Освіта: Заклади дошкільної освіти
Керування дозволамиКерування дозволами

Заклади дошкільної освіти

Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками здійснюють 56 закладів дошкільної освіти.  З них:
  • 53 – комунальної власності;
  • 1 (ЗДО № 39) – державної форми власності (Національної поліції України); 
  • 2 – приватної форми власності (Навчально-виховний комплекс «Школа АІСТ»: Центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Вінницький приватний православний навчально-виховний комплекс святого Миколая).
У приватній гімназії «Дельфін» та спеціальній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням працюють групи для дітей дошкільного віку.

Для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, працюють 5 закладів компенсуючого типу, де разом із здобуттям дошкільної освіти діти отримують корекційно-розвиткову та реабілітаційну допомогу: для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та затухаючими формами туберкульозу працюють в місті санаторні заклади дошкільної освіти №№ 21, 35, 37, 67; в спеціалізованому садочку №28 отримують допомогу діти з порушеннями зору.

В закладах дошкільної освіти комбінованого типу сформовано санаторні групи для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та загасаючими формами туберкульозу, захворюванням серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту та групи спеціального призначення для дітей з порушеннями мовлення, зору, опорно-рухового апарату та інтелекту.

Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи у складі закладів дошкільної освіти створюються інклюзивні групи для виховання та навчання дітей з особливими освітніми потребами. Наразі функціонують 19 інклюзивних груп в 17 закладах дошкільної освіти.

Охоплення дітей від 3-х років до 6-ти всіма формами дошкільної освіти складає 98%. Закладами дошкільної освіти – 97%. Відсоток охоплення дітей 5 річного віку – 100%.

Продовжується робота щодо розширення мережі закладів дошкільної освіти.

2013 рік:
  • відновлено роботу 14 груп в діючих ЗДО. Забезпечено місцями в закладах дошкільної освіти додатково 420 дітей;
  • відкрито заклад дошкільної освіти №19 по вул. Малиновського, 21, на 9 груп.
2015 рік:
  •  після реконструкції приміщення відкрито заклад дошкільної освіти №11 (проспект Космонавтів,  31) на 10 груп. 
2017 рік:
  • відкрито  комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад №15 Вінницької міської ради» (вул. Тимофіївська, 10) на 7 груп;
  • введено в дію комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №20 Вінницької міської ради» (вул. О.Антонова, 13а) на 12 груп;
  • відкрито групу загального розвитку для дітей раннього віку в діючому комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад №17 Вінницької міської ради».
2018 рік:
  • в грудні відкрито  4 груп в діючих закладах дошкільної освіти: КЗ «ДНЗ №18 ВМР» - 2 групи, КЗ «ДНЗ №45 ВМР» - 1 група, КЗ «ДНЗ №71 ВМР» - 1 група.
Наразі триває будівництво ще чотирьох закладів дошкільної освіти: по вул. Замостянській (4 групи), вул. Трамвайній (5 груп),  вул. Покришкіна (11 груп), вул. Ватутіна (6 груп).

З метою задоволення потреб батьків в закладах дошкільної освіти міста встановлений 12-годинний режим перебування дітей, а в ЗДО №№3, 13, 24, 25, 26, 27, 35, 37, 67 працюють групи з цілодобовим перебуванням. Для батьків, які мають ненормований робочий день, у кожному закладі функціонують чергові групи.

На базі ЗДО №7 створено «Центр розвитку дитини», який діє на госпрозрахунковій основі. Організовано роботу вокально-музичної, хореографічної, театральної,  фото-студій, арт-майстерні, бебі-йога, бебі-фітнес, Монтессорі-клас, центр вивчення іноземних мов, комп'ютерний клас, забезпечено психологічний супровід дітей та батьків, діє адаптаційна група.

У системі дошкільної освіти міста створено єдину комплексну інформаційну систему. Заклади дошкільної освіти на 100% забезпечені сучасною комп'ютерною технікою, підключено до Всесвітньої мережі Інтернет. 

Працює система електронного документообігу та колективної роботи з документами «Департамент освіти міської ради – ЗДО». 

http://vmuodoc.edu.vn.ua

що забезпечує роботу з документами через Web-інтерфейс. 

Створено електронний банк даних дітей дошкільного віку, що виховуються у закладах дошкільної освіти.

З метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у заклади дошкільної освіти м. Вінниці працює загальна міська електронна реєстрація дітей до дошкільних навчальних закладів. 

Створено сайти закладів дошкільної освіти: https://edu.vn.ua/post/2016/6/22/doshkilni-navchalni-zakladi-m-nbsp-vinnici . На веб-сайтах висвітлюється інформація про діяльність закладів, звіт про надходження та використання бюджетних і благодійних внесків.