Соціальний захист: ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ!
Керування дозволамиКерування дозволами

ДО ВІДОМА ЧЛЕНІВ СІМЕЙ, ЗАГИБЛИХ ТА ПОМЕРЛИХ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС!​

Резюме Інституції громадянського суспільства (Союз Чорнобиль України).docxРезюме Інституції громадянського суспільства (Союз Чорнобиль України).docx


До уваги

голів громадських організацій чорнобильців ВМТГ!

Розпорядження.pdfРозпорядження.pdfДо уваги

голів чорнобильських громадських організацій

Вінницької міської об'єднаної територіальної громади!

 

Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм проводиться робота з підготовки щодо створення «Музею Мужніх», який заплановано відкрити на базі колишнього музею «Мій край - Поділля».

Актуальним акцептом у майбутній експозиції передбачається зробити розділ «Чорнобильська катастрофа: про тих, хто врятував світ».

Запрошуємо бажаючих долучитися до створення експозицій та надати матеріали, світлини, документи та інше, що висвітлює роботу чорнобильських громадських організацій Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

Контактна особа музею:

Захарчук Н.П.

(0432)672812

0972201593


До уваги громадян, 

які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС!

 

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомляє, що відповідно до Постанови КМУ №1123 від 27.12.2019 року  з  січня 2020 року Ви маєте право отримувати пільгу в оплаті за житлово-комунальні послуги в готівковій формі.

          Для цього вам необхідно в січні місяці 2020 року звернутись до Прозорого офісу за місцем проживання з відповідною заявою та особовим рахунком, відкритим у банківській установі.

          Департамент соціальної політики міської ради, також повідомляє, що пільга в готівковій формі буде надаватись з наступного місяця, після подання заяви.


Департамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомляє, що відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» в місті Вінниці з  вересня 2019 року, буде розпочато процедуру заміни посвідчень:

 • осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

 

 • учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2 та 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт.

 

Заміна посвідчення буде здійснюватися  на підставі рішення комісії обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Громадяни, віднесені до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, мають звернутись до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації), а саме:

 • Управління соціального захисту населення (Правобережне):

проспект Космонавтів, 30 (ІІ поверх), Прозорий офіс «Вишенька» (тел. для довідок: 50-83-98)

 

 • Управління соціального захисту населення (Лівобережне): вул.Замостянська, 7 (ІІ поверх), Прозорий офіс «Замостя» (тел. для довідок: 50-86-71)


Для заміни посвідчення громадянам необхідно подати до Управління наступні документи:

 • заяву; 
 • копії паспорту та ідентифікаційного номера;
 •  матове фото 3x4, що відповідає віку громадянина (громадянки);
 •  оригінал посвідчення, що підлягає заміні;
 •  копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою (для категорії 1);
 • копію експертного висновку щодо встановлення причинного зв'язку з Чорнобильською катастрофою(для категорії 1).

Прийом вищезазначених документів буде здійснюватися управліннями з вересня 2019 року.


До уваги мешканців

Вінницької міської об'єднаної територіальної громади!

З метою увічнення пам'яті жертв техногенної катастрофи та у зв'язку з 33-ми  роковинами аварії на Чорнобильській АЕС у місті Вінниці на площі біля пам'ятника «Жертвам Чорнобиля» 25 квітня 2019 року об 09.30 год відбудеться мітинг-реквієм пам'яті загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у  мітингу-реквіємі.​ Департамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомляє, що відповідно до  розпорядження голови  обласної державної адміністрації  «Про підготовку до видання обласної Книги пам'яті померлих учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції», з метою  увічнення пам'яті померлих учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - жителів Вінницької області, створена обласна редакційна колегія з підготовки до видання обласної Книги пам'яті померлих учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

         Бажаючі подати матеріали про померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, для включення їх до обласної Книги пам'яті, просимо звертатись за адресю: м.Вінниця, вул.Соборна, 72, кім. 301 «Вінницьке обласне відділення. Пошуково-видавниче агенство «Книга пам'яті України»» .

         Телефон агенства: (0432)61 -15-99.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ!​

Законом  України від 28.12.2015 року № 76-VІІІ  «Про внесення  змін та визнання  такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесені зміни до  ЗУ «Про  статус і соціальний  захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема, в частині забезпечення санаторно-курортним  лікуванням постраждалого населення.

