядом с домом N 8  не смогли попасть на него, что является ложью. Так как мерия г. Винницы забрала без разрешения жильцов прилегающих домов сквер, где построено  вышеуказанное офисное здание с гаражами на первом этаже, все соседи готовят судебный иск к Сергею Моргунову за рейдерский захват скрера,  и соседи и я не оставили бы внимания приход вашего инспектора.  Не кто не приходил. Если конечно просто не проходил мимо. За покрывание  рейдерства я подам на вас заявление в Прокуратуру как соучастника преступления. Я уверен, что все причастнае к рейдерству рано или поздно  будут отвечать перед законом.  Кроме того вы можети провести плановую проверку, но отвечаете мне, что  вы не можете провести инспекцию. За этим строительством стоит мерия, так как всегда идет против местных жителей и потдерживает безпредел застройщика, поэтому ни кто и не надеялся, что вы проведете проверку. Зачем скажите вы занимаете должность которую не в состоянии исполнять?  

  В моем заявлении было указано, что нарушены нормы пожарной безопасности и жизням жильцов соседних домов угрожает опасность. и расстояние до проезжей части так же нарушено, вам не обязательно попадать на обьект.

  Прошу не дурачить меня такими ответами, а провести проверку обьекта построенного на недопустимо близком расстоянии, (около 4 метров, вместо положеных 8 метров) для здания с гаражами и таких размеров. Наш многоквартирный двухэтажный дом построен из деревянных перекрытий и офисное здание будет препядствием в случае пожара и угрожает нашим жизням.


 • 13 червня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Уважаемый, Денис Сорока, получил ваш ответ N Є- 01- 52051/ 01-36 от 30.04.2021 где вы сообщаете, что после многоразовых выходов на обьект в г. Винница, улица Митрополита рядом с домом N 8 не смогли попасть на него, что является ложью. Так как мерия г. Винницы забрала обманом сквер где построено вышеуказанное здание, все соседи готовят судебный иск к Сергею Моргунову за рейдерский захват скрера и не оставили бы внимания вашего инспектора.  Не кто не приходил. За покрывание  рейдерства подам на вас заявление в прокуратуру как соучастника преступления. И я уверен, что все причастнае к рейдерству рано или поздно будут отвечать перед законом. Кроме того вы можети провести плановую проверку, но отвечаете мне, что вы безсильны. За этим строительством стоит мерия, так как всегда идет против местных жителей и потдерживает застройщика, по этому не кто и не надеялся, что вы проведете проверку. Зачем занимаете должность которую не в состоянии исполнять?  

  В моем заявлении было указано, что нарушены нормы пожарной безопасности и жизням жильцов соседних домов угрожает опасность. и расстояние до проезжей части тоже нарушено, вам не обязательно попадать на обьект.

  Прошу не дурачить меня такими ответами, а провести проверку обьекта построенного на не допустимо близком расстоянии, около 4 метров, вместо положеных 8 метров для здания с горожами и таких размеров. Наш многоквартирный двухэтажный дом построен из деревянных перекрытий и офисное здание будет препядствием в случае пожара.


 • 29 травня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Проясніть нам питання мешканцям вул. Пирогова що знаходяться за адресою вул.Пирогова 28 відповідно до адвокацького запиту від 02.04.2021р 01-00-011-23818  та від 01.03.2021р 01-00-011-13451 була надана інформація що сараї комунальні та  земельна ділянка перебуває у комунальній власності.Не пройшло і місяця і ви відповідаєте що вони знаходяться у приватній власності.Ми мешканці Пирогова обурені, як таке взагалі можливе?Просимо вас надати нам відповідні документи як так вийшло що місяць тому вони були комунальні а стали приватні?і у чиїй приватній власності вони знаходяться?Дуже цікаво виходить ситуація.

 • 19 травня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

           Денис Васильович!

       На земельній ділянці з кадастровим номером 0520680503:05:001:0440 з цільовим призначенням 01.03 "Для ведення особистого селянського господарства" (в охоронній зоні ЛЕП 110кВ) ведеться будівництво, що суперечить чинному законодавству України. Просимо Вас відреагувати на це порушення .


 • 05 травня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​Ми жителі вул.Пирогова просимо Вас перевірити достовірність того,що побудова (сараї) неподалік території наших будинків, а саме за адресою: вул. Пирогва, 28, є комунальною власністю та/або такою що визнана безхозною.У разі підтвердження даного факту,просимо провести демонтаж такої побудови (сараю) для збільшення вільної проїзної частини та забезпечення комфортних,безпечних умов життєдіяльності. 

