Охорона здоров'я: Комунальне некомерційне підприємтсов "Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги"
Керування дозволамиКерування дозволами

Комунальне некомерційне підприємтсов "Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги"

 

  

lykshvid.jpg

   Веб-сайт: https://mklshmd.com.ua/

 

 

Коротка історія.

Дата створення Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці сягає своїм корінням у XIX століття. Є документи, датовані 1843 роком про Вінницьку Єврейську лікарню, котра є попередником сучасної Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.
В 1911 році М. Л. Райхер, купець Першої гільдії, подарував Вінницькій Єврейській лікарні нову побудову: корпуси лікарні з господарськими будівлями.  Архівні матеріали зберегли відомості вдумливого підходу до будівництва лікарні, до її проектування  залучалися кращі фахівці того часу. Багато технологічних і експлуатаційних  процесів  розраховувалися на перспективу, враховувалися зручності  як для хворих, так і для персоналу лікарні. При опоряджувальних роботах застосовувалися мармур, могилівський камінь, берлінський кахель, англійська сантехніка, силікатна цегла для доріжок та тротуарів. У лікарні був водопровід, каналізація, встановлені паровий котел, емальовані умивальники і ванни. Перший штат лікарні складався з 24 співробітників , зокрема тут працювали Л,Д,Вертепа, В.Ф.Гончевський–відомі на той час лікарі.
В    1920 році ліжковий фонд складав 130 ліжок: 100 терапевтичних, 30 холерних, в 1925 році лікарні надається статус  2-ої міської з терапевтичним, інфекційним, туберкульозним, офтальмологічним відділенням.
З 1942р. по 1944 р. лікарня функціонувала як Замостянська поліклініка при  міській управі.  Після звільнення м. Вінниці від німецько-фашистських загарбників з березня 1944 р. за базі лікарні розташувався туберкульозний шпиталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни.
В березні 1950 р. виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про створення міської  лікарні №2  « на 150 ліжок з поліклінічним відділенням, де було розміщено туберкульозний шпиталь». 
Розпочалася велика і кропітка робота  приведення в належний стан приміщень колишнього туберкульозного шпиталю, труднощі були  неймовірні, і з 1 липня 1950 року лікарня розпочала свою роботу як 2- га  Міська клінічна лікарня, маючи в  своєму складі такі структурні підрозділи : поліклініку, хірургічне відділення на 80 ліжок з приймальним відділенням, терапевтичне відділення на 70 ліжок, інфекційне відділення на 50 ліжок.
В цьому  ж році на лікувальну базу були переведені кафедри Вінницького медичного інституту : госпітальної хірургії, госпітальної терапії, інфекційних хвороб.
Протягом  наступних років зростала потужність лікарні. Створювались нові відділення: нейрохірургічне, пульмонологічне, кардіологічне.  В 1966 році  її потужність  становила 400 стаціонарних ліжок.  Річні звіти того періоду засвідчують, що у 70% невідкладна допомога хворим міста і області надавалась  саме 2-ою міською клінічною лікарнею.
З жовтня 1996 року на базі Міської клінічної лікарні №2 створено центр спеціалізованої хірургічної допомоги населенню міста.
В жовтні 2009 року  було введено в дію сучасний травмпункт, плановий та ургентний оперблоки, які розташувалися на великих площах в сучасних нових приміщеннях. Це дало можливість покращити якість надання медичної допомоги травматологічним і хірургічним хворим.
Завдяки новому сучасному діагностичному та  лікувальному обладнанню термін лікування та перебування хворого в стаціонарі зменшився у 1,5 разів.  За рахунок наявності двох гіпсувальних кімнат, обладнаних сучасними гіпсувальними столами, також вдалося зменшити період перебування хворого в черзі на надання допомоги.
Саме цього року Лікарня здобула статус лікарні швидкої медичної допомоги.

Сьогодення.

