Керування дозволамиКерування дозволами

Барвінок

 

Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти
дітей та юнацтва "Барвінок"


H6122017625.jpg 

 

Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок" – це авторський позашкільний навчально-виховний заклад художньо-естетичного спрямування, створений в 1996 р. на основі Зразкового ансамблю танцю "Барвінок".
Центр "Барвінок" працює вже 11 років і є осередком народної культури та центром виховання підростаючого покоління засобами українського національного мистецтва. Зараз тут навчається мистецтву танцю більше 1000 дітей віком від 4 до 17 років.
На базі Центру "Барвінок" працюють два Народних художніх колективи: Народний ансамбль танцю "Барвінок", Народний художній колектив – фольклорна група ансамблю "Барвінок" та Лауреат Міжнародних фольклорних конкурсів – гурток ручної художньої вишивки.
Народний ансамбль танцю “Барвінок” був створений у 1984 році. Засновник та художній керівник колективу – Заслужений діяч мистецтв України, Відмінник освіти України Петро Бойко.
За 23 роки свого існуван­ня ансамбль став переможцем багатьох Всесоюзних, Всеукраїнських та Міжнарод­­­­них фестивалів. "Барвінок" – лауреат обласної премії ім.Трублаїні. В 1987 році ансамблю присвоєно звання "Зразковий художній колек­тив"­, в 1989-му – звання Лауреата Республіканської премії ім. М.Остров­ського, а в 2002 році – почесне звання "Народний художній колек­тив".
У 2001 році Народний ансамбль танцю "Барвінок" став переможцем Міжнародного конкурсу дитячих шоу-програм "Слов’янського базару у Вітебську-2001" та володарем спеціального призу “За високу майстерність виконання”, що є найвищою нагородою цього престижного конкурсу дитячих творчих колективів. "Барвінок" – єдиний дитячий танцювальний колектив України, який має таку високу нагороду.
Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу – ось складові частини успіху ансамблю. Юним танцюристам гаряче аплодували в багатьох куточках України та країн співдружності від Львова до Владивостока. Ансамбль неодноразово побував на гастролях у Росії, Білорусі, Молдові, Польщі, Чехії, Англії, Франції, Туреччині, Італії, Німеччині, Греції, Китаї, Іспанії, Сербії і Чорногорії. Тільки в Японії "Барвінок" побував з концертами шість разів. Перед досконалістю і неперевершеністю українського мистецтва, яке дарував "Барвінок", низько схиляли голови президенти і члени імператорських сімей.
Навчання в Центрі "Барвінок" ведеться за такими напрямками: хореографія, музика, вокал та сольний спів, художня вишивка, акробатика та ін.
В Центрі "Барвінок" постійно ведеться пошук нових форм творчої роботи з обдарованою молоддю.
З 1997 року на базі Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти було створено хореографічну школу. Головне її завдання – розвиток здібностей дітей естетичного напрямку та допрофесій­на підготовка з хореографії.
Навчання в хореографічній школі прово­дить­ся по класах за окремими предметами: основи хореографії, класичний танець, народно-сценічний танець, історико-побутовий та бальний танець, підготовка концертних номерів.  
Навчання в хореографічній школі "Барвінок" відбувається за авторськими програмами, які розроблені педагогами Центру "Барвінок" та високо оцінені на рівні нашої держави.
Діти починають своє навчання у 5-6 років на підготовчому відділенні, а потім, на протязі 8 років, продовжують його в хореографічній школі. Після закінчення школи, а інколи в процесі навчання, кращі учні беруть участь в роботі творчих об’єднань Центру "Барвінок".
Другою складовою частиною навчально-виховної роботи Центру "Барвінок" є фольклорна група ансамблю. Відродження фольк­лор­ної спадщини стало насущною проблемою нашого часу. Мудрість народних звичаїв, емоційна наповненість народної музики та пісні – це джерело для цілеспрямованої педагогічної взаємодії учня та вчителя.
Методика роботи з дітьми по вивченню фольклору є унікальною для України. Досвід роботи з фольклору узагальнювався на рівні МОН України та був опублікований в журналі "Мистецтво та освіта".
Основа репертуару Народного ансамблю танцю "Барвінок" – це українські народні танці та фольклор. Саме фольклорна група ансамблю відтворює на сцені кращі зразки подільського фольклору, який миттєво оживає на сцені, захоплює, дарує людям радість спілкування.
Танцювальний репертуар ансамблю "Барвінок" великий і різноманітний. В першу чергу це українські танці – "Козачок", "Тропотянка", "Волинська полька", "Гопак" та інші. Значну частину репертуару створено на основі подільського фольклору. Це такі танці як "Кривуляк", "Подільська кадриль", хореографічна сюїта "Подільські візерунки" тощо. Головною відмінною рисою репертуару ансамблю є те, що більшість танців мають свою сюжетну лінію, тобто в кожному з них закладено невелику розповідь, зміст якої передається засобами хореографії. Особливо цікавими є хореографічні сценки "Ходить Гарбуз по городу", "Гречаники", "Ґандзя", "П’ятничанські верховоди", хореографічна новела "Журавка" та інші. Значним досягненням в роботі ансамблю є створення одноактного українського балету "Пригоди "Барвінка" за мотивами творів Богдана Чалого.
Унікальність юних артистів "Барвінка" полягає в тому, що вони демонструють на сцені весь спектр української народної творчості, вони однаково професійно танцюють, грають на різних музичних інструментах, співають народні пісні. Фактично кожен учасник ансамблю, крім хореографії навчається ще й співати, або вишивати, або грати на одному і навіть на кількох українських музичних інструментах.
Цікаво, що більшість нинішніх педагогів–хореографів Центру "Барвінок” – це його колишні учні. Багато вихованців ансамблю працюють у кращих професійних колективах України, і, насамперед, у Національному Заслуженому Академічному ансамблі танцю ім. П.Вірського та за кордоном.
Сьогодні творчі колективи Центру "Барвінок" сповнені цікавих задумів і готові зробити все, щоб горде ім’я рідної Вінниці стало відомим у всьому світі.
Адреса:  вул. Стахурського, 44, м. Вінниця, 21030