    На сьогоднішній день,побудова (сараї)що знаходиться неподалік наших будинковолодінь перебувають у дуже аварійному стані,в них водяться щури,що є переносниками та збудниками багатьох хворіб та є небезпечними для життя та здоровя людей.

   Територія на якій знаходяться ці споруди розташована настільки не комфортно, що у разі виклику спеціального транспорту (швидкої,аварійної,та інших служб)немає відповідного підїзду до будинків.Наші діти кожного разу,граючись на території подвіря,наражаються на небезпеку,адже вуличка- є настільки вузькою,що під час заїзду/виїзду машин,на територію,дітям не має можливості відійти з дороги,хіба що вийти на проїздну частину.

   Повідомляємо, що на наш адвокацький запит прийшла відповідь від Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 08.04.2021 №01-00-01123818,згідно якої,матеріалів інвентаризаційних справ на нерухоме майно за адресами: м. Вінниця вул.Пирогова, 28,вул.Пирогова 32,вул.Пирогова 34б-що до зазначених сараїв -немає.Згідно інформації Департаменту  архітектурно будівельного контролю Вінницької міської ради дозвільні документи на вказаний у запиті обєкт-відсутні.Також наголошуємо,що земельна ділянка яка знаходиться за адресою:вул.Пирогова 28 не сфомована на не оформлена відповідно до чинного законодавства і перебуває у комунальній власності Внницької міської територіальної громади (відповідно до відповіді на адвокатський запит від Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 10.03.2021 №01-00-011-13451).

   Так як, дана побудова (сараї) знаходяться в критичному на небезпечному стані,що викликає загрозу життю та здоровю.

   Ми- мешканці,що проживаємо по вулиці Пирогова,просимо сприяти вирішенню даного питання,шляхом демонтажу даних споруд. 

     Ми отримали відповідь на наше звернення але ми запитували про зовсім інше, ми хочимо щоб ви рительніше звернули увагу на наші звернення

   "Цетую" Під час виходу працівників департаменту за вказаною у звернені адресою,станом на 28.04.2021 року,підготовчі та/або будівельні роботи не виконуются.

  Зідно наданих для ознайомлення правовстановлюючих документів,копій зкопіювання схематичного плану бдівельного кварталу №283 від 18.08.2005 р по будинку володінню №28 по вул.Пирогова у м.Вінниця виготовленого КП Вінницьке обласне обєднане бюро  технічної інвентерезації та технічного паспорту виготовленого КП Вінницьке міське бюро технічної інвентарізації №1633  від 05.08.2020 р.наявна інфориація щодо існуючого сараю позначеного літерою (Б) Інформація щодо його належності до обєкту самочинного будівництва відсуня.


 • 20 квітня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​Добрий день!Ми мешканцв Вінницьких Хуторів просимо прибрати самовільно встановлені обмежувачі руху на дорозі загального користування по вул.Лисенко та Леонтовича,порушені всі норми проїзду.Обмежувачі постійно на замках!!Вже 3 роки пишемо і дзвонимо,нічого не вирішується.Зверніть увагу,зі сторони Вінниці всі провулки в блоках і в шлагбаумах!Наведіть порядок будь ласка з цим безчинством!!!

 • 19 квітня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Шановний Денисе Васильовичу!

   

           Від імені співвласників багатоквартирного житлового будинку №78 по просп. Коцюбинського прошу Вас допомогти у вирішенні наступного питання:

          На минулому тижні на території поряд з багатоквартирним житловим будинком №78 по просп. Коцюбинського, практично під вікнами квартир (зі сторони проспекту Коцюбинського), розпочалось проведення будівельних робіт.

           Вказана обставина непокоїть співвласників будинку, оскільки:

  1. Як вже згадувалось проведення робіт здійснюється практично під вікнами жилих квартир, що завдає значних незручностей їхнім мешканцям;
  2. Проведення вказаних робіт не було узгоджено з співвласниками будинку. Окрім того ми навіть не були попереджені про їх проведення, не знаємо, що саме заплановано збудувати на вказаній ділянці, чи санкціоноване проведення вказаних робіт з боку Вінницької міської ради, та чи наявні відповідні дозвільні документи.

        З огляду на вищенаведене прошу Вас надати доручення відповідальним працівникам провести перевірку законності проведення будівельних робіт на території поряд з багатоквартирним будинком №78 по просп. Коцюбинського (зі сторони проспекту Коцюбинського) та повідомити ОСББ «КОЦЮБИНСЬКОГО-78» про її результати.