Сьогодні міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги є зосередженням  надання екстреної та невідкладної хірургічної  допомоги  жителям міста. Роботу в цьому напрямку забезпечують 8  стаціонарних відділень  на 320 ліжок ,крім цього, в складі лікарні 2  відділення анестезіології  з ліжками  інтенсивної терапії  на 12  і 6 ліжок відповідно, діагностичне відділення , ургентну допомогу надають у неврологічному відділенні для хворих з порушенням кровообігу мозку. Усі відділення стаціонару працюють в ургентному режимі цілодобово, без вихідних і святкових днів.

Хірургічна допомога надається завдяки взаємодії наступних підрозділів : операційного відділення, хірургії та ендоскопії, гнійно-септичної хірургії , урологічного , нейрохірургічного, травматологічного  та отоларингологічного  з ліжками щелепно-лицьової хірургії .

В відділення невідкладної ( екстреної) медичної допомоги щорічно звертається близько 30 тисяч пацієнтів, з них майже 50% госпіталізується в  профільні відділення.,  98% - це ургентні хворі.

У лікарні застосовується широкий діапазон сучасних, високого ступеня складності хірургічних втручань. Щорічно виконується до 8 тисяч операцій, з яких більше 22% - на кістково-м'язовій системі,  15% - на органах травлення та черевної порожнини.

З моменту реорганізації МКЛ №2 в МКЛ ШМД питома вага ургентних операцій досягла 96%, в лікарню госпіталізується 93 % термінової хірургічної патології міста. 

В структурі закладу функціонує міський травматологічний пункт, куди щороку звертається близько 20 тис. жителів міста.

Широко використовуються для своєчасної діагностики можливості функціональної діагностики, ендоскопічні методи, ультразвукова діагностика, електрокардіографія, рентгенологічні методи.

Повноцінно обстежити хворих допомагають працівники клінічної лабораторії, які проводять до 1950 аналізів за добу. Лабораторія відділення реанімації працює цілодобово. Клінічна лабораторія бере участь в Програмах міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань «Клінічна біохімія в клінічній лабораторній діагностиці» і щороку в кожному з етапів показує 100% достовірність результатів, в той час , як середній показних по Україні становить близько 80%.

В закладі створено потужний інформаціно-аналітичний відділ медичної статистки, що дає можливість забезпечити адміністрацію та керівників структурних підрозділів лікарні необхідною і своєчасною інформацією.

З 2016 року  в рамках міської програми «Інформатизація галузі охорони здоров'я м. Вінниці на 2016-2020 роки» впроваджено медичну інформаційну систему «Доктор Елекс».

Лікарня є клінічною базою для навчання студентів  Національного медичного університету ім. М.І.Пирогова і Вінницького медичного коледжу.

Нині тут працюють кафедри  факультетської хірургії, госпітальної терапії, хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії, кафедра  травматології і ортопедії. Оснащено кабінети для підготовки лікарів-інтернів і студентів.

Фахове та кваліфікаційне зростання співробітників, особливо молодого покоління лікарів, завжди знаходиться в полі пильної уваги керівництва лікарні.

Нині в лікарні самовіддано працюють 640 працівників, в тому числі 149 лікарів, мають науковий ступінь докторів медичних наук; кандидатів медичних наук С.В.Коваленко, В.С.Форосенко, О.В.Гончаренко, С.І.Саволюк, В.В.Балабуєва, С.С.Поліщук;.

Заслужені лікарі  України  М.Л.Білоус, М.М.Цюпій, В.І.Рибачук.Л.М.Малик. Очолює колектив доктор медичних наук, професор О.О.Фомін.

На сьогоднішній день працівники лікарні тісно пов'язані з колективами кафедр, співробітники яких пліч-о-пліч працюють з лікарями відділень, консультуючи і оперуючи хворих. Серед них професори   М.І.Покидько  Фіщенко В.О., Жук П.М.

Колектив лікарні одним із основних пріоритетів своєї подальшої діяльності вбачає в розвитку новітніх технологій лікування та діагностики хворих, а також у розширенні спектру допомоги, яка надається.

