Новини спорту за 2018 рік: У міській раді відзначили вінницьких спортсменів
Керування дозволамиКерування дозволами

У міській раді відзначили вінницьких спортсменів

За два останні місяці цього року у вінницьких спортсменів є значні досягнення, в тому числі на чемпіонатах, Кубку світу та ІІІ Юнацьких Олімпійських Іграх. Так, на чемпіонаті світу зі спортивних танців, що відбувся у Пекіні, вінничaни покaзaли нaйвищу мaйстерність тa стaли трьохразовими чемпіонaми світу. У Греції на чемпіонаті світу з шахів вінничанин  Віктор Матвіїшен посів друге місце. Шість золотих медалей вибороли вихованці міської дитячо-юнацької спортивної школи №5 на Чемпіонаті Європи з сумо, що проходив в Естонії. Цих та інших спортсменів привітали з успіхами сьогодні у міській раді.

З 1 по 3 жовтня 2018 року  в  Пекіні (Китай) відбувся чемпіонат світу серед дорослих, професіоналів, молоді, юніорів, ювеналів, формейшн, ( ІІ ранг) зі спортивних танців – участь у якому взяли члени збірної команди області та України, майстри спорту України міжнародного класу: Мороз Катерина та Мороз Андрій, а також їх тренер Мороз Ірина. Зa звaння крaщих боролися більше 615 учaсників із 16 крaїн світу (Україна, Китай, США, Росія, Румунія, Польща, Південна Корея, Вірменія, Австралія, Литва, Ізраїль, Грузія, Італія, Казахстан, Фінляндія, Греція). Вінничaни покaзaли нaйвищу мaйстерність тa стaли трьохразовими чемпіонaми світу, a тaкож вибороли срібну тa бронзову медaлі у різних видaх прогрaми. На чемпіонаті світу 2018 року в Китаї вінницькі спортсмени виконали норматив Заслужених майстрів спорту України. Всього у змаганнях Андрій та Катерина виступили у 5 категоріях чемпіонату світу та представили Україну на найвищому рівні, а саме: 1 місце – молодь-2 Латина; 1 місце – дорослі Латина; 1 місце – показовий танець Латина Секвей; 2 місце – професіонали Латина; 3 місце – показовий танець Стандарт Секвей.

З 6 по 18 жовтня проходили ІІІ Юнацькі Олімпійські Ігри в Буенос-Айресі (Аргентина). Представники Вінниці Дарина Плохотнюк і Олександр Мадей здобули бронзові нагороди у спортивній акробатиці в змаганнях змішаних пар. Обидва спортсмени – майстри спорту України.

Тренери пари:

Ковальчук Галина Василівна – Заслужений працівник фізичної    культури та спорту, Заслужений тренер України, тренер вищої категорії.

Голяк Юрій Леонідович – Заслужений тренер України, тренер вищої     категорії, член технічного комітету зі спортивної акробатики Міжнародної Федерації гімнастики.

Відзначимо, що у спортивній акробатиці вперше розігрувалися нагороди у рамках Юнацьких Олімпіад. Тож наші спортсмени увійшли в історію.

З 19 по 30  жовтня 2018р. в  м. Порто-Каррас, Греція, відбувся чемпіонат світу з класичних шахів серед юнаків 16 років, в якому вінничанин, вихованець МДЮСШ №6 - Віктор Матвіїшен посів друге місце. В турнірі взяло участь 120 учасників з різних країн світу. Тренер спортсмена  - Боднар Микола Миколайович,  майстер спорту України, Заслужений тренер України.

Віктор Матвіїшен має звання майстер спорту України та майстер спорту міжнародного класу. Шахами займається з 6 років, уже 10 років. Срібний призер чемпіонату світу з шахів до 16 років в 2018 році. Двічі чемпіон Європи до 12 років. В 2017 році вперше в Україні виборов відразу три золоті медалі в усіх трьох видах гри: класична, швидка та блискавична на чемпіонаті Україні з шахів серед юнаків до 16 років.

З 25 по 29 жовтня 2018р. в м. Реквере (Естонія) проходив чемпіонат Європи з сумо серед юнаків та дівчат. У даних змаганнях вихованці МДЮСШ №5: Явгусішин Данило, Нікітінська Олена, Колесник Валерія вибороли 6 золотих медалей.

Спортсмени тренуються у Заслуженого тренера України з сумо - Даіаурі Важі Шотайовича та у Заслуженого Майстра Спорту України та чемпіонки Всесвітніх ігор 2017р. з сумо - Колесник Світлани Анатоліївни.

З 10 по 11 листопада 2018р. у м. Стамбул (Туреччина) проходив Кубок Світу з сумо серед дорослих.

Семикрас Святослав (вагова категорія 85 кг) та Даіаурі Важа (вагова категорія 115 кг) стали чемпіонами Кубку Світу.

Приємно відзначити, що тренер спортсменів Колесник Світлана, Заслужений майстер спорту України з сумо, чемпіонка та призерка чемпіонатів України, Європи, міжнародних турнірів, срібна призерка чемпіонату та Кубку світу, чемпіонка Всесвітніх ігор 2017р., також брала участь у Кубку світу та виборола 1 командне місце та 3 місце у ваговій категорії 80 кг.