Департамент культури Вінницької міської ради

КультураВінниця –   місто з розвиненою культурною інфраструктурою та різноманітним культурно-мистецьким життям. На території Вінниці знаходиться більше 100 об'єктів культурної інфраструктури різного підпорядкування —  муніципальних закладів (29), решта відомчі, приватні та національного значення.  В підпорядкуванні департаменту культури знаходяться 5 дитячих мистецьких навчальних заклади, централізована бібліотечна система, міський клуб, міський Палац мистецтв, літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського, Центр історії Вінниці, Центр концертних та фестивальних програм, кінотеатр «Родина», Академічний камерний хор «Вінниця».

За 2017 рік кількість проведених культурних заходів склала 4089 од. Традиційні заходи доповнюються новими, що розробляються за принципом «відходу від стереотипів» та відрізняються  кардинально новою концепцією, постійною зміною форм та форматів проведення. У місті відбуваються  події, не лише локального, але й національного значення – VinnytsiaJazzfest, міжнародний літературний фестиваль «Острів Європа», мистецький пленер «Кращий художник», День Європи, День міста та інші, що визначають місце Вінниці як регіонального культурного центру.

Вінницька міська централізована бібліотечна система відрізняється оптимально розгалуженою по місту мережею бібліотек (17 філій), що активно адаптувалися до потреб споживачів в сучасному інформаційному просторі. На базі бібліотек здійснюється розробка та реалізація інноваційних проектів соціального спрямування.

Високий якісний рівень мистецької освіти оцінений численними нагородами вихованців закладів. Лише за 1 півріччя 2018 року творчі  колективи  та окремі виконавці  дитячих мистецьких шкіл стали дипломантами та лауреатами більш ніж 120 міжнародних, національних та міських фестивалів та конкурсів.

Контактний телефон: 65-50-53