Щорічно фахівцями лікарні впроваджується більше 30 новітніх технологій лікування та діагностики. Варто відзначити такі, як малоінвазивні хірургічні втручання в абдомінальній хірургії,  заміна колінних, кульшових суглобів на штучні, застосування титанової сітки для закриття кісткових дефектів черепа; стабілізуючі операції на хребті  та діскектомії; оперативне лікування переломів проксимального відділу стегна за допомогою гамма-стержня; мембранний плазмаферез з метою детоксикації при важких формах   отруєння та інші.

З 2017 року  розпочалося будівництво прибудови , яке дозволить лікарні вийти на новий  сучасний рівень надання медичної допомоги населенню та  впроваджувати новітні технології  по лікуванню хребто- спиномозкових травм ;  хронічних захворюваннях  хребта;  лікування ішемічних інсультів, в тому числі  стентування внутрішньо мозкових судин;  розширення  об'єму малоінвазивних  ендоскопічних  втручань у пацієнтів з хірургічною та урологічною патологією ; покращення  якості  ведення реанімаційних пацієнтів з різними нозологіями.

ДИРЕКТОР

Фомін Олександр Олександрович

фомін.jpg Народився 21 лютого 1957 року в селі Барабаш Хасанського району Приморського краю. В 1981 році закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова за спеціальністю "Педіатрія".

З 1981 по 1982 роки проходив інтернатуру у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова. З серпня 1982 року по жовтень 1988 року працював лікарем-хірургом дитячим у Вінницькій обласній дитячій лікарні.

З жовтня 1988 року по лютий 2001 року працював асистентом кафедри дитячої хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.

З лютого 2001 року по липень 2006 року - доцентом кафедри дитячої хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.

З липня 2006 р. по липень 2011 року  - професор кафедри Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.

З липня 2011 року по вересень 2019 року був головним лікарем Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Має вищу кваліфікаційну категорію по спеціальності "Організація і управління охороною здоров`я". Доктор медичних наук. Професор. Заслужений лікар України.

З 02 грудня 2019 року обіймає посаду директора комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги".

Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік

Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік

Особистий прийом громадян:

понеділок з 10.00 год. до 11.00 год.

четвер з 16.00 год. до 18.00 год.

Контактна інформація:

Приймальня директора66-53-39​
​Медичний директор

Трохименко Богдан Володимирович​

66-58-10      

Заступник медичного директора з хірургії​

Надольський Валерій Олександрович​

60-40-02​
Заступник медичного директора з організаційно-методичної роботи​Дмитришина Антоніна Вікторівна​60-45-04​
Завідуючий господарством​Лисак Валерій Михайлович​66-52-47
Головна медична сестра​Мазур Валентина Костянтинівна​66-59-57
Завідувач відділенням невідкладної (екстреної) медичної допомоги​Чорнобаєва Олена Петрівна​66-41-26​
Завідувач відділення хірургії та ендоскопії​Малик Леонід Михайлович​66-52-72​
Завідувач отоларингологічного відділення​Свистунов Дмитро Миколайович​66-41-20​
Завідувач травматологічного відділення​Псюк Сергій Степанович​66-41-02​
Завідувач урологічного відділення​Балацький Роман Костянтинович​66-41-13​
Завідувач нейрохірургічного відділення​Обертинський Віталій Антонович​66-41-05​
Завідувач відділення гнійно-септичної хірургії​Гончаренко Олег Володимирович​66-41-34​
Завідувач операційного відділення​Мазур Валерій Петрович​61-06-63​
Завідувач відділення анестезіології та реанімації №1​Сурсаєв Юрій Євгенович66-48-82​
Завідувач відділення анестезіології та реанімації №2​Мінкін Віктор Валентинович​61-06-62​
Завідувач травматологічного пункту​Куленко Ігор Віталійович​66-41-10​
Завідувач клініко-діагностичної лабораторії​Палянига Олена Хрисамфівна​66-41-15​
Відділ кадрів​66-58-23
Бухгалтерія​55-21-03
Харчоблок​66-46-32
 

21032, м. Вінниця, вул. Київська, 68

Тел. (0432) 66-53-39

 Факс (0432) 66-45-68

e-mail: mklshmd@ukr.net