Актуально: Оголошений конкурс соціально-культурних проєктів інститутів громадянського суспільства
Керування дозволамиКерування дозволами

Оголошений конкурс соціально-культурних проєктів інститутів громадянського суспільства

Увага конкурс.PNGВідповідно до рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 21.01.2021р. №86  «Про проведення у 2021 році конкурсу з визначення соціально-культурних проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка» у поточному році оголошений конкурс з визначення соціально-культурних проєктів, розроблених інститутами  громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка з бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Учасники конкурсу: інститути громадянського суспільства (надалі - ІГС) - громадські організації, громадські, творчі спілки та їх відокремлені підрозділи із статусом юридичної особи, зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців  до дати оголошення конкурсу та згідно із законодавством мають право на отримання фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів.

Пріоритетні напрямки соціально-культурних проєктів на 2021 рік визначені відповідно до стратегічних цілей «Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці 2030»:

 

1.     Комфортне, культурне та соціально відповідальне місто

  1. Розвиток національно-патріотичного виховання підлітків та молоді, любові до рідного міста, селища, села Вінницької міської територіальної громади. Забезпечення прав дітей щодо їх участі в розвитку міста та населених пунктів, які входять до складу Вінницької міської територіальної громади.
  2.  Інноваційні проєкти, які спрямовані на створення різноманітних можливостей щодо вирішення актуальних проблем для підлітків і молоді та їх активну участь в процесах розвитку Вінницької міської територіальної громади.
  3. Профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі, недопущення різних форм дискримінації.
  4. Розвиток проєктного менеджменту, фінансової грамотності учнів шкіл та соціального шкільного підприємництва.
  5. Проєкти, спрямовані на пропаганду сімейних цінностей та здорового способу життя, а також, проведення  фізкультурно-розважальних та фізкультурно-оздоровчих заходів на відкритих територіях.
  6. Підтримка проєктів та заходів спрямованих на підтримку ветеранів війни (в тому числі, учасників бойових дій в Афганістані та осіб, які брали безпосередню участь в проведенні Антитерористичної операції/ Операції об'єднаних сил).
  7. Організація заходів (у тому числі, онлайн) спрямованих на відродження культури української нації, національних меншин України та культурної самобутності корінних народів, а також, всіх видів мистецтв, самодіяльної творчості, художніх промислів та ремесел. Створення єдиного культурологічного простору і умов щодо рівноправного розвитку всіх видів мистецтв та закладів культури незалежно від форм власності.
  8. Розвиток міжнародних контактів шляхом створення спільних мистецьких проєктів та подій, проведення семінарів або конференцій з обміну досвідом та визначення пріоритетних напрямків спільної діяльності.
  9. Заходи, спрямовані на розвиток кадрового потенціалу в комунальних підприємствах та закладах Вінницької міської територіальної громади. Зокрема, навчання з питань управління персоналом, тімбілдінг, «управління змінами» для працівників закладів охорони здоров`я.

2.     Конкурентоспроможне українське місто на мапі Східної Європи

  1. Сприяння розвитку інфраструктури для малого і середнього бізнесу.
  2. Сприяння залученню приватних інвестицій.
  3. Проведення профорієнтаційних заходів, спрямованих на ознайомлення учнів, студентів вищих навчальних закладів із професіями, які користуються попитом на ринку праці Вінницької міської територіальної громади.
  4. Проведення заходів, спрямованих на промоцію Вінницької територіальної громади (фестивалі, лекції, майстер-класи).
  5. Покращення якості та розширення туристичної інфраструктури.
  6. Розробка та реалізація освітніх проєктів у галузі туризму та індустрії гостинності. Сприяння підвищенню якості туристичних послуг для мешканців і гостей Вінницької міської територіальної громади.
  7. Сприяння створенню нових туристичних продуктів та сервісів з урахуванням історико-краєзнавчої, літературно-мистецтвознавчої, інтеркультурної сфер. Пропагування в засобах масової інформації переваг в'їзного туризму до Вінницької міської територіальної громади, створення інформаційно-рекламних друкованих і електронних матеріалів, сувенірної продукції, фото- та відеоматеріалів для представлення туристичного потенціалу громади.

