Керування дозволамиКерування дозволами

ЗШ І-ІІІ ступенів №30

Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №30 імені Тараса Шевченка Вінницької міської ради

S30.jpg1 вересня 1961 року на перехресті вулиць Некрасова та Червоноармійської пролунав дзвінок, сповістивши місто над Бугом про народження нової школи. Така подія не могла бути непоміченою, а зважаючи на те, що в цей рік світ відзначав соту річницю від дня смерті Великого Кобзаря, на засіданні міської ради було прийнято рішення про присвоєння середній школі № 30 імені Тараса Шевченка. В 1963 році на території школи встановили пам’ятник Кобзарю. Проте навчання велося російською мовою, і з роками з назви школи зникло "імені Шевченка".

... Йшли роки. Україна здобула незалежність. Школа перейшла на навчання українською мовою.

З 1997 по 2005 рік директором школи був Івасюк Ігор Дмитрович. Саме в цей період закладу було повернуто імя Тараса Шевченка, оновлено пам’ятник поету, створено єдиний у місті літературний музей Великого Кобзаря.

Ініціатором створення музею був головний консультант-інспектор Головного управління організаційно-кадрової роботи та взаємодії з регіонами адміністрації Президента України Портянко Володимир Костянтинович, який передав значну частину особистої колекції, повязаної з життям та творчістю народного генія. Клопоти, повязані з відкриттям музею, взяли на себе директор школи Івасюк І.Д., педагогічний колектив, учні, батьки. Матеріальну підтримку отримали від народного депутата України Петра Олексійовича Порошенка.

21 серпня 2001 року літературний музей Тараса Шевченка привітно відчинив двері першим відвідувачам. Оскільки музей Тараса Шевченка є єдиним в області, а памятник, що на подвірї - єдиним у місті, він став центром національного, патріотичного, естетичного та громадянського виховання молоді всієї Вінниччини.

У 2003 році школа набула нового статусу: навчально-виховний комплекс: середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №30 імені Тараса Шевченка. Це стало результатом плідної, наполегливої, самовідданої співпраці вчителів та учнів. Мудрими наставниками учнів є досвідчені, з великим стажем роботи педагоги: відмінники освіти України та СРСР, учителі-методисти, старші вчителі, вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію. З урахуванням бажань батьків та учнів створюються класи з поглибленим вивченням іноземних мов, двох іноземних мов, математики, предметів природничого циклу, історії, правознавства, економіки.

Учні постійно беруть участь і є переможцями в предметних олімпіадах всіх рівнів, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Традиційним стало виборювання учнями права на навчання за кордоном.

Разом з учнями навчаються і вчителі, підвищуючи свій фаховий рівень: беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах; розробляють і впроваджують у своїй практиці власні навчальні програми, використовуючи новітні освітні технології.

Особлива увага у виховній роботі школи-гімназії приділяється екологічному, правовому, патріотичному та громадянському вихованню учнів.

Постійно та наполегливо, за допомогою сучасних педагогічних і виховних технологій та нових досягнень практичної психології колектив школи-гімназії працює над створенням можливостей для самореалізації кожного учня школи-гімназії як громадянина та соціально компетентної особистості, готової жити в інформаційному суспільстві.

Школа-гімназія № 30 є пілотним закладом проекту "Громадянська освіта – Україна", який фінансується ЄС. У 2006 році в рамках реалізації обласної Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій з закладах освіти області на 2006-2010 роки заклад отримав грант Вінницької обласної державної адміністрації для реалізації проекту "Громадянська освіта – Вінниччина". Також у 2006 році заклад став учасником проекту "Разом до Європи – шкільні обміни між Україною та Польщею", який проводився польською фундацією ім. Роберта Шумана.

У 2006 році школа-гімназія № 30 стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу "100 кращих шкіл України – 2006" у номінації "Школа педагогічного пошуку".

За вагомий внесок у розвиток освіти у 2010 році заклад занесено до третього альманаху “Флагмани освіти і науки України”.

Очолює педагогічний колектив школи-гімназії директор Панасюк Алла Володимирівна.

Адреса:  вул. ​​Стрілецька​, 62, м. Вінниця, 21007

Тел. (0432)27-84-94

E-mail: nvk30@galaxy.vn.ua

Сайт: http://sch30.edu.vn.ua

Статут закладу: Статут ЗНЗ 30.pdfСтатут ЗНЗ 30.pdf