З 01 січня 2015 року на забезпечення санаторно-курортним  лікуванням мають право:

 • Особи, віднесені до 1 категорії;
 • Діти-інваліди та один з батьків чи особа, яка її замінює.

Зазначені  категорії   постраждалих  осіб  мають право  вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензії  на провадження господарської діяльності з медичної практики.

З метою  оздоровлення в 2016 році  постраждалі особи, в разі перебування  на обліку в департаменті соціальної політики Вінницької міської ради для забезпечення  санаторно-курортним  лікуванням, звертаються до Управлінь соціального захисту населення Департаменту  соціальної політики міської ради за місцем свого проживання:

 • Управління соціального захисту населення (Правобережне): вул.Космонавтів, 30 (ІІ поверх);
 • Управління соціального захисту населення (Лівобережне): вул.Замостянська, 7 (ІІ поверх), 

із заявою про вибір санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку та пеіоду оздоровлення.

Телефон для отримання додаткової інформації про Порядок  організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 50-86-92, Департамент соціальної політики міської ради, вул. Соборна, 50.

Для ознайомлення з Порядком  перейти за посиланням.

Про внесення змін до порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.pdfПро внесення змін до порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.pdfПро затвердження Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.pdf

Про затвердження Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.pdfПро затвердження Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.pdf

Перелік санаторно-курортних закладів для оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" станом на 31.05.2018 р.

 1. «Київ Плюс» курорт Моршин
 2. «Смерічка» 25 км від Трускавця (з 01.06.2018)
 3. «Авангард»м.Немирів
 4.  «Поляна» с.Поляна  Закарп.обл з 01.09.2018 року
 5.  «Алмаз» Трускавецькурорт   право вибору санаторію (Алмаз,Кристал ), де буде здійснюватись розселення залишається за адміністрацією ТОВ Трускавецькурорт.
 6. «Кристал» Трускавецькурорт право вибору санаторію (Алмаз,Кристал ), де буде здійснюватись розселення залишається за адміністрацією ТОВ Трускавецькурорт.
 7. «Діброва» м.Біла Церква
 8. «Клінічний санаторій ім.Пирогова»  курорт Куяльник м.Одеса
 9. «Клінічний санаторій  «Лазурний» м.Бердянськ (з 03-06.09.2018 року)
 10. Волинський обласний санаторій «Лісова пісня» (період 01.02.18-30.05.18; 01.10.18-31.12.18)
 11. «Золота Нива» смт Сергіївка
 12.  ПП «Курорти Приазов'я» санаторій «Арктика» (період з 01.05.18-27.05.18)
 13.  Санаторій «Орізонт» з вересня 2018
 14.  Санаторій «Слов'янський курорт»
 15.  Санаторій «Дніпро-Бескид»
 16.  Санаторій «Кирилівка» (з 01.05.18-09.18)
 17.  Санаторій «Сонячне Закарпаття» з кінця жовтня 2018 року
 18.  Санаторій «Скадовськ»( заїзди 10.05; 28.05; 15.06; 03.07; 21.07; 08.08; 26.08; 13.09)
 19.  Санаторій «Прикарпатська ватра»
 20.  Санаторій «Борисфен»
 21.  Санаторій «Шаян» (з 14.11.2018)
 22.  Санаторій «Салют» м. Одеса
 23.  Санаторій «Горького» м. Одеса з вересня 2018 року
 24. «Клінічний санаторій  «Бердянськ» м.Бердянськ (з вересня дату узгоджувати)

15.12.2018  року останній день перебування в санаторії.

Разом з тим, звертаємо Вашу увагу, що періоди заїздів до санаторно-курортних закладів можуть змінюватись 
​Процедура лікування за державною програмою 2501460 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

З 1 січня 2014 року відповідно до Указу Президента України від 02.09.2013 року  та розпорядження Кабінету Міністрів України  від 17 липня 2013 року № 585-р „Про передачу у 2013 році деяких бюджетних призначень Міністерству соціальної політики" за Мінсоцполітики закріплена бюджетна програма 2501460 „Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Основними напрямами бюджетної програми є:

- надання медичної допомоги громадянам, захворювання яких пов'язані з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у закладах охорони здоров'я державної та комунальної форм власності;

- придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення, лабораторних реактивів для стаціонарів спеціалізованих лікувальних закладів, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Обласною комісією з питань використання коштів державного бюджету та надання медичної допомоги громадянам, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, затвердженою спільним наказом Департаменту соціальної політики та Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації від 30 липня 2014 року №69/950, визначені заклади охорони здоров'я державної та комунальної форм власності для забезпечення лікування постраждалих громадян по вищезазначеній програмі:

