Актуально: Департамент соціальної політики повідомляє, що 22 липня 2020 року змінився Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України
Керування дозволамиКерування дозволами

Департамент соціальної політики повідомляє, що 22 липня 2020 року змінився Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України

До уваги вінничан!

Департамент соціальної політики повідомляє, що 22 липня 2020 року змінився Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

Відповідно до прийнятої постанови з 01.07.2020 року змінилися умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям.

Для призначення, виплати та припинення виплати зазначеної допомоги застосовуються умови призначення, виплати та припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у порядку , встановленому КМУ.

Для розрахунку даних допомог середньомісячний сукупний дохід сім'ї ― обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім'ї, одержаний ними протягом шести місяців, які становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

Інформуємо, що при розрахунку середньомісячного сукупного доходу враховується заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб.

 

Допомога на дітей одиноким матерям та допомога малозабезпеченим сім'ям призначається, якщо особи, які звернулися за вказаними допомогами:

 • працювали;
 •  навчалися за денною формою навчання;
 •  перебували на обліку в центрі зайнятості як безробітні;
 •  сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;
 • доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку;
 •   здійснювали догляд за хворими дітьми, яким не встановлено інвалідності;
 •  доглядали за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку;
 • надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства.

Допомога на дітей одиноким матерям та допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається, якщо у осіб, які звернулися за вказаними допомогами:

 • відсутні доходи;
 • протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям чи допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснили купівлю на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;
 •  у власності сім'ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території;
 • у власності сім'ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Для оформлення вищезазначеної допомоги заявник звертається до структурних органів соціального захисту населення із заявою про призначення допомоги, декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, за формою затвердженою Мінсоцполітики.

 

Додатково інформуємо, що допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

 

Пунктом 2 постанови КМУ від 22.07.2020р. №632 встановлено, що:

перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні - червні 2020 р., проводиться з 1 січня 2020 р. у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

 

з 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк  таких виплат у березні - червні 2020 р., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.

Звертаємо Вашу увагу, що в період продовження карантинних заходів прийом документів здійснюється тільки на умовах попереднього запису. Для отримання талону попереднього запису необхідно звернутися до структурних підрозділів соціального захисту населення, а саме: Управління соціального захисту населення (Правобережне) пр. Космонавтів, буд.30 (2 поверх), телефон для довідок 50-83-88 або Управління соціального захисту населення (Лівобережне) вул. Замостянська, буд. 7, телефон для довідок  50-86-70.

Також є можливість попереднього запису в електронній системі управління чергою за відповідним напрямком питань на офіційному сайті Вінницької міської ради.