3.     Екологічне й зелене місто над річкою Південний Буг, місто сталої мобільності

  1. Енергоефективність та захист навколишнього середовища.
  2. Заходи, які спрямовані на поліпшення екологічного стану річки Південний Буг, малих річок та інших водойм Вінницької міської територіальної громади.
  3. Популяризація велосипедного руху, електротранспорту та безпеки на дорогах.

4.       Місто збалансованого просторового розвитку

 1. Створення локальних центрів (суб-центрів) концентрованої діяльності, що поєднують повсякденне життя з роботою, освітою, послугами, розвагами та відпочинком. Формування креативного міського середовища.
 2. Використання зелених зон міста, селища, сіл для соціально-культурних заходів.
 3. Залучення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення та жителів селищних, сільських населених пунктів до участі в соціально-культурному житті Вінницької міської територіальної громади.

5.       Місто сильної громади

 1. Сприяння розвитку громадянського суспільства.
 2. Розширення зв'язків та співпраці  на міжрегіональному та міжнародному рівнях.
 3. Сприяння розвитку місцевого самоврядування: впровадження інформаційних технологій в комунальних підприємствах та закладах Вінницької міської територіальної громади, управління якістю та сприяння прозорості діяльності органів місцевого самоврядування.
 4. Підтримка розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян. Популяризація муніципальних електронних сервісів. Інформатизація галузей, створення нових цифрових сервісів та можливостей для громадян та бізнесу, активізація методів дистанційного навчання та роботи, використання алгоритмів машинного зору та навчання, програм із використанням технологій штучного інтелекту та відкритих даних.

Термін подачі проектів для участі у конкурсі з 01 лютого по 03 березня 2020 року.

Межі фінансування проєкту:
Мінімальний розмір гранту – 25 тис. грн.
Максимальний розмір гранту – 100 тис. грн.

До участі в конкурсі допускаються проєкти, які передбачають співфінансування в розмірі не менше 15 відсотків власного внеску ІГС.

На грошові винагороди та призи учасникам проєкту рекомендується планувати витрати не більше 10%, а на  оплату праці виконавцям проєкту (у тому числі, виплату гонорарів, преміальних тощо) з нарахуванням на заробітну плату, не більше 20% від фінансової підтримки за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Критерії відбору проєктів конкурсною комісією:
1. Інноваційний потенціал проєкту та наявність використання елементів сучасних технологій.
2. Актуальність запропонованого проєкту для Вінницької міської територіальної громади.
3. Важливість результатів отриманих внаслідок реалізації проєкту.
4. Доцільність реалізації проєкту з огляду на витрачені ресурси.
5. Досвід ІГС у реалізації соціально-культурних проєктів.

Вимоги до конкурсної документації, зразок заяви, форма опису соціально-культурного проєкту та кошторису витрат на реалізацію соціально-культурного проєкту розміщені на офіційному сайті Вінницької міської ради в розділі «Громадські об`єднання / Конкурс соціально-культурних проєктів інститутів громадянського суспільства в 2021 році».

Отримати консультацію з питань оформлення проєкту та подачі його на конкурс можна в департаменті правової політики та якості міської ради за телефонами: 59-51-59, 59-51-36, 59-51-55 або надіславши запит на                                e-mail: konkursNGO@vmr.gov.ua.

Про намір подати заяву та документи для участі у конкурсі завчасно повідомляються працівники департаменту правової політики та якості міської ради за вищезазначеними телефонами. Після перевірки конкурсна документація подається в письмовому вигляді до відділу звернень апарату міської ради та її виконкому (канцелярію) / (вул. Соборна, 59,  І поверх) з позначкою: «для департаменту правової політики та якості міської ради».

Копія реєстраційної картки, опису та кошторису соціально-культурного проєкту в електронному вигляді, обов`язково надсилається у doc-форматі на                            e-mail: konkursNGO@vmr.gov.ua з надписом у темі: «Конкурс соціально-культурних проєктів 2021».

Кінцевий термін подачі проєктів - 03 березня 2020 року до 17:00 год.