Освіта: Заклади загальної середньої освіти
Керування дозволамиКерування дозволами

Заклади загальної середньої освіти

Рішення виконавчого комітету від 09.04.2020 №812 "Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти" 

У системі загальної середньої освіти працюють 37 денних закладів загальної середньої освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, в яких У 2019-2020 н. р. навчалося 42 335 дітей.

У закладах загальної середньо освіти функціонує 38 груп продовженого дня з числом учнів 1140.

Успішно працює спеціальна школа І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням, в якій  у 2019-2020 навчальному році відкрито 11 класів для 189 учнів.

Функціонує 5 приватних заклади освіти ("Дельфін", "АІСТ", "Ор Менахем Вінниця", ВППНВК святого Миколая "Амадея") для 511 дітей.

З 1 вересня 2019 року в закладах загальної середньої освіти відкрито 416 ліцейних, гімназійних, профільних класи та класи з поглибленим вивченням окремих предметів для 12 969 учнів, що становить 30,6 % від загальної кількості учнів 1-11 класів. Основними профілями в школі ІІІ ступеня залишаються: технологічний, фізико-математичний, іноземної та української філології, історичний, правовий, економічний, біолого-хімічний.

За підсумками 2018-2019 навчального року школу ІІ ступеня закінчили 3 365 випускників, з них 263 отримали свідоцтва з відзнакою. 1 702 учні стали випускниками школи ІІІ ступеня, в тому числі 96 нагороджені золотими та 57 – срібними медалями.

Індивідуальним навчанням на дому в минулому навчальному році було охоплено 321-у хвору дитину. Понад 100 дітей, які навчалися в домашніх умовах, інтегровано в освітній процес. Продовжено реалізацію проектів «Вчитися на рівних», «Дай руку однокласнику».

Послугами екстернатної форми навчання скористалось 50 осіб, з них здобули базову загальну середню освіту - 20,  повну загальну середню освіту - 30.

Влітку оздоровлено 5200 учнів загальноосвітніх шкіл міста в пришкільних оздоровчих таборах з денним перебуванням при 29 закладах загальної середньої освіти міста і ВМПДЮ; 210 дітей пільгових категорій у таборі «Бригантина» м. Скадовськ Херсонської області.

У звітному році школярі міста брали активну участь у різноманітних олімпіадах та конкурсах. 970 учні вибороли призові місця у міських предметних олімпіадах, 368 учні – в обласних олімпіадах.

79 учні стали переможцями та призерами ІІ (обласного) етапу МАН.

Переможцями гранту Вінницької обласної ради та обласної держаної адміністрації “Використання інформаційно-комунікаційних технологій в організації навчально-виховного процесу та життєдіяльності навчального закладу” у 2018-2019 н.р. стали комунальні заклади «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 Вінницької міської ради», «Навчально-виховний комплекс: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради», «Дошкільний навчальний заклад №28 Вінницької міської ради» і отримали грошову винагороду у розмірі 110 тис. грн.

Працівниками Лабораторії з інформаційних технологій ФМГ №17 удосконалено:

  • мережеву систему підтримки навчального процесу http://ios.edu.vn.ua,

  • систему дистанційної підтримки навчального процесу “Готуємося до уроків” http://disted.edu.vn.ua

  • систему проведення інтелектуальних змагань школярів (конкурсів, олімпіад) http://www.olymp.vinnica.ua,

  • систему тестування та підготовки до ЗНО “Перевірка знань” http://test.edu.vn.ua

  • систему е​лектронного документообігу та колективної роботи з документами http://vmuodoc.edu.vn.ua,​

  • он-лайн систему генерації статистичної звітності навчального закладу, контролю відвідування занять учнями та контролю охоплення навчанням дітей шкільного віку  http://znz.edu.vn.ua,

  • ​он-лайн систему дошкільних навчальних закладів http://dnz.edu.vn.ua,

  • ​систему обміну педагогічним досвідом та методичних розробок для вчителів «Творча майстерня вчителя» http://dorobok.edu.vn.ua​.

  • В 2017-2018 рр. ЛІКТ розроблено та впроваджено систему моніторингу результативності навчання школярів міста  та розроблена методика її використання для прогнозування результатів навчальної діяльності як окремого учня так і закладу освіти в цілому. Адреса системи https://quality.osvita.vmr.gov.ua.

  • В 2018-2019 р.р розроблено та впроваджено електронна система зарахування дітей до 1-го класу на 2019-2020 н. р.

Крім того, створено навчальні курси для дистанційної підтримки традиційних форм навчання, організації самостійної роботи учнів, успішно функціонує електронний журнал, розклад уроків.

У 2019-2020 р.р. на міському освітньому порталі http://edu.vn.ua було розміщено близько 2000 електронних уроків з різних предметів. Загальна кількість таких уроків складає понад 12 тисяч.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.06.2017 р. №818 навчальний заклад «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради» отримав статус експериментального майданчика всеукраїнського рівня із проблеми «Науково-методичні засади формування єдиного мережецентричного інформаційно-освітнього середовища загальноосвітніх навчальних закладів України»  і упродовж 2020 року педагогічний та учнівський колективи працювали в даному напрямку.