Освіта міста: Загальноосвітні школи
Керування дозволамиКерування дозволами

Загальноосвітні школи

У системі загальної середньої освіти працюють 35 денних загальноосвітніх навчальних закладів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, в яких навчається 32850 дітей, одна вечірня ЗШ ІІ-ІІІ ступенів №24, яку відвідують 372 учні.

У навчальних закладах системи загальної середньої освіти функціонує 36 груп продовженого дня.

Успішно працює спеціалізована загальноосвітня школа – навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами розумового розвитку, в якій  у 2011-2012 навчальному році відкрито 9 класів для 146 учнів.

Продовжує функціонувати 3 приватних навчальних заклади ("Дельфін", "АІСТ", "Ор Менахем Вінниця") для 316 дітей.

З 1 вересня 2011 року в навчальних закладах системи загальної середньої освіти відкрито 403 ліцейних, гімназійних, профільних класи та класи з поглибленим вивченням окремих предметів для 11649 учнів, що становить 35,5 % від загальної кількості учнів 1-11 класів. Основними профілями в школі ІІІ ступеня залишаються: технологічний, фізико-математичний, іноземної та української філології, історичний, правовий, економічний, біолого-хімічний.

Для забезпечення до- і професійної підготовки старшокласників працює міжшкільний навчально-виробничий центр, в яких 438 учнів 10-11-х класів оволодівають основами 9 професій.

За підсумками 2010-2011 навчального року школу ІІ ступеня закінчили 4205 випускників, з них 251 отримав свідоцтва з відзнакою. 2575 чоловік стали випускниками школи ІІІ ступеня, в тому числі 215 (8,3 %) нагороджені золотими та 46 (2%) – срібними медалями.

Індивідуальним навчанням на дому в минулому навчальному році було охоплено 251 хвора дитина.

Послугами екстернатної форми навчання скористалось 46 осіб, з них здобули повну загальну середню освіту 39 осіб, базову середню - 7 осіб.

Влітку оздоровлено 3500 учнів загальноосвітніх шкіл міста в пришкільних оздоровчих таборах з денним перебуванням при 19 загальноосвітніх школах і ПДЮ; 473 дитини пільгових категорій, призерів та переможців олімпіад різних рівнів, спортивних змагань, оглядів та конкурсів художньої самодіяльності у таборі імені Гагаріна м. Скадовськ Херсонської області.

У звітному році школярі міста брали активну участь у різноманітних олімпіадах та конкурсах. 1306 учнів вибороли призові місця у міських предметних олімпіадах, 268 учнів – в обласних олімпіадах, 20 – у Всеукраїнських.

Учні Центру «Ліга юних математиків» ліцею №7 вибороли  7 золотих, 5 срібних та 5 бронзових медалей, 108 дипломів різних ступенів у Міжнародних та Всеукраїнських змаганнях.

На базі ФМГ №17 проведено ХVІІ комплексну олімпіаду з математики, інформатики і фізики «Турнір чемпіонів», в якій взяли участь 16 команд з 11 міст України.

Переможцями гранту Вінницької обласної ради та обласної держаної адміністрації “Використання інформаційно-комунікаційних технологій в організації навчально-виховного процесу та життєдіяльності навчального закладу” стали школа – гімназія №6, технічний ліцей, школа №35 і отримали грошову винагороду у розмірі 80 тис. грн.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з 10 предметів, що показали випускники 2010-2011 навчального року, виявилися кращими, ніж середній показник по Україні та Вінницькій області.

Працівниками Лабораторії з інформаційних технологій ФМГ №17 удосконалено:

  • мережеву систему підтримки навчального процесу http://ios.edu.vn.ua,

  • систему дистанційної підтримки навчального процесу “Готуємося до уроків” http://disted.edu.vn.ua

  • систему проведення інтелектуальних змагань школярів (конкурсів, олімпіад) http://www.olymp.vinnica.ua,

  • систему тестування та підготовки до ЗНО “Перевірка знань” http://test.edu.vn.ua

  • систему електронного документообігу та колективної роботи з документами http://vmuodoc.edu.vn.ua.

Крім того, створено навчальні курси для дистанційної підтримки традиційних форм навчання, організації самостійної роботи учнів, успішно функціонує електронний журнал, розклад уроків.

У 2011 році на міському освітньому порталі http://edu.vn.ua було розміщено понад 1500 електронних уроків з різних предметів. Загальна кількість таких уроків складає понад 7 тисяч.

За вагомий внесок у розвиток освіти до третього альманаху «Флагмани освіти і науки України» занесені управління освіти міської ради, школи-гімназії №2 та №30.

За кошти міського бюджету розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво спеціалізованої школи біологічного напряму №14 в мікрорайоні «П’ятничани» потужністю 710 навчальних місць.