  З повагою,

  Голова правління

  ОСББ «КОЦЮБИНСЬКОГО – 78»                                                О.О. Ткачук


 • 07 квітня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Прошу надати копію документації, розпоряджень, рішень,  видану старості старостинського округу - Кривешко Владислав Сергійович, чи старостою цієї ОТГ, що дозволяє встановлювати блокуючий пристрій типу шлагбаум на дорозі по вулиці Шевченка навпроти будинку 88А. Відрізок дороги від магазину пролісок до проїзду Рожевий. 

  Згідно з даними публічної кадастрової карти вказана дорога не належать до власності  громадської організації, якоїсь ОТГ, чи іншої організації.  А згідно генерального плану м.Вінниці дорога належить комунальній власності і не є територією наданою в користування третім особам.

  Згідно з даними геопорталу міста Вінниці (на сайті Вінницької Міської Ради) дорога по вулиці Шевченка  існує з 1952 року. Зараз дорога перекрита шлагбаумом та бетонним блоком. що порушує права жителів частини м.Вінниці, а саме 400 приватних ділянок з них 350 фактично проживаючих сім'ями в складі не менше 3 осіб в тому числі з неповнолітніми особами, по вулицях: проїзд Осінній, проїзд Осінній-1, проїзд Рожевий, проїзд Рожевий-1, проїзд Рожевий-2, проїзд Липневий, 1,2,3,4. та ін. фактично обмежено доступ до помешкань та будівель. Створено фізичну перешкоду для проїзду швидкої, пожежної, чи іншого спецтранспорту за виникнення такої необхідності.

  Занепокоєння викликано тим, що в разі виникнення небезпечної ситуації, штучні перешкоди зменшують шанси людей на збереження їхнього життя та здоров'я.

  Перекрита дорога створює значні перешкоди для проїзду машин невідкладної медичної, протиаварійної та протипожежної допомоги та ставить під загрозу життя та здоров'я людей. Унеможливлює доступ до приватного житла автотранспортом.

  Встановлювати будь-які блокуючі пристрої, шлагбауми, бетонні блоки або інші елементи благоустрою, які обмежують проїзд автомобілів, можливо тільки на ділянках, які перебувають у довгостроковій оренді або у власності. Крім того, така установка повинна бути узгоджена з місцевою радою та ГУНП в м.Вінниця.


 • 05 квітня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Я, Гройсман Леонід Матвійович, володію нерухомим майном у місті Вінниця, по вулиці Миколи Оводова, будинок, 54, квартира 1, квартира мені належить за договором купівлі- продажу ….

  Доводжу до Вашого відома, що до зонішньої стіни вказаного будинку прибудовано незаконну прибудову, дозвіл на будівництво якої я ніколи не надавав. Незаконна прибудова відноситься до квартири №4, яка знаходиться у власності Кравчук Оксани Андріївни.Незаконне будівництво здійснено таким чином, що дах незаконної прибудови розташований під (двома) вікнами моєї квартири. На даху  незаконної прибудови під час дощу збирається вода, постійно знаходиться сухе листя, сміття, болото,росте бур'ян. По даху постійно ходять люди, постійно відбуваються якісь дії. Вищевказхане порушеує моє право на приватність житла. Я змушений був замовити і встановити  металеві решітки на вікна через небезпеку проникнення сторонніх осіб до мого житла і змушений був застрахувати своє житло, що спричинило додаткове навантаження на мій бюджет. Накопичення на даху незаконної прибудови сміття і сухого листя спричиняє пожежну небезпеку для всього будинку.Дах незаконної прибудови безпосередньо  прилягає до зовнішньої  капітальної стіни будинку, через що відбувається постійна руйнація стіни, її забруднення, замокнення під час дощу, проникнення вологи на внутрішню поверхню стіни( в мою квартиру). Цим спричиняється  мені матеріальна шкода, я змушений постійно ремонтувати стіну.  Я хворію на алергію та важку форму бронхіальної астми і така ситуація суттєво шкодить моєму здоровю, я змушений витрачати кошти на додаткове лікування, що спричиняє навантаження на мій бюджет і наносить мені матеріальну шкоду.Вікно своєї кімнати я не можу відкрити через те, що в нього одразу попадає сміття і листя з даху незаконної прибудови.


