Керування дозволамиКерування дозволами

Директор "Барвінка"

Бойко Петро Адольфович

Dir_Barvinok1.jpgБойко Петро Адольфович народився 21 червня 1957 р. у м.Хмельницькому, Хмельницької області.

Освіта вища.

Закінчив історичний факультет (1984) та факультет громадських професій за спеціальністю “хореографія” (1984) Вінницького державного педагогічного інституту.

“Відмінник народної освіти України” – 1988 р.Заслужений діяч мистецтв України – 1999 р.

З 1974 р. по 1979 р. працював педагогом-хореографом Зразкового ансамблю танцю “Подолянчик” Хмельницького Палацу піонерів (м. Хмельницький).

У 1983, 1984 рр. – керівник танцювальної групи фольклорного гурту “Дармограй”.

З 1984 р. до 1996 р. – художній керівник та головний балетмейстер Зразкового ансамблю танцю “Барвінок”.

З 1996 р. – директор та художній керівник Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва “Барвінок”, створеного на основі ансамблю “Барвінок”.

Разом з ансамблем танцю “Барвінок” приймав участь у фестивалях, гастролях та виступах: у Росії, Молдові, Білорусі, Польщі, Чехії, Німеччині, Англії, Франції, Туреччині, Італії, Греції, Китаї, Сербії і Чорногорії, Іспанії та Японії.

Автор і постановник кількох десятків оригінальних танців, хореографічних сценок, картин, фантазій та мініатюр. Серед них найбільш відомі “Ходить Гарбуз по городу”, “Журавка”, “Гандзя”, “П´ятничанські верховоди”, “Гопак”, “Крапельки”, “Передчуття весни” та ін.

У 1987 р. першим відтворив на сцені у хореографічних образах  Чорнобильську трагедію (Хореографічна композиція “Сонцю не гаснути”).

Автор лібретто, хореограф і постановник першого серед дитячих  хореографічних колективів одноактного балету “Пригоди Барвінка” створеного на основі української народної танцювальної лексики і за мотивами творів Б.Чалого, музика В.Олександрова.

Разом із керівниками фольклорної групи ансамблю танцю “Барвінок” створено ряд цікавих фольклорних програм.

Від 2002 р. – голова Вінницького обласного осередку Національної хореографічної спілки України.

Завдяки наполеглевій роботі Бойка П.А. дитячі творчі колективи Центру "Барвінок" визнано сьогодні кращими не тільки в нашій державі, а й далеко за її межами.