Освіта міста: Директор школи-ліцею №7
Керування дозволамиКерування дозволами

Директор школи-ліцею №7

KNG33243497.jpg

Сухомовський Олександр Григорович розпочав трудову діяльність робітником агрегатного заводу з 1962 року, а у 1963 році був зарахований студентом Вінницького державного педагогічного інституту.

За 42 роки освітянської роботи працював директором сільської школи, вчителем, заступником директора з виховної роботи, заступником директора з навчально-виховної роботи, директором школи.

Сухомовським О.Г. ініційовано створення у місті закладу нового типу - загальноосвітню школу І-ІІ ступенів - ліцей. За 16 років роботи директором школи-ліцею Сухомовським О.Г. створено якісну навчально-виховну базу. Сучасно обладнано 37 навчальних кабінетів, 2 компютерні класи, комп’ютерний центр, облаштовано ізостудію “Палітра”. Компютерна техніка впроваджена в управлінську діяльність. Сформовано високопрофесійний педагогічний колектив. У закладі розроблено раціональну систему підбору кадрів, стимулювання роботи всіх учасників навчально-виховного процесу.

Сухомовським О.Г. створено дієву систему підготовки учнів до участі в предметних олімпіадах, конкурсах різних рівнів у рамках запроваджених у ліцеї програм “Обдарована дитина” та “Науковий колективний проект”. Щороку ліцеїсти стають переможцями міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіад, а 99,8% випускників стають студентами престижних вузів України, країн світу.

Особлива турбота директора про дітей сільської місцевості, сусідніх областей, яким надається можливість навчатись у закладі нового типу.

Сухомовський О.Г. – ініціатор створення інтернаціональних класів, в яких забезпечується вивчення мов та культур національних меншин, налагодження побратимства з ліцеєм ім. Бенуара (м. Лімож, Франція), створення осередку освітянської співпраці делегацій Франції, Польщі, США.

У 2003 році Сухомовський О.Г. став фіналістом програми “Партнери в освіті” і пройшов стажування в США. Його нагороджено медаллю Польського Сейму та Грамотою Консула Польщі за популяризацію польської мови та культури.

У 2004 році навчальний заклад визнаний переможцем акції “Народний бренд-2003” (корпорація “РІА”) в номінації “Найкраща школа”, а 2006 році школа-ліцей стала лауреатом конкурсу “100 кращих шкіл України” у номінації “Школа успіху”.

За результатами атестаційної експертизи управління освіти Вінницької міської ради навчальний заклад атестований з відзнакою.

Сухомовський О.Г. досконало володіє прийомами та методами управлінської діяльності, власним прикладом демонструє інноваційні технології навчання та виховання учнів. Як керівник закладу виділяється аналітичним мисленням, активним творчим пошуком, баченням чітких перспектив розвитку національної школи. Управлінську діяльність будує на колегіальних демократичних принципах.Наполегливий у досягненні мети, реалізації планів та ідей розвитку і вдосконалення системи організації та управління навчально-виховним процесом у ліцеї. Принциповий, вимогливий до себе та інших, тактовний, доброзичливий, улюбленець учнів, учителів, батьківської громадськості. Активний прихильник і пропагандист державотворчої політики незалежної України, член виконавчого комітету районної ради м. Вінниці. Користується заслуженою повагою та авторитетом педагогічного загалу та громади міста, області, України.

У 2006 році Сухомовський О.Г. нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України “Василь Сухомлинський” та удостоєний звання “Заслужений працівник освіти”. ​