Департамент культури Вінницької міської ради

Культура

Вінниця - місто з розвиненою культурною інфраструктурою та різноманітним культурно-мистецьким життям. На території Вінниці знаходиться більше 100 об'єктів культурної інфраструктури різного підпорядкування.

У 2020 році культурну політику у Вінницькій міській ТГ здійснювали 29 закладів культури і мистецтва, з них: 18 бібліотек-філій ЦБС, 5 мистецьких шкіл, 2 клубних заклади, літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського, Центр концертних та фестивальних програм та 2 комунальних підприємства: «Кінотеатр «Родина» та «Центр історії Вінниці».

З 01.01.2021 року до мережі закладів культури приєднано 7 клубних закладів, 6 бібліотек та музична школа (с. Вінницькі Хутори).

Впродовж 2020 року департаментом культури міської ради та підпорядкованими йому закладами, здійснювалась активна робота щодо забезпечення досягнення основних стратегічних цілей галузі:

·     Оновлення культурної інфраструктури, в т.ч. технічного ресурсу галузі, модернізації мистецької освіти, розвитку креативного сектору в культурі;

·     Забезпечення вільного доступу до мистецтва для всіх соціальних груп населення, розвитку розвитку їх творчих здібностей  та самореалізації; організації повноцінного, якісного дозвілля та масового відпочинку мешканців ВМТГ;

·     Виявлення та промоції культурного потенціалу міста та формування цілісного інформаційно-культурного середовища в громаді.

За 2020 рік кількість проведених культурних заходів склала 3790 од. Традиційні заходи доповнюються новими, що розробляються за принципом «відходу від стереотипів» та відрізняються  кардинально новою концепцією, постійною зміною форм та форматів проведення. Кількість культурно-мистецьких заходів, проведених на веб-ресурсах закладів культури та Культурному порталі міста «VinCulture Code» в 2020р., склала 1900 од.

Високий якісний рівень мистецької освіти оцінений численними нагородами вихованців закладів. Призерами та дипломантами фестивалів і конкурсів різних рівнів в 2020 році стали близько 3500 учнів мистецьких шкіл та вихованців клубних закладів. Стипендіями та преміями міської ради нагороджено 133 відмінників навчання, обдарованих дітей та підлітків.

Контактний телефон: 65-50-53