   2 квітня 2021 року, ввечері, було здійснено монтаж металевого паркану по периметру даху незаконної прибудови таким чином, що паркан закриває вид з вікна моєї кімнати, перешкоджає доступу світла до моєї квартири, порушує естетичний вигляд будинку, я категорично протестую проти рейдерського захоплення терииторії під моїми вікнами. Такі протизаконні дії порушують моє право на вільне користування і володіення квартирою, що знаходиться в моїй власності та порушує моє право і права моїх співмешканців на користування житловим приміщенням. Такі дії спричиняють мені моральну шкоду, тому що я усвідомлюю протиправність дій Кравчук Оксани Андріївни та усвідомлюю бездіяльність державних органів, що не спроможні припинити  систематичне довготривале порушення моїх прав.


  Порушення моїх прав на приватність мого житла, на вільне користування моїм житлом з боку власника квартири №4- Кравчук Оксани Андріївни- носять системний характер.


  В 2020 році я спрямровував звернення до міського голови, двічі звертався до поліції з заявами, що свідчить про системність порушень з боку власника квартири №4.


  Зважаючи на вищевикладене, прошу 

  -  провести перевірку відповідності розміщення описаної мною прибудови, що відноситься до квартири №4, будинку 54 по вулиці Миколи Оводова у місті Вінниця, законодавству, державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним  умовам,  затвердженим  проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів;

  • винести відповідне рішення про визнання зазначеної прибудови самочинно збудованою, що порушує будівельні та санітарні норми;
  • винести припис щодо демонтажу паркану, зведеного по периметру даху незаконної прибудови

  - винести припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.


  Прошу про результати проведеної Вами перевірки повідомити мене особисто за адресою: 21050, м.Вінниця ,вул. Миколи Оводова, буд. 54, кв.1.


  Оригінали необхідних документів готовий надати для огляду за потреби.                                                      Гройсман Леонід Матвійович                                     05 квітня 2021 року      


 • 02 квітня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Доброго дня,

  нещодавно, за адресою вул.Винничека,2(поруч з магазином "Шик і Блиск" почали роботу 2 нових магазини "Домашній маркет" та "М'ясний майстер" які мають грубі порушення доступності закладу,а саме перепад рівнів підлога магазину знаходисть на 10 см нижче ніж дверний вхід. 

  Прошу вплинути на ситуацію з недотриманням норм ДБН.

 • 29 березня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю


  Прошу Вас здійснити перевірку проведених будівельних робіт сусідом за адресою м. Вінниця, другий провулок Юності, 51.


 • 22 березня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​Доброго дня,

  Прошу здійснити спільну перевірку дотримання доступності для осіб з інвалідністю приміщення та прилеглої території ТЦ «Smile City" за адресою проспект Коцюбинського, 2а спільно з ГО "Гармонія"

 • 22 березня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​Доброго дня
  Прошу здійснити перевірку дотримання доступності вхідної групи та приміщень будівлі за адресою вул. Батозька.16 (власність Вінницького агрегатного заводу), здають в оренду приміщення під комерцію.

 • 22 березня 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​Доброго дня,прошу здійснити перевірку забезпечення облаштування доступності вхідної групи та приміщення медичного центру "Нейромед" за адресою вул. Замостянська,36 (Ювілейний).

  Були попередні звернення щодо порушень пандусу на сходинках.

 • 17 лютого 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  ​Добрий день. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 29.01.2015р. №140 "Про перелік робіт на об'єктах нерухомості, виконання яких не належить до самочинного будівництва" (із змінами внесеними рішеням  виконавчого комітету міської ради від  14.02.2019 р. № 405) демонтування підвіконної частини стіни, з метою  об’єднання приміщень житлового або підсобного призначення з приміщеннями засклених лоджій та балконів без збільшення розмірів останніх не належить до самочинного будівництва. Чи потрібно отримання дозволу чи інших документів або погодження на проведення демонтування підвіконної частини стіни (будинок  (новобуд вул. Острозького, 2), цегляний, балкон заскленний, опалення індивідуальне.)? Заздалегідь вдячний.


 • 15 лютого 2021
  Звернення до:
  Сорока Денис Васильович
  В.о. директора департаменту, начальник відділу контролю за будівництвом , Департамент архітектурно-будівельного контролю

  Прошу направити представника  17.02.2021р. о  11.00 для обстеження зовнішньої системи каналізації навчально-клінічного корпусу Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова за адресою: просп.Коцюбинського, 6 м.Вінниця.