Освіта: Заклади дошкільної освіти
Керування дозволамиКерування дозволами

Заклади дошкільної освіти


Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб здійснюють 67 закладів (разом з НВК):

 • 58 ЗДО - комунальної форми власності;
 • 1 ЗДО - державної форми власності (Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 39 комбінованого типу (м. Вінниця) Національної поліції України);
 • 1 ЗДО - приватної форми власності (Приватна організація «Заклад дошкільної освіти «Бейбі бест»»);
 • 1 НВК - комунальної форми власності (Деснянський навчально-виховний комплекс: початкова школа-заклад дошкільної освіти);
 • 2 НВК - приватної форми власності (Навчально-виховний комплекс «Школа АІСТ»: Центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Вінницький приватний православний навчально-виховний комплекс святого Миколая).
У приватній гімназії «Дельфін» функціонує дошкільне відділення, створене на муніципально-приватних засадах. У спеціальній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням працюють групи для дітей дошкільного віку.

Дошкільний підрозділ для дітей віком від трьох до шести (семи) років функціонує у складі комунальних закладів «Вінницько-Хутірський ліцей Вінницького району Вінницької області», «Великокрушлинецька гімназія Вінницького району Вінницької області».

Для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, працюють 5 закладів компенсуючого типу, де разом із здобуттям дошкільної освіти діти отримують корекційно-розвиткову та реабілітаційну допомогу:

 • для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та затухаючими формами туберкульозу - санаторні заклади дошкільної освіти № 21, 35, 37, 67;
 • для дітей з порушенням зору - спеціальний заклад дошкільної освіти № 28.
У закладах дошкільної освіти комбінованого типу сформовано санаторні групи для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та затухаючими формами туберкульозу, захворюваннями серцево-судинної системи, шлунково- кишкового тракту та групи спеціального призначення для дітей з порушеннями мовлення, зору, опорно-рухового апарату та інтелекту.

Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи у складі закладів дошкільної освіти створюються інклюзивні групи для виховання та навчання дітей з особливими освітніми потребами. На початок  2020-2021 навчального року функціонують 37 інклюзивних груп у 26 закладах дошкільної освіти.

Охоплення дітей від 3-х років до 6-ти всіма формами дошкільної освіти складає 98%. Закладами дошкільної освіти – 97%. Відсоток охоплення дітей 5 річного віку–100%.

Продовжується робота щодо розширення мережі закладів дошкільної освіти, незалежно від підпорядкування, типів та форм власності.

2013 рік:

 • відновлено роботу 14 груп у діючих закладах дошкільної освіти. Забезпечено місцями додатково 420 дітей;
 • відкрито комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 19 Вінницької міської ради» (вул. Малиновського, 21) на 9 груп.

  2015 рік:
 •  після реконструкції приміщення відкрито комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти № 11 Вінницької міської ради» (проспект Космонавтів,  31) на 10 груп. 

  2017 рік:
 • відкрито  комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 15 Вінницької міської ради» (вул. Тимофіївська, 10) на 7 груп;
 • введено в дію комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти № 20 Вінницької міської ради» (вул. О.Антонова, 13а) на 12 груп;
 • відкрито групу загального розвитку для дітей раннього віку у діючому комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 17 Вінницької міської ради».

  2018 рік:
 • відкрито 4 групи у діючих закладах дошкільної освіти: КЗ «ДНЗ № 18 ВМР» - 2 групи загального розвитку для дітей дошкільного віку, КЗ «ДНЗ № 45 ВМР», КЗ «ДНЗ № 71 ВМР» - по 1 групі загального розвитку для дітей раннього віку.

  2019 рік:
 • введено в експлуатацію комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №22 Вінницької міської ради» (проспект Коцюбинського, 43-Г) на 4 групи.
2020 рік:

 • відкрито на муніципально-приватних засадах дошкільне відділення приватної гімназії «Дельфін» (вул. Трамвайна, 3-Б) на 5 груп;
 • розпочато функціонування приватної організації «Заклад дошкільної «Бейбі бест»» (вул. Київська, 41) на 4 групи;
 • відкрито групу загального розвитку для дітей дошкільного віку у діючому комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 10 Вінницької міської ради»;
 • створено комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 33 Вінницької міської ради» (вул. Ватутіна, 137-Д) на 6 груп та затверджено його Статут. Відкриття дитячого садка планується у IV кварталі 2020 року.
 • триває реконструкція будівлі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 16 ВМР» (вул. М. Зерова, 12) з добудовою на 9 груп.
2021 рік:

 •  створено комунальний заклад «Вінницько-Хутірський заклад дошкільної освіти Вінницької міської ради» (с. Вінницькі Хутори, вул. Немирівське шосе, 94-К) на 6 груп та затверджено його Статут. Відкриття дитячого садка планується у ІV кварталі 2021 року.
З метою задоволення потреб батьків у закладах дошкільної освіти Вінницької міської об'єднаної територіальної громади встановлений 12-годинний режим перебування дітей, а в ЗДО № 3, 13, 24, 25, 26, 27, 35, 37, 67 працюють групи з цілодобовим перебуванням.

На базі ЗДО № 7 створено «Центр розвитку дитини», який діє на госпрозрахунковій основі. Організовано роботу вокально-музичної, хореографічної, театральної, фото-студій, арт-майстерні, Монтессорі-клас, центр вивчення іноземних мов, комп'ютерний клас, забезпечено психологічний супровід дітей та батьків, діє адаптаційна група.

У системі дошкільної освіти ВМТГ створено єдину комплексну інформаційну систему. Заклади дошкільної освіти на 100% забезпечено сучасною комп'ютерною технікою, підключено до Всесвітньої мережі Інтернет. 

Працює система електронного документообігу та колективної роботи з документами «Департамент освіти міської ради – ЗДО» http://vmuodoc.edu.vn.ua, що забезпечує роботу з документами через Web-інтерфейс. 

Створено електронний банк даних дітей дошкільного віку, що виховуються у закладах дошкільної освіти.

З метою забезпечення прав дітей на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у заклади дошкільної освіти працює загальна міська електронна реєстрація дітей до закладів дошкільної освіти http://www.vmr.gov.ua/TransparentCity/dnz/Lists/Content/ShowContent.aspx?ID=17

Створено сайти закладів дошкільної освіти

На веб-сайтах висвітлюється інформація про діяльність закладів, звіт про надходження та використання бюджетних і благодійних внесків.