Сергій Моргунов провів засідання штабу з підготовки до опалювального сезону: «Вінниця має бути готова до різних ситуацій»

09 серпня 2022, 17:48

У Вінниці триває підготовка до зими підприємств критичної інфраструктури, комунальних закладів та житлового фонду. На засіданні оперативного штабу обговорили, як забезпечити стабільне проходження опалювального сезону в умовах воєнного стану. Зокрема, йшлось про роботу котелень на альтернативному паливі, придбання генераторів для теплопостачальних підприємств та створення пунктів обігріву у багатоквартирних будинках.

«У нас є досить серйозні виклики у підготовці до опалювального сезону в умовах повномасштабного вторгнення росії, – зазначив міський голова Сергій Моргунов. – Тому ми маємо якісно підготуватися до зими в штатному режимі та бути готовимим до різних надзвичайних ситуацій».

Учасників засідання штабу проінформували про стан готовності підприємств до роботи в осінньо-зимовий період. Усі заплановані заходи, за словами керівників, завершать своєчасно – до 15 жовтня.

КП «Вінницяміськтеплоенерго» виконало планові роботи на 84%. Завершили поточні ремонти на 36 котельнях, 58 центральних і 363 індивідуальних теплових пунктах. Також повністю замінили 1,9 км тепломереж та полагодили 173 км труб.

Загальний відсоток готовності до опалювального сезону підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» становить – 75%. Вже виконано поточний ремонт 11 котелень та 5 теплових пунктів. Також відремонтовано 18 км теплових мереж і 70 теплових камер та проведено заміну 0,6 км теплових мереж.

Підприємство «Вінницяоблводоканал» повністю виконало передбачені планом капремонти водопровідних насосних агрегатів та пожежних гідрантів. Замінили 1,9 км аварійних мереж. Тривають роботи щодо заміни запірної арматури і ремонтів насосних агрегатів на водопровідних, каналізаційних станціях та очисних спорудах каналізації.

«Водночас, для стабільної роботи в екстрених умовах відпрацьовано варіанти використання альтернативних видів палива, – каже директор департаменту міського господарства Віталій Місецький. – У місті налічується 12 твердопаливних котелень. Теплопостачальними підприємствами підготовлено мінімальний запас твердого палива».

Очільник громади доручив підтримувати постійний місячний резерв палива.

Окрім того, планується задіяти резервні джерела живлення для безперебійної роботи підприємств тепло- та водопостачання. Таких генераторів різної потужності потрібно 250. На закупівлю обладнання для потреб міських комунальних підприємств спрямують кошти з бюджету громади. Також розглядається можливість підтримки містом на умовах співфінансування і підприємств критичної інфраструктури обласної комунальної власності.

Тривають роботи і з підготовки до опалювального сезону багатоквартирних будинків. Цьогоріч, за підтримки міського бюджету та на умовах співфінансування у 177 будинках провели ремонти покрівель, у 21 будинку – засклили вікна сходових майданчиків, у 546 будинках – замінили інженерні мережі. Ще у 171 будинку відремонтували електрощитові.

Міський голова Сергій Моргунов звернув увагу на необхідність облаштування пунктів обігріву в підвальних приміщеннях багатоповерхівок.

«Понад 1200 багатоквартирних будинків, де є підвальне приміщення, що знаходяться в задовільному стані, можуть використовуватись як пункти обігріву, – каже директор департаменту житлового господарства Роман Фурман. – Тут співвласникам потрібно приділити увагу, щоб їх доукомплектувати і створити належні умови тимчасового перебування. Ми говоримо про елементарні речі: прилади обігріву, запаси питної води і прилади резервного енергоживлення».

Для мешканців тих будинків, у яких немає підвалів, міський голова доручив організувати пункти обігріву у комунальних закладах, де це можливо.

До опалювального сезону готуються заклади освіти та охорони здоров’я. За інформацією керівників профільних департаментів, основні роботи майже завершені.

Сергій Моргунов також звернувся до вінничан щодо необхідності заходів побутового утеплення. Очільник громади закликав мешканців серйозно поставитись до викликів, які стоять наразі перед всією країною.

Міський голова підсумував, що якісна підготовка до зими залежить від злагодженої роботи усіх комунальних служб та відповідальності кожного мешканця громади.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків

Поточний ремонт житлового фонду

План поточного ремонту житлового фонду управлінськими компаніями