- Комунальний заклад Вінницькій регіональний клінічний лікувальний діагностичний центр серцево-судинної патології (вул.Хмельницьке шосе,96

м.Вінниця, 21029)

- Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення  (вул.В.Стуса, 11, м.Вінниця, 21000);

- Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер (вул. Хмельницьке шосе, 84, м.Вінниця, 21029);

- Вінницький обласний клінічний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни (вул.Пирогова, 109-А, м.Вінниця, 21000);

- Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І.Пирогова (вул.Пирогова, 46, м.Вінниця, 21018);

- Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня (вул.Хмельницьке шосе, 108, м.Вінниця, 21029).

           На 2015 рік Вінницькій області за бюджетною програмою 2501460  на вищезазначені цілі передбачено   902 760 грн.

По результатам моніторингу захворюваності проведено розподіл коштів  між лікарняними закладами, які здійснюють медичне забезпечення.

​Для проходження лікування у стаціонарних закладах охорони здоров'я  за рахунок коштів, виділених на бюджетну програму 2501460, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають звернутися безпосередньо в спеціалізований медичний заклад та надати до Департаменту соціальної політики облдержадміністрації (вул.Соборна, 89, каб.№35, м.Вінниця, 21100)  відповідні документи:

- письмову заявою на ім'я   директора  Департаменту соціальної політики облдержадміністрації;

-  копію паспорта особи (1,2 і сторінка паспорту з відміткою про реєстрацію);

- копію посвідчення  особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи   категорії 1, та  копію вкладки до посвідчення;

-  копію довідки МСЕК;

- рішення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) за місцем проживання хворого  про необхідність лікування за медичними показниками;

-  виписку із медичної карти амбулаторного або стаціонарного хворого  за основним діагнозом;

-  висновок   медичного закладу з зазначенням діагнозу захворювань у заявника з обґрунтуванням необхідності надання медичної допомоги та її обсягу за підписом керівника медичного закладу, засвідченого круглою печаткою закладу.

За рахунок коштів програми громадяни мають можливість отримати медичну допомогу у Національному науковому центрі радіаційної медицини Національної академії медичних наук (04050, м. Київ, проспект Перемоги, 119/121)

В клінічних підрозділах ННЦРМ надається висококваліфікована спеціалізована консультативно-діагностична, лікувально-профілактична та експертна медична допомога наступним категоріям громадян:

       - населенню України, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесене до встановлених груп обліку відповідно до категорії постраждалих;

       - постраждалим в разі ядерної катастрофи для надання негайної медичної допомоги;

       - постраждалим під час ядерних випробувань та аварій в минулі роки, які мають посвідчення встановленого зразку;

       - особам, які працюють у шкідливих умовах  (вплив іонізуючого опромінення);

Госпіталізація до Клініки ННЦРМ здійснюється на підставі направлення спеціалізованого лікувального закладу:

- Поліклініки радіаційного реєстру і консультативної допомоги;

- Спеціалізованих диспансерів радіаційного захисту населення;

- МСЧ - персоналу підприємств ядерно-енергетичного комплексу;

- Направлення НАМН України;

- Направлення МОЗ України (за узгодженням);

Госпіталізація до стаціонарних відділень здійснюється на підставі необхідних документів:

- направлення;

- консультативного висновку про стан здоров'я пацієнта з обґрунтованими показниками для стаціонарного лікування (оригінал документу). Перелік необхідних обстежень затверджений додатком № 4 Положення про клініку ННЦРМ;

- паспорта (свідоцтва про народження для дітей);

- посвідчення постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС;

- виписки з амбулаторної карти поліклініки за місцем проживання з вказівкою перебування на лікарняному чи на лікуванні за останній рік;

- для дітей – довідки про проведення профілактичних щеплень, довідки про стан санітарно-епідемічного оточення;

Госпіталізація до Клініки ННЦРМ здійснюється у плановому порядку, відповідно до стану здоров'я пацієнта та наявності вільних місць у відділеннях. Позачерговість госпіталізації надається особам, які вперше направлені до Клініки. Пацієнти, які страждають на гематологічну патологію госпіталізуються відповідно до затверджених протоколів лікування. Пацієнти які перенесли гостру променеву хворобу госпіталізуються в клініку відповідно до потреб, обумовлених медичними показаннями.